FERIE 2020

Wszystkim Uczniom życzymy zdrowych,
bezpiecznych i udanych FERII 2020,
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły

BAL KARNAWAŁOWY

W piątek 24 stycznia odbył się tradycyjny już Bal Karnawałowy dla dzieci przedszkolnych i szkolnych, zorganizowany przez nauczycieli i rodziców.

Uczestnicy balu przybyli w cudownych strojach. Były królewny, wróżki, koty, a także policjanci, kowboje i spidermany. Wszystkie dzieci wspaniale prezentowały się w tańcu. Uczestniczyły w licznych konkursach z nagrodami, które ufundowała Rada Rodziców.

Wodzirejami były p. Maria Modrakowska i p. Hanna Szymkowiak, a o atrakcje zadbały panie Elżbieta Bąk, Danuta Dornowska i Agata Jasik. O muzykę zadbał DJ Maciej z klasy 8.  To był BAL!!!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W piątek 24 stycznia br. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najpierw zaproszenie Goście mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu uczniów klasy II i III, przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Bąk i p. Danuty Dornowskiej. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I pod okiem p. Hanny Szymkowiak i p. Marii Modrakowskiej przedstawiły program o ukochanych babciach i dziadkach. Nasi mali artyści zostali nagrodzenie ogromnymi brawami.

W dalszej części dzieci złożyły swoim babciom i dziadkom życzenia, zaśpiewały tradycyjne „Sto lat”, wręczyły wykonane przez siebie laurki oraz zaprosiły na wystawę plastyczną pt. „Moi Dziadkowie”. Następnie Goście zostali zaproszeni przez p. Dyrektor na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Był więc również czas na wspomnienia i serdeczne rozmowy przy kawie.

100 LAT POWROTU DO MACIERZY

20 stycznia br. z okazji 100-lecia powrotu Bydgoszczy i okolic do Polski odbyła się w naszej szkole lekcja żywej historii dla młodszych uczniów oraz prelekcja dla klas starszych.

Ponadto na holu pojawiły się gazetki i wystawy tematyczne oraz zorganizowano konkurs plastyczny na najpiękniej wykonane godło Polski.

Młodsze dzieci miały tez okazję zrobić sobie zdjęcie w mundurze powstańca wielkopolskiego. Było to dla nich wielkie przeżycie.

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

W niedzielę 12 stycznia 2020 r. uczniowie klasy V wraz wychowawczynią p. Patrycję Belińską-Gąsior uświetnili niedzielną Mszę św. w kościele parafialnym p.w. MB Szkaplerznej w Wierzchucinku.

Dzieci przedstawiły świąteczny montaż słowno-muzyczny, w którym nie zabrakło dawnych, mniej znanych kolęd. Szczególnymi brawami zostali nagrodzeni Kacper Jędrzejczak i Mateusz Nietz.

28. FINAŁ WOŚP

W piątek 10 stycznia 2020 r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w zbiórce na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji oraz wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej w ramach 28. FINAŁU WOŚP. Na terenie szkoły akcję przeprowadził Samorząd Uczniowski, a kwotę 279,81 zł Pani Dyrektor przekazała organizatorom 28. FINAŁU WOŚP w niedzielę 12 stycznia br. w Sicienku.

Ponadto uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami uświetnili 28. FINAŁ WOŚP w Sicienku występem tanecznym zespołu „GABI” i drużyny „KARATE KIDS” oraz udziałem w loterii i licytacji na rzecz WOŚP.

DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY GROSZ!