POŻEGNANIE KLASY III

W piątek 24 czerwca b.r. klasa III pozegnała się ze swoją wychowawczynią panią Marią Modrakowską.
Po oficjalnych uroczystościach uczniowie klasy III wraz z rodzicami i wychowawczynią udali się do swojej sali lekcyjnej. Najpierw pani Maria wręczyła dzieciom świadectwa ukończenia klasy III oraz pamiątkowe książeczki. Najlepsi uczniowie: Kacper Górski, Zuzanna Mikołajewska, Izabela Marszałek, Oliwia Grynwald i Oskar Niedbała otrzymali świadectwa i nagrody podczas głównych uroczystości.
W dalszej części dzieci pożegnały odchodzącego ucznia, Krzysia M. i wraz z rodzicami podziękowały pani Marii za trud włożony w wychowanie i kształcenie oraz zaśpiewały piosenki dla mamy i taty. Na koniec był czas na miłe rozmowy przy kawie i cieście.
Szkoda, że to już pożegnanie!!! Teraz czas na II etap edukacyjny!!!


AM

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

W piątek 24 czerwca b.r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.
Najpierw cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy Św., której przewodniczył proboszcz parafii M.B. Szkaplerznej w Wierzchucinku, ksiądz Wiesław Skiba.
Następnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, a uczniowie klasy VI przekazali klasie V sztandar szkoły. W dalszej części klasa VI wierszem i piosenką pożegnała się ze społecznością szkolną. Natomiast klasa V pożegnała swoich starszych kolegów. Padło wiele pięknych i wzruszających słów ze stromy uczniów i nauczycieli.
Pani Dyrektor pogratulowała najlepszym uczniami i ich rodzicom. Wręczyła nagrody, dyplomy i świadectwa z wyróżnieniem. Poza tym podziękowała tym wszystkim rodzicom, którzy wsparli szkołę w działaniach na rzecz edukacji i wychowania. Na koniec życzyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły bezpiecznych, i słonecznych wakacji.


SU

WIECZOREK POŻEGNALNY KLASY VI

W czwartek 23 czerwca 2016 r. po południu uczniowie klasy VI spotkali się ze swoimi nauczycielami na Wieczorku Pożegnalnym w szkole.
Rodzice przygotowali wiele pyszności: lody, ciasto, wspaniały tort oraz sałatki.
Był czas na rozmowy, żarty, tańce i wspólną zabawę. Szkoda, że już ostatni raz w tym gronie.
Było super!!!


SU

PIKNIK RODZINNY

W sobotę 11 czerwca b.r. w naszej szkole odbył się coroczny Piknik Rodzinny z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

Na początku dzieci z klas 0-III, uczęszczające do Szkoły Tańca Gabi, pięknie zatańczyły dla swoich rodziców. Następnie uczniowie klasy V i VI, przygotowani przez panią Izabelę Ostrowską i Annę Piotrowską przedstawili Teatrzyk Ekologiczny, a dzieci z klasy IV w formie poetyckiej złożyły rodzicom życzenia.

Cały czas towarzyszył nam śmieszny klaun Bobek. Wśród wielu atrakcji bardzo dużym powodzeniem cieszył się przejazd rikszą, którą przewoził pan Henryk Dornowski, puszczanie ogromnych baniek pod okiem pana Piotra Dołęgi, pokaz strażacki w wykonaniu strażaków z OSP w Łukowcu, wśród których znaleźli się absolwenci naszej szkoły, gry i zabawy, przygotowane przez wychowawców klas i mecz w piłkę nożną rodzice i nauczyciele przeciw uczniom. Nagrody za udział w konkursach ufundowała przez Rada Rodziców.

Naszą imprezę zaszczycili swą obecnością pani Lidia Belińska, przewodnicząca GRK oraz Ks. Proboszcz Wiesław Skiba.

Oczywiście był również wspólny posiłek, a mianowicie ciasto i pieczone kiełbaski.

Impreza udała się nie tylko dzięki pięknej pogodzie, ale przede wszystkim dlatego, że potrafiliśmy razem świetnie się bawić.

Powtórka z rozrywki za rok o tej samej porze!!!

AM

Z PROFILAKTYKĄ NA TY

W środę 22 czerwca b.r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję kolejny raz uczestniczyć w edukacyjnym show w wykonaniu artystów z Pomarańczowego Cylindra w Toruniu w ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie ze wsparciem Gminy Sicienko.

Podczas spektaklu, pełnego żartów, dzieci dowiedziały się, gdzie można spotkać Superbohatera. Na pewno niektórzy zdziwili się, że jest on w każdym domu, bo wszędzie mamy Super Mydło czy też Super Szczotkę do walki z okropnymi Bakteriami.

Było fajnie! Do zobaczenia we wrześniu!

AM

Bezpieczne wakacje

W piątek 17 czerwca br. przybyli do naszej szkoły bardzo ważni goście, którzy uczyli nas jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Pan Bartek Kurkowski – ratownik medyczny opowiedział o sposobach udzielania pierwszej pomocy medycznej. Najważniejsze, że dzieci mogły indywidualnie  przećwiczyć podstawowe zasady ratowania ludzkiego życia oraz jak się zachować, gdy jesteśmy świadkami wypadku.

