Najlepsi uczniowie w I półroczu roku szkolnego 2015/2016

KLASA I

1. Maciej Gąsior

2. Zuzanna Górka

3. Blanka Szeloch

4. Maria Radzik

5. Julia Torkowska

KLASA II

1. Przemysław Janic

2. Martyna Pisera-Błaszczyk

3. Damian Bobrowski

4. Martyna Koziarska

5. Mateusz Górski

KLASA III

1. Zuzanna Mikołajewska

2. Kacper Górski

3. Izabela Marszałek

KLASA IV

1. Julia Koziarska 4,72

2. Marta Jędrzejewska 4,63

3. Konstancja Karkowska 4,63

4. Roksana Ramion 4,45

KLASA V

1. Jakub Torkowski 4,91

2. Bruno Bereta 4,82

KLASA VI

1. Mateusz Mazurkiewicz 4,72

2. Marcin Giza 4,63

3. Klaudia Ramion 4,63

4. Stanisław Sperkowski 4,5

5. Celia Mombo-Mabiala 4,45

GRATULUJEMY SUKCESÓW !!!

ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH, ŚNIEŻNYCH I BEZPIECZNYCH FERII WSZYSTKIM UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY ORAZ POWODZENIA W DALSZEJ NAUCE !!!

DYREKTOR I GRONO PEDAGOGICZNE

Lekcje rzemiosła artystycznego

Od października do grudnia 2015 r. przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach rzemiosła artystycznego, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie przy wsparciu finansowym Gminy Sicienko.

Podczas warsztatów garncarskich, filcowniczych i prząśniczo-powroźniczych, prowadzonych przez pana Tomasza Porazińskiego z Agencji „Garniec”, dzieci miały okazję poznać ginące zawody. Ponadto własnoręcznie wykonały gliniane miseczki, filcowe kwiatki  plecionki.

Opiekę nad dziećmi w czasie zajęć sprawowali członkowie Stowarzyszenia.

AM

Bal karnawałowy

W piątek 14 stycznia 2016r., tradycyjnie już, przed feriami zimowymi odbył się Bal Karnawałowy dla przedszkolaków i uczniów klas I-VI.

Najpierw była część artystyczna. Obejrzeliśmy przedstawienie baśni pt. „Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu uczniów klasy II i III pod kierunkiem pani Danuty Dornowskiej i pani Marii Modrakowskiej. Następnie wystąpiły przedszkolaki z piosenką i tańcem, przygotowane przez panią Hannę Szymkowiak. W dalszej części angielską wersję bajki „Rzepka” zaprezentowali uczniowie klasy V pod okiem pani Marzeny Łodygowskiej.  Dzieci wspaniale wcieliły się w swe role i dostarczyły widzom wielu wrażeń. Rodzice natomiast przygotowali przepiękne stroje.

Następnie odbył się wspaniały bal przebierańców. Zaroiło się od księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów, spidermanów itd. Wychowawcy klas nagrodzili dzieci za piękne stroje i taneczne umiejętności. Nagrody dla dzieci zasponsorowała Rada Rodziców. Nauczyciele i rodzice również świetnie bawili się wraz z dziećmi. O  dobrą muzykę zadbali DJ Przemo, Fifi i Mati z klasy VI.

TO BYŁ BAL NAD BALAMI !!!

SU

24 Finał WOŚP

W niedzielę 10 stycznia 2016 społeczność naszej szkoły wzięła udział w GMINNYM 24 FINALE WOŚP w Zespole Szkół w Sicienku.

Dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką pani Hanny Szymkowiak oraz klas I-III pod kierunkiem pani Marii Modrakowskiej i Małgorzaty Kuśmierzak z Agencji Artystycznej „Gabi” zaprezentowały swe umiejętności taneczne na dużej scenie, uświetniając w ten sposób tę szlachetną akcję. Ponadto pani Hania i pani Marysia zorganizowały wspaniałe gry i zabawy dla najmłodszych w sali zabaw.

Uczennica klasy VI, Celia Mombo-Mabiala, dzielnie wspierała panią redaktor Krystynę Lewicką-Ritter podczas licytacji. Natomiast pani Dyrektor Alina Mombo-Mabiala przekazała na rzecz WOŚP fundusze zebrane przez uczniów naszej szkoły w piątek 8 stycznia b.r.

SU

Wirtualna wycieczka do ZOO

W czwartek 7 stycznia 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-VI wzięli udział w wirtualnej wycieczce po Płockim ZOO z panią, która tam właśnie pracuje.

Poznaliśmy życie codzienne zwierząt, ich zwyczaje, radości i smutki. Bawiliśmy się świetnie, sprawdzając swoją wiedzą podczas rozwiązywania rebusów, łamigłówek i krzyżówek.

