XVI Dzień Papieski

Tradycją naszej szkoły stał się Dzień Papieski pn. ,,Kremówkowo i sportowo”. Uczniowie wiedzą, że Karol Wojtyła, jako mały chłopiec, kochał w wolnej chwili grać w piłkę nożną i to na różnych pozycjach. Był najczęściej bramkarzem. Miał wspaniały „wykop”. Jak podają niektóre źródła potrafił, stojąc na bramce, strzelić gola przeciwnikom.
18 października b.r. w szkole odbył się turniej piłkarski o papieską kremówkę. Turniej został poprzedzony krótkim apelem i to również nieco innym niż zwykle. Członkowie Teatrzyku Ekologicznego – uczniowie klasy VI – przedstawili bowiem związek dwóch świętych Jana Pawła II i Franciszka z Asyżu.
Następnie odbyły się rozgrywki sportowe klas 0 –III oraz rozgrywki piłki nożnej klas III – VI. Na wszystkich zawodników czekały kremówki papieskie, a na zespoły piłki nożnej puchary. Zwycięzcami turnieju okazali się uczniowie klasy VI.
Ponadto w każdej klasie została przygotowana wystawka książek, czasopism i zdjęć o Janie Pawle II pn. ,,Moja mała biblioteczka o Janie Pawle II”. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywny udział w obchodach XVI Dnia Papieskiego.
CYRKOWO ROZRYWKOWO

W poniedziałek 17.10.2016 r. naszą szkołę odwiedził cyrk. Mieliśmy okazję obejrzeć akrobatyczne wyczyny klowna i tancerki, tresowane pieski na motocyklach i gołębie w kole, prawdziwego węża oraz sztucznego białego misia, który zachowywał się jak prawdziwy.
Wszyscy świetnie się bawili zarówno dzieci, jak i dorośli. Mogliśmy nawet sprawdzić się w roli cyrkowca. Zabawy i śmiechu przy tym było co niemiara!


MK

Święto Komisji Edukacji Narodowej

Z okazji Święta KEN w naszej Szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej.

Najpierw pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Marii Modrakowskiej, a następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, po czym pani dyrektor Alina Mombo-Mabiala pasowała ich na uczniów.

W dalszej części pani dyrektor wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom:

1. pani Maria Modrakowska

2. pani Anna Piotrowska

3. pani Hanna Szymkowiak

4. pani Jadwiga Świątkowska

i pracownikom obsługi:

1. pani Beata Jasik

2. Maria Kuśmierzak

3. Mirosława Kuśmierzak

Święto KEN to również Dzień Samorządności w naszej Szkole. Tego dnia Samorząd Uczniowski przejął władzę w szkole. Uczniowie klasy VI wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili lekcje w klasach 0-VI, a nauczyciele byli uczniami. To była super zabawa i nauka !!! Klasa I natomiast wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi świętowała przy wspaniałym torcie.

MK

Uroczystości na starym cmentarzu w Trzemiętowie

W sobotę 8 października 2016 r. delegacja harcerzy z 19 DH ,,Obrońcy Przyrody” wzięła udział w uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej na cmentarzu 3 wyznań w Trzemiętowie, gdzie znajdują się groby ludności wyznania katolickiego, ewangelickiego i mojżeszowego.
Uroczystość rozpoczął sołtys Trzemiętowa pan Henryk Dornowski. Po powitaniu zgromadzonych gości wspólnie z harcerzami dokonał odsłonięcia tablicy. Następnie kapłani wyznania katolickiego i ewangelickiego modlili się z zebranymi gośćmi.
Proboszcz parafii w Wierzchucinku ksiądz Wiesław Skiba poświęcił tablicę pamiątkową. Harcerze czują się zaszczyceni, że będą dbać oto szczególne miejsce pochówku ludności rożnych wyznań.


Wycieczka do Gdyni

W piątek 07 października b.r. wybraliśmy się na wycieczkę do Gdyni. Już o szóstej byliśmy gotowi do wyjazdu. Wsiedliśmy do autobusu i wyruszyliśmy w drogę. Tak rozpoczął się ten ciekawy dzień uczniów klas III – VI.
Do celu jechaliśmy prawie trzy godziny, ale wcale się nie nudziliśmy. Co prawda, niektórzy od razu wyjęli poduszeczki i  próbowali spać, ale reszta ochoczo zabrała się za jedzenie przysmaków, które rodzice zapakowali do plecaków.
Około 9 dotarliśmy do Gdyńskiego Akwarium. Tam mogliśmy zobaczyć kolorowe ryby, wielkie żółwie, piękne koralowce i mnóstwo innych niezwykłych mieszkańców wodnego świata. Posłuchaliśmy wykładu o florze i faunie Morza Bałtyckiego i wzięliśmy udział w zajęciach laboratoryjnych. Po zwiedzaniu Akwarium zakupiliśmy pamiątki i obejrzeliśmy statki. Gdy już wydaliśmy pieniądze, ruszyliśmy na pyszny obiad do „Pyrabaru”.
Później przyszedł czas na Centrum Nauki ,, Experyment” w Gdyni. Pobyt w Centrum okazał się niezwykle ciekawy i półtorej godziny minęło jak chwilka. Wszyscy stwierdzili, że to świetne miejsce, w którym można się uczyć przez zabawę. 
Potem wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy na okręt ORP BŁYSKAWICA i do Muzeum Marynarki Wojennej. Uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji historii. Słychać było westchnienia, że warto by jeszcze zostać, bo było super.
Niestety musieliśmy już wsiadać do autokaru i udać się w drogę powrotną. Do Trzemiętowa dotarliśmy przed 21. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. To była naprawdę bardzo fajna wycieczka.AP

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata (16-18 września) odbyła się pod hasłem „Podaj dalej……Drugie życie odpadów”. 
Przesłanie akcji to poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie wszystkim ich codziennego wpływu na środowisko.

