Wakacyjne życzenia

Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom i Sympatykom
Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie,
dziękując za całoroczny trud i zaangażowanie w działania na rzecz szkoły,
bezpiecznych i wspaniałych wakacji,
radości z odkrywania nowych miejsc, i spotkań z ciekawymi ludźmi
oraz szczęśliwego powrotu do domu, i szkoły
życzy Alina Mombo-Mabiala

Dyrektor Szkoły

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W piątek 22 czerwca br. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.
Najpierw cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy św., która odprawił proboszcz parafii pw. MB Szkaplerznej, ks. Wiesław Skiba.
Następnie w wakacyjnym nastroju pożegnaliśmy szkołę. Klasa II pod kierunkiem pani Marii Modrakowskiej przedstawiła program pt. „Wakacyjne TV”. Następnie dzieci, które trenują karate pod okiem pana Andrzeja Wnęka zaprezentowały umiejętności, zdobyte w br. szkolnym. Byliśmy pod dużym wrażeniem. Brawo !!!
W dalszej części wychowawcy klas wręczyli świadectwa i nagrody najlepszym uczniom:
kl.I : Wojciech Nowicki (Prymus) i Natalia Marszałek.
kl.II: Wojciech Mikołajewski, Martyna Gąsior, Daniela Szymocha.
kl.III: Maciej Gąsior (Prymus), Maria Radzik, Mateusz Nietz, Blanka Szeloch, Agata Kowalczyk, Zuzanna Górka, Natalia Musiał, Julia Torkowska, Wiktoria Wierzbińska.
kl.IV: Przemysław Janic (Prymus), Damian Bobrowski, Mateusz Górski, Fabian Warszczyński.
kl.V: Kacper Górski (Prymus), Izabela Marszałek.
kl.VI: Julia Koziarska, Konstancja Karkowska.
kl.VII: Bruno Bereta.

Pani Dyrektor natomiast, w imieniu Starosty Bydgoskiego, wręczyła Nagrodę Radnych Powiatu uczniowi klasy V, Kacprowi Górskiemu. Jednocześnie podziękowała za rok wytężonej pracy i życzyła zdrowych, bezpiecznych i radosnych wakacji zarówno uczniom, jak i nauczycielom.
Następnie uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do sal lekcyjnych, gdzie otrzymali świadectwa i pamiątkowe książki oraz pożegnali się przed wakacjami.

AM

POŻEGNANIE KLASY III

W piątek 22 czerwca b.r. klasa III ukończyła swój I etap edukacyjny. Wszyscy uczniowie otrzymali na uroczystym apelu nagrody książkowe.
Po części oficjalnej uczniowie klasy III wraz z rodzicami, wychowawczynią i panią Dyrektor udali się do swojej sali lekcyjnej. Tam pani Elżbieta Bąk wręczyła dzieciom świadectwa ukończenia klasy III.
W dalszej części dzieci pożegnały się z panią wychowawczynią i wspólnie usiadły do poczęstunku, przygotowanego przez dzieci, rodziców i wychowawczynię. Był przepiękny tort, wspaniałe ciasto, lody, muzyka i tańce. Był to czas na miłe rozmowy i wspomnienia. Teraz czas na II etap edukacyjny!!!

