Bezpieczne wakacje 2020

Życząc wszystkim udanych wakacji, zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia. Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku letniego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju:

https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-wytyczne-men-gis-i-mz


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie przypomina o konieczności zapewnienia dzieciom i młodzieży bezpiecznych i higienicznych warunków wypoczynku oraz właściwej opieki w czasie wakacji:

http://pssekrakow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=293:bezpieczne-wakacje&catid=83&Itemid=212


Zalecenia dla kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce:

http://sp3trzebinia.pl/wp-content/uploads/2020/06/zalecenia-gis-kapieliska.pdf

Alina Mombo-Mabiala
Dyrektor Szkoły

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/20

Tym razem zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe. Spotkaliśmy się na boisku szkolnym w maseczkach i rękawiczkach,  zachowując odległości. Czasami uczniowie stali ze swoimi rodzinami. Poszczególne klasy przybywały o różnych porach. 

Ale nastrój pozostał ten sam: radość i wzruszenie, wdzięczność i zadowolenie, bo wreszcie byliśmy razem, nie zdalnie jak od trzech miesięcy. Były kwiaty, ciepłe słowa i podziękowania nie tylko dla nauczycieli, ale także dla uczniów, i rodziców. Ci ostatni zasłużyli na świadectwa z czerwonym paskiem za wsparcie, które okazali dzieciom i współpracę z nauczycielami.

Wyróżniający się uczniowie klas IV-VII to: Martyna Gąsior, Pola Kościecha, Daniela Szymocha (kl. IV); Natalia Musiał, Maciej Gąsior, Zuzanna Górka, Maria Radzik, Mateusz Nietz (kl. V), Martyna Koziarska, Damian Bobrowski, Mateusz Górski, Fabian Warszczyński, Nikola Cyrus, Przemysław Janic (kl. VI), Kacper Górski, Izabela Marszałek (kl. VII).

W piątek pożegnaliśmy klasę ósmą. Wśród najlepszych absolwentów (świadectwa z wyróżnieniem) znaleźli się: Julia Koziarska (Nagroda Rady Rodziców) i Remigiusz Popkiewicz (Nagroda Rady Pedagogicznej). Niejednemu łezka zakręciła się w oku, kiedy został wyświetlony filmik nagrany specjalnie na ich pożegnanie. 

https://www.facebook.com/Sp.im.J.Brzechwy.w.Trzemietowie/

Nasi absolwenci z kolei zdalnie przygotowali dla nas kilka wersów na tę okazję. No cóż, „szczęśliwej drogi już czas” i tego Drodzy Ósmoklasiści życzymy Wam z całego serca.

AM