Największym przeżyciem było jednak dla nas spotkanie w cztery oczy z żywą jaszczurką, z którą najodważniejsi mogli zrobić sobie pamiątkową fotografię. W dotyku była całkiem miła, sucha i gładka pod brzuszkiem, a chropowata na grzbiecie.

POTRZYMAĆ JĄ TO DOPIERO BYŁA FRAJDA !!!

SU

Wigilia Szkolna

We wtorek 22 grudnia 2015 r. odbyła się w naszej szkole Wigilia. Od rana dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowywali świąteczne stoły. Następnie cała społeczność szkolna została zaproszona przez panią katechetkę, Jadwigę Świątkowską i klasę V do udziału w Jasełkach. Koleżanki i koledzy wprowadzili nas w bożonarodzeniowy nastrój, przypominając wydarzenia biblijne i śpiewając kolędy.

Na uroczystość niespodziewanie przybył Wójt Gminy Sicienko, Pan Jan Wach oraz Dyrektor BOSS, Pani Anna Rudniak, by złożyć nam świąteczno-noworoczne życzenia i  wręczyć naszej Pani Dyrektor, Alinie Mombo-Mabiala, Nagrodę Wójta za pasję, z jaką działa na rzecz naszej szkoły. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!

Następnie Pani Marzena Łodygowska ogłosiła wyniki Konkursu Na Kartkę Świąteczną w języku angielskim, wręczyła nagrody i dyplomy oraz podziękowała uczestnikom za udział.

W dalszej części dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VI spotkali się w klasach przy wigilijnych stolach, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia wszelkiej pomyślności, obdarować się upominkami i spożyć wspólny posiłek.

WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2016 ROKU !!!

SU

Betlejemskie Światełko Pokoju

W środę 16 grudnia 2015 r. harcerze z Drużyny Obrońcy Przyrody wraz z druhną Marzeną Łodygowską udali się do Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie, by odebrać od DH im. Andrzeja Małkowskiego Betlejemskie Światło Pokoju.

Po powrocie do szkoły światełko zostało przekazane na ręce Pani Dyrektor Aliny Mombo-Mabiala i towarzyszyło społeczności szkolnej aż do Wigilii.

W piątek 18 grudnia b.r. DH „Obrońcy Przyrody” wraz z DH „Kamyki” ze Szkoły Podstawowej im. KEN w Strzelewie udały się do Urzędu Gminy w Sicienku oraz innych instytucji na terenie gminy, by podzielić się Betlejemskim Światłem Pokoju i wręczyć własnoręcznie przygotowane świąteczne życzenia, zaprzyjaźnionym ze szkołami osobom.

W sobotę 19 grudnia b.r. dzięki naszej drużynie harcerskiej Betlejemskie Światło zapłonęło w kościele pw. MB Szkaplerznej w Wierzchucinku. Z rąk harcerzy odebrał je ks. proboszcz Wiesław Skiba, a następnie wierni zanieśli je do swoich domów.

Z kulturą na Ty

W piątek 4 grudnia 2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III naszej szkoły pod opieką wychowawców wybrali się do Bydgoszczy na spektakl „Mikołajkowy sen”. Na scenie roiło się od Mikołajów, którzy zapraszali dzieci do wspólnej zabawy na scenie.

Natomiast 21 grudnia b. r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mieli okazję uczestniczyć we wspanialej lekcji muzyki w wykonaniu artystów Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Spotkanie to było okazją do przybliżenia uczniom tradycji świątecznych i wspólnego śpiewu kolęd.

AM

Otrzęsiny klasy IV

W czwartek 10 grudnia 2015 r. odbyły się Otrzęsiny klasy IV, przygotowane przez uczniów klasy VI pod kierunkiem pani Anny Piotrowskiej i pani Izabeli Ostrowskiej.
Czwartoklasiści, by stać się pełnoprawnymi „starszakami” zostali poddani rozlicznym próbom, z których wyszli obronną ręką. Jako „koty” musieli wypić mleczko z miseczek, skosztować „karmę”, zaprezentować „swe piękne ogony” i głos, a także
pochwalić się, jak potrafią rysować „pazurkami” i szukać orzechów z zawiązanymi oczami.
Po dzielnie zniesionych próbach, uczniowie klasy IV, zasłużyli na miano „starszaków”, co uwiecznili własnoręcznymi podpisami.


AP

Żywa lekcja historii

W środę 9 grudnia 2015 r. uczniowie klas IV-VI naszej Szkoły mieli okazję wziąć udział w żywej lekcji historii, na która zaprosili ich średniowieczni rycerze.
Dziewczęta i chłopcy poznali historię oręża z czasów Piastów. Niektórzy na własnej skórze odczuli ciężar zbroi i miecza, a także dotkliwość kar. Kilku chłopców pasowano na rycerzy przy aplauzie dam dworu.
To była niezapomniana lekcja!!!


AM