EB

ZBIÓRKA BATERII, NAKRĘTEK I MAKULATURY

Jak co roku przeprowadziliśmy w szkole zbiórkę makulatury, plastikowych nakrętek i zużytych baterii. Recykling i ,w konsekwencji, ponowne użytkowanie pewnych rzeczy to jeden z najlepszych sposobów służących ochronie środowiska. Można zaoszczędzić wiele cennych surowców, które tworzą zasoby Ziemi i nieustannie są wydobywane ( np. węgiel, ropa naftowa, gaz). Edukacja i czynny udział w działaniach związanych z recyklingiem ma na celu podnoszenie świadomości młodzieży szkolnej w dziedzinie ekologii, a jednocześnie swoimi dobrymi sercami możemy wspomóc osoby potrzebujące.
Jak co roku w szkolną akcję „Zbieram i pomagam” włączyli się uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. Dochód ze zbiórki makulatury przeznaczony jest na potrzeby klas.
Dochód ze zbiórki plastikowych nakrętek natomiast na rehabilitację chorej Laury, mieszkanki naszej gminy. Zużyte baterie zostaną oddane do firmy recyklingowej. Dzięki temu zadbamy o nasze środowisko.
Zbiórka makulatury – 100 zł
Zbiórka baterii
Najlepsi w klasach 0 –III IV-VII
Zuzanna Górka Remigiusz Popkiewicz
Agata Kowalczyk Zuzanna Popkiewicz
Julia Rybarczyk Aniela Sperkowska
Zbiórka nakrętek
Najlepsi w klasach 0 -III IV-VII
Daniela Szymocha Filip Perliński
Agata Kowalczyk Oskar Perliński
Alan Kleissa Zuzanna Popkiewicz

AP

WAKACYJNY BROADWAY

W czwartek 21 czerwca br. zakończyliśmy rok szkolny z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy w amerykańskim stylu.
Przeniesiemy się na Broadway, który swoją różnorodnością bawił, rozśmieszał i wzruszał. Mieliśmy okazję posłuchać piosenek, pochodzących z najpopularniejszych musicali, np. „Skrzypka na dachu” czy „Upiór w operze”, a także „Deszczową piosenkę” oraz znanych i lubianych animowanych filmów dla dzieci jak Pocahontas, czy „Kraina Lodu”. Repertuar wybieraliśmy z pomocą rekwizytów charakterystycznych dla danego utworu.
Piękny śpiew artystów i muzyka zachwyciły nas, i wzruszyły do łez.

MM

KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczniowie klasy III naszej szkoły z sukcesem wzięli udział w gminnych konkursach z języka angielskiego:
I Plastyczno-Angielskim pt. „Animals”:
I miejsce: Maciej Gąsior
Wyróżniania: Zuzanna Górka i Blanka Szeloch.
II Mistrz Literowania czyli „Master of Spelling”
II miejsce: Maciej Gąsior.
GRATULACJE!!!

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

W piątek 15 maja br. w bibliotece szkolnej odbył się w ”Konkurs Pięknego Czytania”. Uczestnikami byli uczniowie klas 0-VI, a w jury zasiadły : dyrektor szkoły i polonistka pani Alina Momb-Mabiala, bibliotekarka i polonistka pani Izabela Ostrowska oraz nauczyciel przyrody pani Anna Piotrowska.
Dzieci zaprezentowały publiczności i jury, wybrany przez siebie i przygotowany wcześniej fragment książki. Aż miło było posłuchać niektórych interpretacji zarówno tych znanych, jak i nieznanych tekstów.
Laureaci konkursu to: Magdalena Nietz (kl. 0), Kuba Debner (kl. I), Martyna Gąsior (kl. II), Mateusz Nietz (kl. III), Wiktoria Blicharska (kl. IV), Kacper Górski (kl. V), Konstancja Karkowska (kl. VI).
W roku szkolnym 2018/2019 zapraszamy także klasy VII i VIII !

