ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

W piątek 27 września br. obchodziliśmy Światowy Dzień Serca. Warto wiedzieć, że święto to obchodzone jest corocznie w ostatnią niedzielę września z inicjatywy Światowej federacji Serca (WHO) z udziałem i przy współfinansowaniu WHO, UNESCO i UNICEF-u.

Obchody Dnia mają na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. Pierwsze obchody na świecie odbyły się 24 września 2000r., a w Polsce od 2002 r. przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne

Hasło na 2019 rok brzmi: „Pamiętaj o sercu, miej serce dla serca…”.

AP

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek 4 października odbył się w naszej szkole Światowy dzień Tabliczki Mnożenia.

W konkursie na znajomość tabliczki mnożenia wzięli udział uczniowie klas IV-VIII.

Po zmaganiach wyłoniono następujących mistrzów:

I miejsce ex aequo zajęli: Maciej Gąsior (kl. V) i Maciej Mazurkiewicz (kl. VIII)

Wymienieni uczniowie zostali wyróżnieni dyplomami i tabliczkami czekolady.

AN

DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

W środę 2 października br. obchodziliśmy Dzień Bez Przemocy. Na znak protestu przeciw agresji i przemocy zarówno uczniowie, jak i nauczyciele ubrali się na czerwono.

Na lekcjach wychowawczych układaliśmy hasła przeciw przemocy, np. 

  • Jestem dobry bez przemocy!
  • Przemoc to nie jest rozwiązanie, korzystniejsze rozmawianie!
  • Bądźmy pełni pozytywnej mocy, świętujemy Dzień bez przemocy!

Rozmawialiśmy również o rodzajach agresji i sposobach radzenia sobie z nią. Oby każdy dzień w naszej szkole był dniem bez przemocy!

SU

PAŹDZIERNIK – MIESIĄC MARYJNY

W październiku uczniowie ozdobili szkolne korytarze wspaniałymi różańcami.

Pomysłowość naszych dzieci nie zna granic. Któż pomyślałby, iż piękny różaniec można wykonać z gąbek, papierowych kulek, muszelek czy tez tkaniny?

A wszystko na cześć matki Bożej Różańcowej.

PG

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W piątek 27 września 2019 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego, które poprzedziła kampania wyborcza.

W wyniku tajnego głosowania uczniów klas IV-VIII wybrano Zarząd Samorządu Uczniowskiego w składzie: Nikola Cyrus – przewodnicząca, Zuzanna Górka – zastępca, Maciej Mazurkiewicz – zastępca i Łukasz Arkuszewski – skarbnik.

Jednocześnie również w tajnym głosowaniu uczniowie klas IV-VIII wybrali opiekuna SU – panią Patrycję Belińską-Gąsior.

SU i Opiekunce życzymy sukcesów i zapału do pracy w roku szkolnym 2019/20.

AM

DZIEŃ POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

W piątek 27 września br. obchodziliśmy w naszej szkole 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów.

Z tej okazji pani dyrektor Alina Mombo-Mabiala, a jednocześnie nauczyciel historii, zaprosiła uczniów klas VII-VIII na specjalną lekcję, poświęconą tym ważnym wydarzeniom. Na wstępie został odczytany list Ministra Edukacji Narodowej, pana Dariusza Piontkowskiego, dotyczący Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów oraz etosu harcerskiego.

 Następnie uczniowie mieli okazję bliżej poznać strukturę Polskiego Państwa Podziemnego i działania Szarych Szeregów oraz posłuchać zakazanych piosenek.

AM