SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W tym roku szkolnym Rekolekcje dla uczniów miały zupełnie inny charakter. Odbywały się bowiem w dwóch turach. A wszystko za sprawą Nawiedzenia Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii.

W ramach rekolekcji parafialnych we wtorek 19 lutego br. naszą szkołę odwiedził Pallotyn O. Marek Pasiuk, który przez wiele lat przebywał na misjach w Zairze (dziś DRK), niedaleko granicy z Rwandą. Misjonarz bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o Afryce, zaprezentował slajdy i pamiątki z misji, jak piłka z liści czy sandał z opony. Nauczył uczniów modlitwy po swahili i opowiedział o miejscu objawienia Maryi w Kibeho na terenie Rwandy. Jednocześnie zachęcał dzieci do modlitw w intencji misji i misjonarzy.

Kolejny etap rekolekcji, to czuwanie przed kopią obrazu MB Częstochowskiej w kościele p.w. MB Szkaplerznej w Wierzchucinku indywidualnie i z rodzicami oraz aktywny udział w nabożeństwach z okazji powitania i pożegnania Maryi, w tym czytanie i warta harcerzy w dniach 22-23 lutego br.

Podsumowaniem Rekolekcji była wspólna Msza św. z drogą krzyżową w piątek 5 kwietnia br. dla uczniów i nauczycieli z możliwością przystąpienia do sakramentu spowiedzi w kościele parafialnym w Wierzchucinku, którą celebrował ks. proboszcz Wiesław Skiba.

AM