SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W środę 6 grudnia b.r. naszą Szkołę odwiedził Św. Mikołaj. Ponieważ zabrakło śniegu, przyjechał do nas samochodem.

Już wcześniej zebraliśmy się na holu, by ze śpiewem na ustach powitać Św. Mikołaja. Podczas spotkania towarzyszyli nam Pomocnicy Św. Mikołaja – nauczyciele i Rodzice.
Gdy nasz Gość spoczął na wygodnym fotelu, wszystkie klasy zaprezentowały się przed nim, śpiewając lub recytując. Niektórzy mieli nawet upominki dla Św. Mikołaja.

Następnie otrzymaliśmy prezenty, za które serdecznie dziękujemy!!!

SU

WARSZTATY PSZCZELARSKIE

W środę 6 grudnia b.r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie pn. „Fascynujący Świat Pszczół” dla oddziału przedszkolnego i klas I-VII pod kierunkiem pana Piotra Marka z pasieki „Boża Iskierka”.

W niemal teatralnym otoczeniu i za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarskich pszczelarz przybliżył dzieciom świat tych niesamowitych owadów. W trakcie prelekcji można było dotknąć plastra pszczelego, zajrzeć do wnętrza prawdziwego, a nawet spróbować pszczelich produktów. Najważniejszym elementem zajęć był szklany ul zamieszkany przez pszczelą rodzinę, którą można bezpiecznie oglądać przy pracy. Wszystkie materiały pochodziły z pasieki pana Aleksandra Rębacza.

Dodatkowo w czasie warsztatów uczestnicy wykonali świeczkę z wosku pszczelego, którą wraz ze słoiczkiem miodu i pamiątkową pałeczką do miodu zabrali do domu. Ponadto zajęcia zakończyły się rozdaniem dyplomów, potwierdzających uczestnictwo.

Na pewno te warsztaty na długo pozostaną w naszej pamięci !!!

AM

SPOTKANIA TEATRALNE

W poniedziałek 4 grudnia 2017 r. odbyło się w naszej Szkole, kolejne z cyklu, Spotkanie Teatralne w ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie, współfinansowanego przez Gminę Sicienko pt. „Święty Mikołaj istnieje”.

Główny bohater, Janek, wyrusza w świat na poszukiwanie Św. Mikołaja. Po drodze spotyka zwierzęta : Papugi, Renifera i Pieska, którym udziela pomocy. Wreszcie dociera do domu Św. Mikołaja i, po rozmowie z nim, zaczyna rozumieć, że Św. Mikołajem może być każdy, kto pomaga innym.

Aktorzy „Pomarańczowego Cylindra” z Torunia, jak zwykle, wprawili w świetne humory, zarówno tych najmłodszych, jak i tych najstarszych widzów.

AM

ANDRZEJKI 2017

W czwartek 30 listopada 2017 odbyła się w naszej Szkole impreza andrzejkowa dla klas IV-VII. Już kilka dni wcześniej na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna, przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

W Andrzejki natomiast uczniowie klasy VI pod kierunkiem przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, Macieja Mazurkiewicza, zamienili swoją klasę w salon wróżb z przymrużeniem oka. Następnie DJ Bruno i DJ Dawid poprowadzili dyskotekę, podczas której wybrano Królową i Króla Balu. Zostali nimi Oliwia Grynwald i Filip Perliński z  klasy V.

Następna impreza dopiero w Karnawale 2018. Zapraszamy już dziś!!!

SU

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

We wtorek 21 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Życzliwości. Tego dnia wszyscy ubraliśmy się na żółto. Od razu zrobiło się jaśniej i radośniej.

Podczas apelu uczniowie klasy IV zaprezentowali spektakl pt. „O dobrym i złym królu”. Następnie uczniowie wszystkich klas i dzieci z oddziału przedszkolnego złożyły przysięgę następującej treści:

„ Będziemy zawsze używać magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam.

               Będziemy się uśmiechać.

               Będziemy mili i życzliwi dla innych.

