MAJOWE SPOTKANIA TEATRALNE

   W poniedziałek 8 maja br. odbyły się w naszej szkole spotkania teatralne w ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie współfinansowane przez Gminę Sicienko.

Ponownie gościliśmy studio artystyczne „Akada” z Suwałk. Wzięliśmy udział w dwóch spektaklach interaktywnych, dzięki którym poprzez zabawę zostaliśmy wprowadzeni w świat wartości. Dzieci miały okazję doskonalić umiejętności społeczne. Śledząc losy bohaterów spektaklu pt. „Kto jest najpiękniejszy?” przekonały się, że nie warto być leniwym, zapatrzonym w siebie egocentrykiem. To właśnie pracowitość i altruizm przynoszą wiele satysfakcji. Z kolei dzięki przedstawieniu pt. „Podróż do Krainy Zabawek” dzieci mogły docenić wartość książki. Główny bohater bowiem jest wielbicielem laptopa i telewizora. Nie przepada za książkami. Dopiero po wielu perypetiach zaczyna doceniać ich wartość.

Dzieci chętnie korzystały z zaproszenia artystów do wspólnej zabawy i aplauzem reagowały na komiczne sceny. Czekamy na więcej !

AM