ZBIÓRKA BATERII

Co roku w naszej szkole odbywa się zbiórka nakrętek i baterii. Nakrętki przeznaczamy zawsze na rehabilitację dzieci. TAK TEŻ BYŁO I TYM RAZEM! ZEBRALIŚMY PONAD 25 000 NAKRĘTEK!!!!! BRAWO! MOŻNA ŚMIAŁO POWIEDZIEĆ, ŻE UMIEMY BEZINTERESOWNIE POMAGAĆ INNYM!

ZBIÓRKA BATERII to wspieranie środowiska naturalnego. Cieszy nas empatia, szczególnie u najmłodszych  uczniów. Wszystkich, którzy wzięli udział w naszych zbiórkach nagrodzono!!! Dziękujemy i zapraszamy po wakacjach.

AP

Wycieczka do Warszawy

12 czerwca 2019 roku uczniowie  naszej szkoły  wraz z opiekunkami  udali się na wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 27 osób: klasa V, IV i 3 chłopców z klas VII-VIII. Wcześnie rano, bo o 5.00 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym.  Potem powędrowaliśmy na Rynek Starego Miasta. Po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty.                                                      

Potem poszliśmy do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.

Po niezapomnianej trasie w metrze poszliśmy zwiedzić drugi, niezwykle ważny dla uczestników wycieczki obiekt- Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie! To był ostatni punkt programu naszej wycieczki, wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Nie zapomnieliśmy o wizycie w Mc Donaldzie. 

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

WYCIECZKA EDUKACYJNA DO SKŁUDZEWA

We wtorek 11 czerwca wybraliśmy się na warsztaty plastyczne do Skłudzewa. Pogoda nam dopisała. 

Właściciele oprowadzili nas po pięknym ogrodzie Zobaczyliśmy stuletni platan zrzucający korę. W plenerze szkicowaliśmy. Dzieci, młodzież i dorośli uczestniczący w warsztatach artystycznych organizowanych w Skłudzewie mają do wyboru szeroki wachlarz technik i zadań plastycznych. My wykonaliśmy piękne prace na szkle. Prace wykonane podczas warsztatów uczestnicy zabrali do domu.

Wycieczka była bardzo udana.

AP

Zbiórki

Co roku w naszej szkole odbywa się zbiórka nakrętek i baterii Nakrętki przeznaczamy zawsze na rehabilitację dzieci. TAK TEŻ BYLO I TYM RAZEM. ZEBRALISMY PONAD 25 000 NAKRĘTEK!!!!!BRAWO!MOŻNA ŚMIALO POWIEDZIEĆ, ŻE UMIEMY BEZINTERESOWNIE POMAGAĆ INNYM.

ZBIÓRKA BATERII to wspieranie środowiska naturalnego. Cieszy duże zainteresowanie, szczególnie wśród najmłodszych naszych uczniów. Wszystkich ,którzy wzięli udział w naszych zbiórkach nagrodzono!!!Dziękujemy i zapraszamy po wakacjach.

Konkurs Globus

W tym roku szkolnym w związku z obchodami  Światowego Dnia  Ziemi ogłoszono konkurs „Pomysłowy model Ziemi”. Dzieci oprócz pomysłowości wykazały się wiedzą o kontynentach, oceanach  i wnętrzu Ziemi. Prace były niezwykle.

Gratulujemy!!! 

IMPREZA KARATEKÓW

W poniedziałek 17 czerwca br. zawodnicy karate wraz z trenerem panem Andrzejem Wnękiem i rodzicami uczestniczyli w pikniku przy Szkołą Podstawową w Trzemiętowie, zorganizowanym na pożegnanie sezonu.

Była okazja do wspólnego posiłku, zabawy i rozmów. Sportowcy wraz z trenerem i rodzicami podziękowali pani Dyrektor Alinie Mombo-Mabiala za udostępnianie sali gimnastycznej na treningi w roku szkolnym 2018/2019.

Pani Dyrektor z kolei pogratulowała zawodnikom, szczególnie ze Szkoły Podstawowej w Trzemiętowie, tj. Remigiuszowi Popkiewiczowi i Maciejowi Gąsiorowi, sukcesów w II Regionalnym Turnieju Karate Kyokushin.