IO

WYCIECZKA DO POZNANIA

We wtorek 12 czerwca br. uczniowie klas IV-VII pod opieką nauczycielek pani Anny Nowakowskiej, Izabeli Ostrowskiej i Anny Piotrowskiej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Poznania.
Nasi uczniowie zwiedzili Starówkę z ratuszem i słynnymi koziołkami, zobaczyli pręgierz, zabytkowe kamienice, odwach, farę, Pałac Działyńskich, pomnik Bomberki i weszli na górę Przemysława. Ponadto odwiedzili Ostrów Tumski z Bazyliką Archikatedralną Św. Piotra i Św. Pawła. Chwilę oddechu złapali w największej w Polsce Palmiarni, liczącej ponad 1000 gatunków roślin z różnych kontynentów i stref klimatycznych. Niesamowite wrażenia wzbogaciły dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb. Następnie udali się do Nowego ZOO, gdzie zobaczyli m.in. żyrafy, tygrysy, słonie, małpy, ptaki drapieżne, gady i płazy. To olbrzymie, bo zajmujące ponad 100 ha ZOO zwiedzali, podjeżdżając do poszczególnych wybiegów stylizowaną kolejką parkowo-ogrodową, co również było wielką atrakcją.
Wycieczka była bardzo udana, mimo zmęczenia, chętnie zostalibyśmy dłużej w tym pięknym mieście.
IO

FESTYN RODZINNY

W piątek 8 czerwca b.r. po południu odbył się w naszej szkole coroczny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.
Na wstępie uczniowie klasy IV i VI, uczęszczające na zajęcia Teatrzyku Angielskiego, przygotowani przez panią Marzenę Łodygowską zaprezentowali baśń pt. ,,Cindirella’’ czyli „Kopciuszek” w wersji angielskiej. W role wcieli się: Zuza Popkiewicz – Kopciuszek, Przemek Janic- narrator i Stangret, Julia Koziarska – Macocha, Wiktoria Blicharska – Siostra, Karolina Mazurkiewicz – Siostra, Kuba Olwig – Książę, Martyna Koziarska – Wróżka, Piotr Mazurkiewicz – Sługa, Natalia Baczor – Dama dworu oraz Maciej Mazurkiewicz – obsługa sprzętu nagłaśniającego. Piękne stroje dla aktorów przygotowali Rodzice, za co serdecznie dziękujemy.
Następnie uczniowie klasy V i VI, uczęszczający na zajęcia „Teatrzyku Ekologicznego”, pod opieką pani Anny Piotrowskiej, przedstawili inscenizację pt. „Ekonieborak”. Wystąpili: Kacper Górski, Izabela Marszałek, Julia Koziarska i Remigiusz Popkiewicz.
Uczniowie klasy III natomiast zaśpiewali piosenkę dla Rodziców pod kierunkiem pani Patrycji Belińskiej – Gąsior, składając w ten sposób zarówno życzenia, jak i podziękowania.
Po części artystycznej dzieci wzięły udział w grach i zabawach sportowych, prowadzonych przez wychowawców klas i wuefistę, pana Andrzeja Antczaka.
Ponadto wszyscy uczniowie spotkali się z asystentami prof. Ciekawskiego z Family Parku w Bydgoszczy i uczestniczyli w niezwykłej lekcji chemii poprzez zabawę w ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie, współfinansowanego przez Gminę Sicienko.
Na zainteresowanych, a były to dziewczęta, czekały zajęcia taneczne z zumby, które poprowadziła instruktorka, pani Agnieszka Daroń.
Oczywiście, był również wspólny posiłek, a mianowicie ciasto, lody, gofry i pieczone w ognisku kiełbaski. Gofry piekł dla nas na zabytkowej gofrownicy na węgiel pan Dariusz Zawaryński. Smakołyki i nagrody za udział w konkursach ufundowała Rada Rodziców.
Impreza udała się nie tylko dzięki pięknej pogodzie, ale przede wszystkim dlatego, że potrafiliśmy razem świetnie się bawić.
Powtórka z rozrywki za rok, mniej więcej, o tej samej porze!!!

AM

SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMORSKĄ

W czwartek 24 maja 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy pt. „Formy i foremki”. Oczywiście nie chodziło o formy do ciast czy foremki do piasku.
Tym razem artyści zaprosili nas do miniaturowego świata muzyki, w którym utwory złożone z dźwięków granych na maleńkich instrumentach, przybierają piękną i niezwykle ciekawą formę. Mieliśmy okazję wysłuchać znane miniatury muzyczne w nietypowych aranżacjach. Po raz kolejny okazało się, że małe jest piękne!

MM