KATYŃ, SMOLEŃSK, GETTO WARSZAWSKIE PAMIĘTAMY !!!

W miesiąc kwietniu przypadło kilka ważnych rocznic historycznych związanych z dalszą i bliższą przeszłością Polski.

10 kwietnia obchodziliśmy 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z Małżonką oraz wielu wspaniałych Polaków, oddanych Ojczyźnie. Delegacja zamierzała uczcić pamięć oficerów i przedstawicieli inteligencji polskiej, zamordowanych w 1940r. w Katyniu. 13 kwietnia bowiem przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym roku minęła 80. Rocznica od tych strasznych wydarzeń. 19 kwietnia natomiast to 77. Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim, kiedy to Żydzi w Warszawie podjęli walkę zbrojną z niemieckim okupantem, aby godnie umierać.

Epidemia koronawirusa utrudniła obchody na cześć Ofiar, ale w naszych sercach na zawsze pozostaną niezłomnymi Bohaterami.

SU