               Będziemy pomagać sobie nawzajem.”

W dalszej części przedstawiciele przedszkolaków i uczniów poszczególnych klas zaprezentowały przygotowane przez siebie hasła związane z życzliwością. Na zakończenie pani Anna Piotrowska – koordynator akcji, wręczyła najbardziej życzliwym dzieciom w poszczególnych klasach pamiątkowe dyplomy, a przewodniczącym klas skarbonki za zaangażowanie w organizację Dnia Życzliwości w szkole. Osobne słowa podziękowania zostały skierowane również do wychowawców klas oraz chłopców: Bruna i Macieja – prezenterów i Kuby – realizatora dźwięku.

AP

SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ

W czwartek 23 listopada 2017 r., jak co miesiąc, uczestniczyliśmy w spotkaniu z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy.

Tym razem artyści w strojach żołnierzy zabrali nas w podróż po muzyce patriotycznej. Mieliśmy okazję zarówno poznać, jak i przypomnieć sobie piosenki wojskowe oraz pieśni patriotyczne. Niektóre utwory śpiewaliśmy wspólnie z artystami. Najciekawszym momentem koncertu był polonez z udziałem dzieci i pani Hanny Szymkowiak, wychowawczyni klasy 0.

Już wkrótce spotkanie w świątecznym nastroju.

MM

SPOTKANIA TEATRALNE

W poniedziałek 20 listopada 2017 r. wzięliśmy udział w kolejnym spotkaniu z teatrem profilaktycznym w ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie współfinansowanego przez Gminę Sicienko.

Aktorzy ze Studia Artystycznego „AKADA” z Suwałk przyjechali do nas z dwoma pięknymi przesłaniami: „Uwierz w siebie!” i „Pokochaj Polskę!”. Podczas interaktywnego spektaklu dzieci miały okazję do refleksji nad swoimi możliwościami i blokadami, a także uzmysłowić sobie, w jak pięknym i ciekawym kraju mieszkamy.

AM

IMPREZA INTEGRACYJNA

W czwartek 16 listopada 2017 r. po południu odbyła się w naszej Szkole impreza integracyjna dla uczniów klas IV-VII.

Na dzieci czekało wiele atrakcji, przygotowanych przez animatorki, nic więc dziwnego, że świetnie bawiły się do późnych godzin wieczornych. Do najciekawszych zabaw należało: balonowe ZOO, zamykanie w bańkach mydlanych, teatr cieni, tunele animacyjne, dekorowanie ciasteczek z poszukiwaniem skarbów, przypinki, kalambury, przeciąganie liny, wyścigi w workach i strzał na mini bramkę, zawody w dmuchawcach Sumo, zumba, wspólne opowiadanie historii, karaoke, a na koniec wata cukrowa.

To był wspaniały wieczór w Szkole, bez lekcji, chociaż pod opieką nauczycieli!

AP

SPOTKANIA TEATRALNE

W poniedziałek 13 listopada 2017 r. naszą Szkołę odwiedzili dzielni rycerze, którzy przybyli do nas aż spod Tczewa.

W ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie współfinansowanego przez Gminę Sicienko, mieliśmy okazję odbyć żywą lekcję historii, a mianowicie przenieść się do czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego.

Te interaktywne zajęcia na pewno na długo zapadną uczniom w pamięci. Była to bowiem nietypowa lekcja, z prezentacją i scenkami, które współtworzyli wraz z rycerzami.

AM

TEATRZYK ANGIELSKI

We wtorek 14 listopada 2017 r. młodzi aktorzy, biorący udział w zajęciach „Teatrzyku Angielskiego” przedstawili inscenizację pt. „Rzepka” w wersji angielskiej.

Uczniowie kl. IV i VI doskonale opanowali swoje role, zarówno pod względem poprawności językowej, jak też gry aktorskiej. Społeczność szkolna brawami doceniła umiejętności naszych aktorów i odpowiednie do roli stroje.

Zajęcia teatralne prowadzi nauczyciel języka angielskiego Marzena Łodygowska.