DZIEŃ ZIEMI

Z okazji przypadającego dnia 22 kwietnia 2020r. Dnia Ziemi uczniowie IV-VI naszej szkoły pod okiem rodziców i kierunkiem nauczycielki przyrody pan Anny Piotrowskiej przygotowali wspaniałe ekoludki. Trzeba przyznać, iż pomysłowość dzieci w zakresie projektu, faktury i wykonania nie zna granic.

Obecnie, w dobie pandemii koronawirusa, dzieci  nie mogą posadzić drzewek ani posprzątać terenu wokół szkoły, toteż tym bardziej cieszymy się, że chociaż w taki sposób włączyliśmy się w świętowanie Dnia Ziemi. Najważniejsza jest bowiem pamięć i serce okazane naszej Zielonej Planecie.

DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY POMYSŁÓW!!!

SU

KATYŃ, SMOLEŃSK, GETTO WARSZAWSKIE PAMIĘTAMY !!!

W miesiąc kwietniu przypadło kilka ważnych rocznic historycznych związanych z dalszą i bliższą przeszłością Polski.

10 kwietnia obchodziliśmy 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z Małżonką oraz wielu wspaniałych Polaków, oddanych Ojczyźnie. Delegacja zamierzała uczcić pamięć oficerów i przedstawicieli inteligencji polskiej, zamordowanych w 1940r. w Katyniu. 13 kwietnia bowiem przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym roku minęła 80. Rocznica od tych strasznych wydarzeń. 19 kwietnia natomiast to 77. Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim, kiedy to Żydzi w Warszawie podjęli walkę zbrojną z niemieckim okupantem, aby godnie umierać.

Epidemia koronawirusa utrudniła obchody na cześć Ofiar, ale w naszych sercach na zawsze pozostaną niezłomnymi Bohaterami.

SU

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie klas 5 i 6 wykonali ozdoby i dekoracje świąteczne. Zadanie polegało na wykorzystaniu wyłącznie materiałów wtórnych oraz naturalnych. Z przyjemnością przedstawiamy kilka pomysłów na stroiki i dekoracje uczniów naszej szkoły.

Jednocześnie składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie Uczniom oraz Rodzicom i w tym szczególnym czasie życzymy:

ZDROWYCH, RADOSNYCH, RODZINNYCH I PEŁNYCH NADZIEI ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2020

Dyrektor oraz Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Trzemiętowie

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Informuję, że od 9 do 14 kwietnia 2020 roku we wszystkich szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna.

W czwartek 9 kwietnia i w piątek 10 kwietnia 2020 roku szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych dla uczniów.

Przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia 2020 roku prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.
Informacja na ten temat została opublikowana na stronie MEN:

UWAGA!!!

Listy dzieci zakwalifikowanych do klasy I oraz oddziałów przedszkolnych w naszej szkole znajdują się w zakładce: Dla Rodziców.

Od środy 8.04.2020 r. rozpoczyna się składanie potwierdzenia woli przyjęcia do oddziałów przedszkolnych. W celu złożenia potwierdzenia należy pobrać i wypełnić dokument, a skan przesłać na adres mailowy sptrzemietowo@sicienko.pl bądź zostawić w przedsionku szkoły do czwartku 23.04.2020r. do godz. 14.00.

INFORMACJA

Informuję, że ze względu na pandemię zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze są odwołane do niedzieli 26 kwietnia 2020 roku.

Egzaminy klasy ósmej odbędą się najwcześniej w drugiej połowie czerwca. O dokładnej dacie egzaminów uczniowie zostaną poinformowani 3 tygodnie przed nimi.

KARTKA DLA MEDYKA

Uczniowie klasy I, zainspirowani przez panią Marię Modrakowską wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Kartka dla Medyka”. Dzieci przygotowały kartki z życzeniami dla lekarzy i pielęgniarek, dla tych, którzy w tym trudnym czasie epidemii z pełnym poświęceniem ratują ludzkie życie.

Dziękujemy naszym SUPERBOHATEROM!!!

MM