27 FINAŁ WOŚP W SICIENKU

W niedzielę uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami licznie wzięli udział w 27 Finale WOŚP w Sicienku.

Nasi uczniowie – zawodnicy, trenujący karate pod okiem trenera pana Andrzeja Wnęka, z Bydgoskiej Szkoły Karate Kyokushin zaprezentowali swoje umiejętności na 27 Finale WOŚP. Otrzymali wielkie brawa i słowa uznania.

Po występie była okazja, by wspomóc WOŚP poprzez zakup losów i udział w licytacji. Można było również posilić się w kawiarence.

Na koniec wszyscy zebrali się na zewnątrz, by obejrzeć światełko do nieba.

AM

IMPREZA KARNAWAŁOWA

W piątek 11 stycznia 2019 r. na zakończenie I półrocza odbyła się w naszej szkole tradycyjna impreza karnawałowa.  

Najpierw cała społeczność szkolna, a więc dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie, rodzice i nauczyciele obejrzeli spektakl pt. „Śpiąca Królewna” w wykonaniu uczniów klasy II i III pod kierunkiem wychowawczyń, pani Danuty Dornowskiej i pani Marii Modrakowskiej. Dzieci wspaniale wcielili się w swoje role, a rodzice przygotowali cudowne stroje.

Następnie dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III odbył się bal karnawałowy, który poprowadzili nauczyciele ze wsparciem rodziców i przyjaciół szkoły. Szczególne podziękowania należą się przewodniczącej Rady Rodziców, pani Judycie Warszczyńskiej i opiekunce świetlicy wiejskiej w Trzemiętowie, pani Aleksandrze Wieczorek. Były tańce, konkursy, malowanie twarzy i zabawy z balonami. Najpiękniejsze stroje zostały nagrodzone. Za słodkości dziękujemy Radzie Rodziców. 

Starsi uczniowie natomiast bawili się na Otrzęsinach klasy IV i V oraz na dyskotece dla klas IV-VIII. Uroczystość zorganizował Samorząd Szkolny z opiekunem panem Andrzejem Antczakiem i wychowawcami klasy IV – panią Patrycją Belińską-Gąsior i klasy V – panią Anną Piotrowską.

Nad właściwym przebiegiem uroczystości czuwał przedstawiciel Samorządu i prowadzący imprezę Bruno Bereta z klasy VIII. Klasy przyjmowane do grona społeczności uczniowskiej musiały przygotować sobie kocie ogony i wziąć udział w następujących konkurencjach: picie mleka ze spodeczka, jedzenie jabłka na wstążeczkach, taniec na gazecie z partnerami, przekłucie baloników na ”wysokościach”. Ponadto czwarto i piątoklasiści musieli zaśpiewać kocią mruczankę i złożyć wesołe ślubowanie.  

Zarówno uczniowie, jak i wychowawcy aktywnie uczestniczyli w imprezie. Po minach uczniów wyraźnie widać było, że byli zadowoleni. Nieważne jednak było zwycięstwo; liczyła się dobra zabawa, zaangażowanie i duch walki. Podsumowując można stwierdzić, iż uczniowie klasy czwartej i piątej udowodnili, że są zgrani. Stanowczo można powiedzieć, że to już prawdziwi „starszaki”.

SU

WYCIECZKA DO PARKU TRAMPOLIN

Dnia 8.01.2019 uczniowie klas IV-VIII pod opieką nauczycieli wybrali się do Parku 17 w Bydgoszczy. 

Wzięliśmy udział w cudownej, dwugodzinnej  zabawie z trenerem i animatorem panem Patrykiem. Pobyt okazał się niezwykłą lekcją wychowania fizycznego. Skacząc na trampolinach, rozwijaliśmy ogólną sprawność fizyczną, koordynację oraz kształtowaliśmy właściwą postawę ciała. Wspólna zabawa wprawiła wszystkich  w znakomity nastrój                       i wyzwoliła mnóstwo pozytywnej energii. Łatwo się integrowaliśmy i dobrze czuliśmy się ze sobą, mimo różnicy wieku.

W parku czekały na nas jeszcze inne atrakcje, jak zaczarowana Kraina Dmuchańców. To jedna z lepszych zabaw. Na koniec trafiliśmy do strefy lasera. Poczuliśmy się jak uczestnicy gry komputerowej, biorąc udział  w paintbolu w super realistycznej scenerii. 

Polecamy to miejsce, bo jest jednym z lepszych w naszym regionie. Dziękujemy nauczycielom: paniom Annie Piotrowskiej, Patrycji Belińskiej-Gąsior i panu Andrzejowi Antczakowi za opiekę podczas wycieczki.

SU

ŚWIĄTECZNA POMOC

W sobotę 8 grudnia 2018 r., jak co roku, członkowieSzkolnego Koła „Caritas” pod opieką p. pedagog Ewy Dudy włączyło się w akcję zbiórki żywności.

Dzieci w koszulkach z napisem „Caritas” zbierały w sklepach w Trzemiętowie, Łukowcu i Wierzchucinku żywność. W wyniku akcji przygotowano trzy duże paczki                                 z podstawową żywnością i słodyczami, a następnie dostarczono do najbardziej potrzebujących rodzin w naszej okolicy. Obdarowani wyrazili ogromną radość i wdzięczność za pamięć.

