MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI

We wtorek15 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach MIĘDZYNARODOWEGO DZNIA BIAŁEJ LASKI.

We wszystkich klasach i oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia z wychowawcą, 

poświęcone osobom niewidomym i niedowidzącym, historii Dnia Białej Laski i edukacji niewidomych w województwie kujawsko-pomorskim. Ponadto na holu Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę tematyczną, a uczniowie niektórych klas napisali listy do Adama, ucznia  Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci                                     i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy. Słabowidząca dziewczynka natomiast opowiedziała innym uczniom, na jakie trudności napotyka w codziennym życiu. Uczniowie obejrzeli filmiki o życiu i problemach osób niewidomych                            i niedowidzących, m. in. „Popatrz”, „Lekcja geografii”, „N jak niewidomy”. Wspólnie zastanawiali się również nad tym, jak zniwelować bariery, na które napotykają osoby niepełnosprawne w codziennym życiu.

Ten dzień uwrażliwił nas wszystkich na potrzeby innych, a hasło „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” na długo zapadnie nam w pamięci.

SU