AM

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W środę 19 czerwca 2019 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Najpierw cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy św., której przewodniczył proboszcz parafii pw. MB Szkaplerznej w Wierzchucinku ks. Wiesław Skiba z asystą uczniów klasy 4 pod kierunkiem pani katechetki Patrycji Belińskiej-Gąsior.

Następnie odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie klasy 7 pożegnali uczniów klasy 8, dając im wiele cennych rad na nową drogę życia. Natomiast absolwenci pożegnali się ze swoimi młodszymi kolegami, nauczycielami i pracownikami szkoły na wesoło, prezentując scenki z życia ucznia. Uczniów klasy 8 ciepłymi słowami pożegnała również pani Dyrektor Alina Mombo-Mabiala i wychowawca pan Andrzej Antczak.

W dalszej części absolwenci i najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa, dyplomy i nagrody. W klasie 8 najwyższą średnią osiągnęli Bruno Bereta i Jakub Torkowski, natomiast najlepiej napisał egzamin ósmoklasisty Robert Flisikowski, który został nagrodzony Nagrodą Rady Rodziców. Natomiast Nagrodę Rady Pedagogicznej otrzymała Aniela Sperkowska za wzorową postawę ucznia, harcerza i wolontariusza. Ponadto chłopcy z klasy 8 zostali wyróżnieni za szczególne osiągnięcia sportowe, zwłaszcza w unihokeju.

Najlepsi uczniowie w pozostałych klasach to:

Remigiusz Popkiewicz (kl.7), Kacper Górski i Izabela Marszałek (kl.6), Martyna Koziarska, Fabian Warszczyński, Zuzanna Popkiewicz, Damian Bobrowski i Mateusz Górski (kl.5), Natalia Musiał, Maciej Gąsior, Zuzanna Górka, Maria Radzik (kl.4), Wojciech Mikołajewski, Martyna Gąsior, Daniela Szymocha (kl.3), Wojciech Nowicki, Magdalena Marszałek (kl.2), Jakub Rosa, Magdalena Nowicka i Marlena Nietz (kl.1). Ponadto Kacper Górski otrzymał  Nagrodę Radnego Powiatu Bydgoskiego, pana Stanisława Szwajcy za wyjątkowe  sukcesy matematyczne.

Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała rodzicom uczniów za życzliwość i bezinteresowną pomoc w działaniach na rzecz klasy i szkoły, mając na uwadze szczególnie rodziców odchodzących uczniów.

AA

WIECZOREK POŻEGNALNY

W czwartek 13 czerwca br. odbył się w naszej szkole Wieczorek Pożegnalny klasy ósmej, w którym uczestniczyli również rodzice i nauczyciele.

Zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych była to okazja do wspólnych rozmów i dobrej zabawy. Podczas Wieczorku uczniowie i rodzice podziękowali za opiekę, i współpracę zarówno obecnemu wychowawcy klasy, panu Andrzejowi Antczakowi, jak i pani Jadwidze Świątkowskiej, która była ich wychowawcą od klasy IV do VI.

Uczniowie bawili się jak nigdy wcześniej i takich ich zapamiętamy.

AA

Wycieczka do JuraParku w Solcu Kujawskim

Spragnieni dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń uczniowie w większości klas 0 – 3, zasileni koleżankami i kolegami z starszych klas udali się do JuraParku w Solcu Kujawskim. Przygodę z tajnikami prehistorycznego świata rozpoczęliśmy od seansu w Kinie Emocji 5D. Dalej zwiedziliśmy jedno z największych muzeów paleontologicznych w Polsce – Muzeum Ziemi m. Karola Sabatha. Następnie podczas zajęć warsztatowych poszukiwaliśmy złota. Wszyscy zakończyli zabawę z woreczkiem „wypłukanego złota”. Dalej wyruszyliśmy na 1,5 kilometrową ścieżkę dydaktyczną, na której spotkaliśmy ponad 100 gatunków wymarłych zwierząt. Ostatnim punktem pobytu był zabawa na ogromnym placu zabaw z nieliczoną ilością atrakcji. Po pysznym obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną. Część dzielnych i szczęśliwych wycieczkowiczów, zasnęła po wyczerpującym dniu.