100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie pamiętali o 100 Rocznicy Urodzin Świętego Jana Pawła II, która przypadła w poniedziałek 18 maja.

Z tej okazji przez cały rok szkolny odbywały się w naszej szkole konkursy związane z Ojcem Świętym, a na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka ścienna. Niestety pandemia uniemożliwiła nam realizację zaplanowanych działań, jednak grupa uczniów pod kierunkiem katechetki, pani Patrycji Belińskiej-Gąsior, ze wsparciem naszych niezastąpionych Rodziców, nagrała dla Jana Pawła II piosenkę pt. „Santo Subito”, która w dniu Jego urodzin została odtworzona w kościele parafialnym pw. MB Szkaplerznej w Wierzchucinku. Wsród wykonawców znaleźli się: Lena Bielawska, Kacper Jędrzejczak, Mateusz Nietz, Jakub Olwig i Maria Radzik.

BRAVO BRAVISSIMO!!!

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Harmonogram został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

Drodzy Ósmoklasiści!
Możecie liczyć na wsparcie Pani Pedagog.

Materiały są dostępne także na stronie:

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Maj to tradycyjnie miesiąc Maryjny. Tradycyjnie kojarzy się z tzw. „majowym”, czyli nabożeństwami ku czci NMP.

W związku z tym, że w dobie pandemii dzieci mają ograniczone możliwości uczestnictwa w nabożeństwach majowych, przygotowały w domach piękne kapliczki dla Maryi. Znalazły one godne miejsce w kościele parafialnym pw. MB Szkaplerznej w Wierzchucinku.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie, i kreatywność.

PG

ŚWIĘTA MAJOWE

Maj to miesiąc wyjątkowy. Właśnie w tym miesiącu obchodzimy wiele rocznic, związanych z wydarzeniami historycznymi:

1 MAJA – ŚWIĘTO PRACY
2 MAJA – DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
3 MAJA – ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
8 MAJA – NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSTWA
9 MAJA – DZIEŃ EUROPY

Uczniowie naszej szkoły upamiętnili rocznice historyczne, przygotowując referaty, prezentacje, plakaty i zdjęcia z flagą w ramach lekcji historii.
Dziękujemy za zaangażowanie!