Wycieczka do Bydgoszczy

We wtorek, 17 maja 2016 r., uczniowie klas IV-VI pod opieką Pani Dyrektor i wychowawców odwiedzili dwa znane bydgoskie muzea.
W Muzeum Oświaty wysłuchaliśmy bardzo ciekawej opowieści o dawnej szkole, obejrzeliśmy interesujące eksponaty, próbowaliśmy pisać atramentem, klęczeć na grochu, a nawet poczuliśmy na własnej skórze, czym jest „dyscyplinka”.
W Muzeum Wojsk Lądowych natomiast pan przewodnik zabrał nas w fascynującą podróż związaną z historią wojsk lądowych od średniowiecza, przez wojny XVII wieku, powstania narodowe, walki o granice 1918-1921, II wojnę światową po udział żołnierzy polskich w misjach pokojowych i stabilizacyjnych na całym świecie.
Po wspaniałej uczcie dla ducha przyszedł czas na cos dla ciała, a więc zrobiliśmy mały wypad do McDonalda i KFC w pobliskim Focusie.
To był naprawdę udany wyjazd!


AM