Opiekun Szkolnego Koła „Caritas” dziękuje zarówno dzieciom za zaangażowanie, jak i właścicielom sklepów za życzliwość.

Ponadto w grudniu rozprowadzano również świece „Caritas”. Zysk z ich sprzedaży zasili fundusze Fundacji „Caritas” Bydgoszcz, które są przeznaczone na XXII Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Uczniowie naszej szkoły również otrzymują pomoc, a więc bardzo dobrze rozumieją potrzebę pomocy innym.

ED

WIGILIA SZKOLNA

W piątek 21 grudnia 2018 r. odbyła się w naszej szkole tradycyjna Wigilia. Najpierw uczniowie spotkali się w klasach, by przygotować świąteczne stoły na klasowe spotkanie z Wychowawcami w blasku świątecznie przystrojonej choinki.

Następnie cala społeczność szkolna zgromadziła się na dolnym holu, by obejrzeć jasełka, przygotowane przez uczniów klasy IV pod kierunkiem wychowawczyni p. Patrycji Belińskiej-Gąsior. Kolędy wspólnie z dziećmi zaśpiewał zespół „Wrzos”, który również uświetnił naszą szkolną Wigilię śpiewem kolęd i pastorałek.

Później dzieci i dorośli rozeszli się do sal, by połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i zasiąść do świątecznie zastawionego stołu. Podczas spotkań klasowych towarzyszyło nam beltlejemskie światełko pokoju, przekazane przez harcerzy.

AM

ŚWIATEŁKO POKOJU 2019

Zgodnie z harcerską tradycją, grupa harcerzy z 19 Drużyny Harcerskiej ,,Obrońcy Przyrody” pod opieką drużynowej Marzeny Łodygowskiej wędrowała z Betlejemskim Światełkiem Pokoju w środę 19 grudnia 2018 r. 

Harcerze składali życzenia i przekazywali Światełko Pokoju instytucjom publicznym w Sicienku. Następnie harcerze przekazali światełko Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Trzemiętowie. Wieczorem wzięli udział w mszy świętej w kościele w Wierzchucinku, podczas której przekazali Światełko Pokoju proboszczowi i parafianom. 

Drużynowa składa podziękowania swoim harcerzom, którzy własnoręcznie wykonali kartki świąteczne z życzeniami oraz wyróżnia harcerki i harcerzy za godną postawę harcerską: Izabela Marszałek, Zuzanna Popkiewicz, Remigiusz Popkiewicz, Mateusz Górski i Kacper Górski.  

EKSPERYMENT- ciekawa i skuteczna metoda poznawania świata.

          W tym roku szkolnym uczniowie klasy 7 po raz pierwszy spotkali się z fizyką. Aby ten przedmiot, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie był trudny, młodzież uczy się go eksperymentując.  

Uczniowie pracują metodą projektu. Metoda ta polega na samodzielnym realizowaniu przez młodzież zadania przygotowanego przez nauczyciela na podstawie wcześniej ustalonych założeń. Inspiracją do szukania ciekawych doświadczeń jest podręcznik oraz Internet. 

Siódmoklasiści uczą się w ten sposób planowania, umiejętności pracy w grupie, samooceny swojej pracy i prezentowania działań. 

AN

Unihokej – Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego Szkół Podstawowych

W dniu 26.10.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego Szkół Podstawowych w unihokeju chłopców i dziewcząt. Zawody sportowe rozgrywane były w Wojnowie. 

Nasza szkoła brała udział w dwóch kategoriach wiekowych, tj: Igrzyska Dzieci (dziewczęta rocznik 2006 i młodsi), Igrzyska Młodzieży Szkolnej (chłopcy rocznik 2003 – 2005).  Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna chłopców z rocznika 2003 – 2005, którzy wygrali mecz z drużyną Białych Błot 3:1. II miejsce w końcowej klasyfikacji turnieju, dało awans naszej drużynie do dalszego etapu rozgrywek, tj. półfinałów wojewódzkich. Jest to pierwszy w historii naszej szkoły sukces sportowy w tej dyscyplinie. Natomiast dla naszej najmłodszej drużyny dziewcząt był to pierwszy taki poważny start w zawodach wysokiej rangi. Większość dziewcząt musiała zmierzyć się z rywalkami nawet o 4 lata starszymi. Mimo to dzielnie walczyły, czerpiąc z tego radość i dobrą zabawę. 

Na koniec turnieju uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy, nagrody.

AA

ZE SZTUKĄ NA TY…

W czwartek 13 grudnia br. dzieci z klas III i IV pod opieką p. Marii Modrakowskiej i p. Patrycji Belińskiej-Gąsior wybrały się do Domu Kultury w Nakle n. Notecią na spektakl teatralny pt. „Przygody Mikołajka”, oparty na popularnej wśród dzieci i młodzieży serii książek Rene Goscinnyʼego.

Przedstawienie zostało wystawione przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa i składało się z kilku wybranych historyjek, które łączyła osoba głównego bohatera  Mikołajka, sympatycznego, pełnego energii i oddanego kolegi. Dzieci wraz z nim i jego rówieśnikami przeżywały wiele ciekawych przygód. Prosty język, humor i dynamiczna akcja sprawiły, że uczniowie utożsamiali się z bohaterami przedstawienia, a nawet mogli na chwilę wcielić się w role aktorów.

Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

MM