Szanowni Rodzice!!!

Przypominamy, że dni 29.04, 30.04. i 02.05. 2019 r., zgodnie z decyzją Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych – wychowawczych.

Natomiast 01.05 i 03.05. 2019 r., są dniami ustawowo wolnymi od zajęć – święta narodowe.

Jednocześnie informuję, że strajk nauczycieli jest zawieszony od soboty 27.04.2019 r.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostaną wznowione z dniem 6.05.2019 r., zgodnie z obowiązującym planem.

Alina Mombo-Mabiala
Dyrektor Szkoły

Święta Wielkanocne

Alleluja, dziś śpiewamy,

Bogu cześć i chwałę dajmy.

Bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel,

Tego świata Odkupiciel.

Zdrowia, radości i powodzenia,

 To są najszczersze życzenia.

Radosnych Świąt Wielkanocnych

w imieniu Pracowników i Uczniów Szkoły Podstawowej w Trzemiętowie

życzy

Alina Mombo-Mabiala

Dyrektor Szkoły

KREATYWNI NA 101

Uczniowie klas I uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie pn. „Kreatywni na 101”, realizowanym na terenie całego kraju we współpracy z Disney Channel i Stowarzyszeniem Nauczycieli Edukacji Początkowej. Celem akcji było rozwijanie kreatywności, sprawności manualnej oraz umiejętności pracy w grupie. 

Zadanie polegało na wykonaniu makiety domu przy ulicy Dalmatyńczyków oraz figurek 101 dalmatyńczyków z plasteliny. Zajęcia odbywały się w dniach 25.03. – 29.03. br. Zabawa była doskonała, a plastelinowe figurki dalmatyńczyków ozdabiają nasze klasy. 

MM

Konkurs Matematyczny

                 W piątek 5 kwietnia 2019 odbył się II etap  Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Matematyczne Preteksty”, do którego zakwalifikowali się: Maciej Gąsior z klasy 4 i Kacper Górski
z klasy 6. Chłopcy, na podstawie krótkiego tekstu pt. „WYCIECZKA MAGDY” szukali rozwiązań  niecodziennych problemów. Konkurs obejmował zadania pretekstowe, czyli zadania nieszablonowe
i często wymagające nieschematycznego myślenia. Udział w konkursie daje szansę na zwiększenie aktywności matematycznej na co dzień, kształci zmysł i intuicję matematyczną.

              Maciejowi i Kacprowi gratulujemy  zakwalifikowania się do II etapu i trzymamy kciuki za dobry wynik w tej części.

AN

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

W piątek 5 kwietnia br. dla wszystkich dzieci i uczniów naszej szkoły odbyła się żywa lekcja przyrody w ramach edukacyjnych warsztatów przyrodniczych, prowadzonych przez Firmę Format pn. „Mali Odkrywcy Zwierząt”.

Spotkaliśmy się z pięknymi szynszylami obojga płci. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o ich życiu codziennym i upodobaniach. Mieliśmy okazję dotknąć zwierzątek. Mają bardzo miłe futerko i towarzyskie usposobienie. Można było również zrobić sobie zdjęcie z szynszylą. 

To była bardzo ciekawa lekcja i inna niż zwykle.

AM

SPOTKANIE Z FIHARMONIA POMYSŁÓW

W środę 3 kwietnia br. kolejny już raz spotkaliśmy się w naszej szkole z artystami Filharmonii Pomysłów.

Tym razem w roli głównej wystąpił Fantom Klawiaturnik. Jak sama nazwa mówi, dzieci miały okazję zapoznać się z instrumentami klawiszowymi. Oprócz wspaniałej gry na keyboardzie, mieliśmy okazję posłuchać pięknego śpiewu wokalistki, a także zobaczyć doskonałą grę aktorską. Śmiech było co niemiara, szczególnie kiedy na scenie pojawił się pan minister, a później duch.

Czekamy na więcej, ale to już po Wielkanocy !!!

AM

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W tym roku szkolnym Rekolekcje dla uczniów miały zupełnie inny charakter. Odbywały się bowiem w dwóch turach. A wszystko za sprawą Nawiedzenia Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii.

