W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

Wraz ze zbliżającymi się świętami w naszej szkole pojawiły się świąteczne drzewka pięknie ustrojone, girlandy i gazetki z Mikołajami.

We wtorek 17 grudnia br. naszych przedszkolaków odwiedził Wójt Gminy Sicienko Pan Piotr Chudzyński z Panią Sekretarz Agnieszką Czarnolewską, którzy obdarowali dzieci odblaskowymi kamizelkami i słodyczami.

W środę 18 grudnia br. przybyli do naszej szkoły harcerze z 34 DH „Wędrowne Ptaki” w Samsiecznie wraz z Drużynową Harcmistrz Panią Violettą Juszczak, by przekazać nam Światełko Pokoju i życzenia świąteczne.

W piątek 20 grudnia br. natomiast obejrzeliśmy piękny koncert w wykonaniu klasy V, przygotowany pod kierunkiem Pani Patrycji Belińskiej-Gąsior. Mieliśmy okazję wysłuchać fragmentów Ewangelii oraz bardziej i mniej znanych kolęd. Poza tym uczniowie klasy VI pod opieka Pani Marzeny Łodygowskiej przedstawili anglojęzyczną wersję baśni pt. „Kot w butach”. Uczniowie wykazali się zarówno umiejętnościami językowymi, jak i aktorskimi.

Ponadto Pani Marzena Łodygowska i Pani Małgorzata Stefaniak wręczyły nagrody laureatom konkursu na kartkę świąteczną w języku angielskim i niemieckim. Na uroczystości swoją obecnością zaszczycił nas Ksiądz Proboszcz Wiesław Skiba.

Po części oficjalnej uczniowie przeszli do sal lekcyjnych, gdzie w gronie wychowawców i rówieśników przeżywali swoje Wigilie Klasowe.

AM

W ADRII JEST SUPER

W grudniu 2019 r. uczniowie naszej szkoły dwukrotnie odwiedzili Kinoteatr ADRIAw Bydgoszczy.

Najpierw 11 grudnia br. przedszkolaki i dzieci z klas 1-3 obejrzały przedstawienie pt. „Przygody Kota Filemona”, a tydzień później 18 grudnia br. – „Szatana z VII klasy”. Spektakle były pouczające i zabawne. Warto było wybrać się na inscenizacje przygotowane przez profesjonalistów, na prawdziwej scenie i w towarzystwie kolegów.

Wróciliśmy pełni wrażeń i już dziś czekamy na więcej.

AM

FASCYNUJĄCY ŚWIAT MRÓWEK

We wtorek 10 grudnia 2019 r. w ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie przy współfinansowaniu Gminy Sicienko odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z nauką.

W zajęciach wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz wszyscy uczniowie klas I-VIII. Warsztaty były przewidziane dla trzech grup wiekowych. Przyrodnik z Bożej Pasieki w bardzo przystępny sposób opowiadał o życiu i zwyczajach mrówek. Jednocześnie zaprezentował uczniom królową mrówek i mrowisko. Dzieci otrzymały certyfikaty, drewniane linijki z mrówką oraz model mrowiska do wykonania.

Spotkanie było bardzo ciekawe. Uczniowie w aktywny i obrazowy sposób mieli okazję przyswoić sobie wiedzę, wykorzystując wszystkie zmysły.

AM

MIKOŁAJKI

W piątek 6 grudnia br. odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj. Przyjechał samochodem, bo nie było śniegu. Miał wspaniały strój, dzwoneczek i kilka worków prezentów zarówno dla najmłodszych, jak i dla najstarszych dzieci.

Przywitaliśmy go wierszykami i piosenkami, obiecaliśmy być grzecznymi dziećmi przez cały następny rok. Nie będzie to łatwe, ale słowo się rzekło i to komu? Św. Mikołajowi we własnej osobie.

Mikołaj również otrzymał od nas upominek – obraz, na którym widać jego podobiznę oraz misia Puchatka. Na koniec zrobiliśmy sobie z nim zdjęcie i serdecznie się pożegnaliśmy.

SU

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

W dniach 3-5 grudnia 2019 r. uczniowie klasy VIII zmagali się z próbnymi egzaminami ósmoklasisty z Operonem z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Były galowe stroje, trochę stresu i zadania, wcale takie proste. No nic pierwsze koty za płoty, jak mówi ludowe przysłowie. Do kwietnia 2020 r. jest jeszcze trochę czasu, więc damy radę. Najważniejsze, żeby były chęci!

SU

Konkurs Matematyczny LEON

W dniu 28.11.br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Leon. Zgłosiło się 19 chętnych z klas IV-VII. 

Zróżnicowany poziom zadań pozwolił każdemu uczestnikowi sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności. Przyjazna forma testów pozostawi pozytywne wrażenie i zachęci do aktywnego udziałuw przyszłym roku. 

Czekamy na wyniki. Wszystkim życzymy sukcesu i gratulujemy odwagi.

AP