NARODOWE CZYTANIE

W piątek 6 września br. nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Nowele polskie”. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Wybrane zostały utwory: Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza, Władysława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza oraz Henryka Rzewuskiego.

Społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się do udziału w tak niezwykłym  wydarzeniu. Uczniowie, nauczyciele i rodzice głośno czytali „Katarynkę” Bolesława Prusa pod czujnym okiem „samego autora”, w którego wcielił się uczeń klasy V- Piotr Mazurkiewicz. Uczniowie mieli również okazję poznać życie i twórczość pisarza.

Nad całością wydarzenia czuwały panie Patrycja Belińska-Gąsior, Izabela Ostrowska i Anna Piotrowska.

AM