W ramach rekolekcji parafialnych we wtorek 19 lutego br. naszą szkołę odwiedził Pallotyn O. Marek Pasiuk, który przez wiele lat przebywał na misjach w Zairze (dziś DRK), niedaleko granicy z Rwandą. Misjonarz bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o Afryce, zaprezentował slajdy i pamiątki z misji, jak piłka z liści czy sandał z opony. Nauczył uczniów modlitwy po swahili i opowiedział o miejscu objawienia Maryi w Kibeho na terenie Rwandy. Jednocześnie zachęcał dzieci do modlitw w intencji misji i misjonarzy.

Kolejny etap rekolekcji, to czuwanie przed kopią obrazu MB Częstochowskiej w kościele p.w. MB Szkaplerznej w Wierzchucinku indywidualnie i z rodzicami oraz aktywny udział w nabożeństwach z okazji powitania i pożegnania Maryi, w tym czytanie i warta harcerzy w dniach 22-23 lutego br.

Podsumowaniem Rekolekcji była wspólna Msza św. z drogą krzyżową w piątek 5 kwietnia br. dla uczniów i nauczycieli z możliwością przystąpienia do sakramentu spowiedzi w kościele parafialnym w Wierzchucinku, którą celebrował ks. proboszcz Wiesław Skiba.

AM

MECZ TOWARZYSKI UKS TRZEMIĘTOWO Z EUKS SPARTAKUS SICIENKO

W sobotę tj. 30.03.2019 r. w ramach zajęć sportowych z projektu „Rozwijamy talenty sportowe” dziewczęta z klas III – VI SP, rozegrały w sali gimnastycznej w Wojnowie mecz towarzyski z drużyną dziewcząt EUKS Spartakus Sicienko. Ostatecznie mecz wygrały zawodniczki z Sicienka. W tym dniu nie liczył się wynik sportowy, tylko dobra zabawa i kolejny wolny czas spędzony w aktywnej formie sportowej.

Warto dodać, że zawodniczki z Sicienka były o 2 lata starsze od większości zawodniczek z naszej drużyny. Był to również kolejny sprawdzian z postępów umiejętności sportowych po kilku- miesięcznych treningach.

AA

UKS Trzemiętowo

W marcu rozpoczął się nowy projekt sportowy „Rozwijamy talenty sportowe”, który jest współfinansowany przez Gminę Sicienko i będzie realizowany do końca grudnia 2019 r.  Realizatorem projektu jest nowo założony w naszej szkole UKS Trzemiętowo. Głównym celem projektu jest doskonalenie umiejętności sportowych w  piłce nożnej i  unihokeju wśród dziewcząt w klasach III – VI SP. Dzięki temu działaniu pozyskaliśmy dodatkowy sprzęt sportowy (tj. oryginalne bramki i kije unihokeja)  niezbędny do realizacji projektu i zajęć wychowania fizycznego w naszej szkole.

AA

Egzaminy klas VIII

UWAGA UCZNIOWIE !

W DNIACH 15 – 17 KWIETNIA 2019 ODBĘDĄ SIĘ EGZAMINY DLA KLASY VIII

ZGODNIE Z HARMONOGRAMEM:

15.04. – godz. 9.00 – język polski (120 minut)

16.04. – godz. 9.00 – matematyka (100 minut)

17.04. – godz. 9.00 – język angielski (90 minut)

Uczniowie klasy VIII proszeni są o stawienie się w szkole najpóźniej o godz. 8.30. Dla uczniów dojeżdżających został zorganizowany dowóz autobusem szkolnym zgodnie z poniższym harmonogramem:

DOWÓZ UCZNIÓW KL. VIII NA EGZAMINY:

Trzemiętowo Kolonia: 7.40

Trzemiętówko: 7.45

Wierzchucinek: 7.50

Łukowiec: 8.00

Słupowo: 8.10

Przypominamy, że obowiązuje strój galowy. Każdy uczeń powinien być wyposażony w czarny, niezmazywalny długopis i półlitrową butelkę wody. We wtorek (na egzamin z matematyki) należy ponadto przynieść linijkę. Ponadto, obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na salę egzaminacyjną jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego (np. telefon komórkowy, smartwatch).

ŻYCZYMY POWODZENIA!

UWAGA !

Dla uczniów pozostałych klas dni 15, 16 i 17 kwietnia są dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych nie wynikającymi z akcji strajkowej.

Alina Mombo-Mabiala
Dyrektor SP w Trzemiętowie