Wycieczka do JuraParku w Solcu Kujawskim

Spragnieni dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń uczniowie w większości klas 0 – 3, zasileni koleżankami i kolegami z starszych klas udali się do JuraParku w Solcu Kujawskim. Przygodę z tajnikami prehistorycznego świata rozpoczęliśmy od seansu w Kinie Emocji 5D. Dalej zwiedziliśmy jedno z największych muzeów paleontologicznych w Polsce – Muzeum Ziemi m. Karola Sabatha. Następnie podczas zajęć warsztatowych poszukiwaliśmy złota. Wszyscy zakończyli zabawę z woreczkiem „wypłukanego złota”. Dalej wyruszyliśmy na 1,5 kilometrową ścieżkę dydaktyczną, na której spotkaliśmy ponad 100 gatunków wymarłych zwierząt. Ostatnim punktem pobytu był zabawa na ogromnym placu zabaw z nieliczoną ilością atrakcji. Po pysznym obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną. Część dzielnych i szczęśliwych wycieczkowiczów, zasnęła po wyczerpującym dniu.