DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W poniedziałek 25 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. W akcję zaangażował się oddział przedszkolny, klasy I-III oraz biblioteka.

Najpierw uczniowie klasy III przedstawili historię tego święta na świecie, a w bibliotece można było obejrzeć wystawę książek o misiach, egzemplarze czasopisma „Miś” z ubiegłego wieku oraz najsłynniejsze misie z bajek dla dzieci. 

Następnie wszystkie dzieci zaprezentowały swoje ukochane misie, zaśpiewały piosenkę o nich oraz wykonały portrety swoich misiów. W klasach dzieci miały okazję rozwiązać krzyżówki, zagadki i zadania z kodowania o misiach, a także czas na słodkie misiowe ciasteczko. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe znaczki i dyplomy.

AM

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

W czwartek 21 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Z tej okazji na szkolnym holu pojawiła się gazetka z pięknymi cytatami dotyczącymi życzliwości, a uczniowie i nauczyciele ubrali się na żółto. Chętni wzięli udział w konkursie plastycznym na wykonanie słoneczka. Klasy V-VIII przygotowały krótki program artystyczny.

Ponadto w klasach wybraliśmy najbardziej życzliwe osoby, które musiały wypić sok z cytryny i uśmiechnąć się. Najżyczliwszą osobą w klasie VI i w szkole okazała Martynka Koziarska, a w pozostałych klasach Martynka Gąsior (kl. IV), Marysia Radzik (kl. V), Iza Marszałek (kl. VII) i Iza Linowiecka (kl. VIII). 

Obyśmy zawsze byli dla siebie mili jak tego dnia.

AM

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

W środę 20 listopada br. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji na szkolnym holu zostały pojawiła się tablica z prawami dziecka. Pani pedagog Ewa Duda przeprowadziła we wszystkich klasach zajęcia interaktywne dotyczące praw dziecka. Dzieci zarówno wykazały się znajomością swoich praw, jak i miały okazję do wspólnej zabawy.

AM

ODWIEDZINY SCHRONISKA

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. W związku z tym w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy i akcesoriów dla schroniska. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebraliśmy 65,5kg karmy, zabawki i koce dla naszych milusińskich.

W czwartek 14 listopada br. uczniowie naszej szkoły wybrali się do schroniska w Bydgoszczy. Wizyta zrobiła największe wrażenie na najmłodszych uczestnikach  akcji, tj. uczniach klas I-III, których wzruszył los zwierząt. 

Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za wsparcie oraz okazane serce. Szczególne podziękowania należą się Łukaszowi Arkuszewskiemu – skarbnikowi Samorządu Uczniowskiego, który pod okiem pani Ani Piotrowskiej dzielnie kierował zbiórką. Jednocześnie zachęcamy do adopcji kota lub psa.

SU

SUKCES UKS TRZEMIĘTOWO

W dniu 6 listopada szkolna drużyna dziewcząt UKS Trzemiętowo rozegrała mecz finałowy „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Niemczu.

Dziewczęta spisały się bardzo dobrze, wygrywając mecz 4:0. Dzięki temu zostały Mistrzyniami Powiatu Bydgoskiego o Puchar Tymbarku, uzyskując zarazem awans do finałów województwa kujawsko-pomorskiego.

GRATULACJE!

AA

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 8 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości z okazji 101. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 

W związku z tym Świętem w klasach i na holu pojawiły się gazetki tematyczne, a w bibliotece wystawa albumów związanych z historią i geografią Polski, symbolami oraz tradycjami narodowymi. Ponadto uczniowie wykonali piękne kotyliony, którymi podczas uroczystości przyozdobili swe odświętne stroje.

Uroczysty apel przygotowali uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem pani Marzeny Łodygowskiej i Elżbiety Bąk. Zaprezentowany przez nich montaż słowno-muzyczny był niezwykłą i wzruszającą lekcją z historii Polski, a wspólnie odśpiewane pieśni okazją do aktywnego włączenia się w uroczyste obchody. Punktualnie o godz. 11.11. cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, odpowiadając na apel Ministra Oświaty. Ponadto Pani Dyrektor Alina Mombo-Mabiala zachęciła uczniów do rodzinnego udziału w licznych obchodach i piknikach z okazji Święta Niepodległości w okolicy. 

AM

KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W piątek 22 listopada br. uczniowie klasy VII i VIII podjęli się wielkiego wyzwania i wzięli udział w konkursie wiedzy pt. „Niemcy – Twój zachodni sąsiad”.

W ramach konkursu należało wykazać się znajomością geografii, historii i sztuki niemieckiej, a nawet marek samochodów i zwyczajów.

Najlepiej wypadli następujący uczniowie:

I miejsce: Kacper Górski i Oliwia Grynwald

II miejsce: Marta Jędrzejewska, Julia Koziarska i Izabela Linowiecka

III miejsce: Remigiusz Popkiewicz i Jan Skrzynecki.

GRATULACJE!!!

AM