NASI UCZNIOWIE WYKONYWALI CIEKAWE PRACE Z ODPADÓW. NAJLEPSI ZOSTALI NAGRODZENI:
Klasa III
Maksymilian Kubacki
Natalia Baczor
Zuzannna Popkiewicz
Piotr Mazurkiewicz
Mateusz Górski
Bartosz Długokęcki
Po apelu wszyscy ruszyliśmy „Sprzątać Świat”. Zebraliśmy mnóstwo odpadów zarówno wokół szkoły, jak i na terenie wsi Trzemiętowo. Mamy nadzieję, że dzięki nam świat wokół nas, chociaż na chwilę będzie piękniejszy.

AP

Sprzątanie Świata

Spektakl Profilaktyczny

W roku szkolnym 2016/2017 kontynuujemy spotkania z profilaktyką w ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie współfinansowanego przez Gminę Sicienko pn. „Spotkania teatralne”. Uczestniczą w nich wszystkie dzieci od przedszkola po klasę szóstą.

W piątek 23 września b.r. dzieci wzięły udział w niezwykłej podróży w czasie. Uruchomiły wraz ze znanym naukowcem, Profesorkiem Wodorkiem,  Maszynę Czasu i zaczęło się …. Odwiedziliśmy epokę kamienia łupanego, gdzie spotkaliśmy jaskiniowca i wspaniałe zwierzę – mamuta. W Średniowieczu poznaliśmy rycerzy Stefana i Romana oraz  obecnie żyjących we  współczesnym świecie.   Podczas tej wyjątkowej podróży w czasie i przestrzeni młodzi widzowie nie tylko spotkali wyjątkowych bohaterów, ale zrozumieli też jak ważne jest słuchanie dorosłych i szacunek do starszych osób, a także tolerancja i właściwe traktowanie rówieśników i zwierząt.

A to wszystko ze szczyptą dowcipu i w doskonałej atmosferze, którą zapewnili aktorzy z grupy „Pomarańczowy Cylinder”.

IO


Rajd Zielonczyn 2016

17 września 2016 roku harcerze z naszej drużyny ,, Obrońcy Przyrody ” z drużynową Marzeną Łodygowską wzięli udział w pieszym rajdzie szlakiem umocnień ,,Przedmościa Bydgoskiego”.

Rajd rozpoczął się o godz. 900  na stacji kolejowej w Zielonczynie. Trasę przemarszu zabezpieczali strażacy z OSP w Kruszynie. Słoneczna pogoda sprzyjała harcerzom na trasie. Już na początku niezwykłych emocji dostarczyło harcerzom pierwsze zadanie terenowe, kiedy to drużyny musiały wspinać się na wysokie piaskowe pobocze pagórka i w zaroślach znaleźć kopertę z zadaniem. Wszystkie drużyny podołały temu ekstremalnemu wyzwaniu.

Podczas całego rajdu harcerze zwiedzali bunkry  ,,Przedmościa  Bydgoskiego” i poznali ciekawe fakty z tego okresu historycznego. Panowie ze „Stowarzyszenia Patriotyczno-Historycznego 1939” zaprezentowali broń, mundury i wyposażenie żołnierzy z okresu wojennego.

Po dotarciu na teren szkoły w Kruszynie i gorącym posiłku harcerze wzięli udział w licznych konkursach, pląsach i śpiewach harcerskich piosenek. Rajd zakończył się około godz. 1500.

Dziękujemy organizatorom rajdu za niezwykłe doznania i wspaniałą zabawę.

Święto Pieczonego Ziemniaka 2016

Po raz kolejny harcerze z drużyny ,,Obrońcy Przyrody” z drużynową Marzeną Łodygowską brali udział w ,,Święcie Pieczonego Ziemniaka” na terenie szkoły w Strzelewie. I tym razem pogoda dopisała tej plenerowej imprezie.

Drużyny harcerskie z terenu naszej gminy i gminy Nakło rywalizowały ze sobą w ziemniaczanych konkurencjach. Największych emocji dostarczyły ,,wykopki ziemniaków”, podczas których harcerze wykopywali z piasku ziemniaki czym się dało: grabkami, łopatkami i gołymi rękami. Następne były konkurencje sztafetowe, jak biegi z ziemniakami i przenoszenie ziemniaków w dwóch koszyczkach zawieszonych na tyczce, która była przenoszona na barkach. Na koniec to drużynowi musieli pięknie i sprawnie obrać duży ziemniak.

Po emocjach sportowych harcerze i zaproszeni goście posilili się grochówką i pieczonymi ziemniakami. Po gorącym posiłku wszyscy zajadali się pysznościami takimi, jak: owoce, chleb z domowym smalcem i powidłami oraz słodkości. Bardzo smaczna była również miętowa herbata.

Dziękujemy organizatorom ze Strzelewa, zwłaszcza drużynowej Bernadecie Nikodem za przygotowanie tej wspaniałej imprezy.