Następne spotkanie odbyło się z udziałem panów policjantów Komendy Rejonowej Policji w Koronowie, którzy omówili zasady poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach publicznych. Funkcjonariusze odpowiadali na liczne pytania uczniów. Na zakończenie zaprezentowali wyposażenie policjanta, którym posługuje się podczas służby.

Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych wakacji!!!

MM

Filharmonia

W piątek 17 czerwca 2016 r. na ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie z dziećmi przybyli muzycy Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Koncer upłynął pod nazwą „Da capo al fine czyli muzyczny finał”. Finał to zakończenie cyklu sonatowego lub suitowego, a także całego dzieła. Tak więc podsumowano to, co działo się w całym roku szkolnym podczas audycji muzycznych w naszej szkole.
Uczniowie mogli także nauczyć się znanej piosenki pod tytułem „Lato, lato, lato czeka…” z filmu „Szatan z siódmej klasy”, którą na zakończenie zaśpiewali wspólnie z muzykami. Było zabawnie i wakacyjnie. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach z muzyką w przyszłym roku szkolnym. A tymczasem:

„Już za parę dni

Za dni parę

Weźmiesz plecak swój i gitarę.

Pożegnania kilka słów, Pitagoras bądźcie zdrów

Do widzenia wam, canto cantare”.

Lato, lato, lato czeka

Razem z latem czeka rzeka,

A za rzeką czeka las,

A tam ciągle nie ma nas…”


MM

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Gzinianka” w Gzinie

Jak co roku po trudach nauki w ciągu roku szkolnego młodsi uczniowie wyjechali na zasłużoną wycieczkę. Tym razem wychowawczynie zorganizowały wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego w Gzinie w gminie Dąbrowa Chełmińska.
Na powitanie gospodarze Państwo Irena i Jerzy Tomkiewicz poczęstowali wycieczkowiczów pyszną drożdżówką z rabarbarem własnego wypieku, którą popijano kompotem z rabarbaru z przydomowego ogródka. Potem podzielono dzieci na dwie grupy, które uczestniczyły w następujących zajęciach: wyrabianie masła oraz ciasta i pieczenie podpłomyków, zwiedzanie przydomowego zoo – karmienie zwierząt. Dzieci miały możliwość zabawy w 100 – metrowym tunelu wiklinowym oraz na placu zabaw, gdzie najwięcej radości sprawił domek na „kurzej stopce” i huśtawka – opona. Po tej ciężkiej pracy przyszła kolej na pyszny poczęstunek przygotowany również przez dzieci. Na zakończenie stanęliśmy do wspólnej fotografii, która uwieczniła tegoroczną wycieczkę klas „0” – III.
Było super – mnóstwo atrakcji i piękna pogoda!!!


MM

DZIEŃ DZIECKA W BYDGOSZCZY

W czwartek 2 czerwca b.r. uczniowie klasy VI pod opieką pani Dyrektor i pana Miłosza Gąseckiego udali się do Bydgoszczy na zaproszenie 18. Oddziału Banku PKO, gdzie wzięli udział w nietypowej lekcji bankowości. Poznali pracę banku od podszewki, byli w miejscach, w których przeciętny śmiertelnik nie bywa, rozwiązywali rebusy i uczyli się dokonywać wpłat i wypłat. Uczniowie bardzo życzliwie zostali przyjęci przez pracowników banku.
W dalszej części wyprawy odwiedziliśmy Plac Wolności i odpoczęliśmy pod fontanną „Potop”. Następnie zatrzymaliśmy się pod rozgłośnią „Radia PIK”, przeszliśmy na Stary Rynek i Wyspę Młyńską. Na koniec posililiśmy się w Mc Donaldzie i KFC.
Było super. Szkoda, że ostatni raz w tym składzie!


AM

Olimpiady i Konkursy klasy III

Uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w kilku konkursach i olimpiadach przedmiotowych w naszej gminie.
29 kwietnia Małgosia Maj, Zuzia Mikołajewska i Kacper Górski z klasy III reprezentowali szkołę w Gminnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym „EKOLUDEK” w Szkole Podstawowej w Strzelewie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i znajomością zagadnień przyrodniczo-ekologicznych. Zajęli wysokie II miejsce. Brawo!
Natomiast 7 czerwca br. w Zespole Szkół w Wojnowie odbyła się Gminna Olimpiada Matematyczna dla uczniów klas III z naszej gminy. W olimpiadzie uczestniczyło 10 uczniów reprezentantów czterech szkół Gminy Sicienko: Samsieczno, Kruszyn, Trzemiętowo i Wojnowo. Uczniowie przez 60 minut rozwiązywali test składający się z 10 zadań. Zadania były o zróżnicowanym stopniu trudności. Sprawdzały nie tylko umiejętności rachunkowe, ale również logiczne myślenie. Dzielnie spisali się nasi uczniowie Kacper Górski – III miejsce i Zuzanna Mikołajewska V.
Gratulujemy uczestnikom konkursów wysokiego poziomu wiedzy i życzymy sukcesów na kolejny etapie kształcenia (IV – VI).


MM