Dzień Ziemi

Przyroda nie zna
nagrody ni kary,
zna tylko konsekwencje.

R. Ingersoll

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI. Naszym gościem była pani Anna Rudniak, dyrektor BOSS w Sicienku. Klasy IV-VI pod kierunkiem pani Izabeli Ostrowskiej i Anny Piotrowskiej przygotowały przedstawienie pod tytułem „Królewna Śmieszka i Ekoludki”. Młodzi aktorzy w humorystyczny sposób wcielili się w bajkowe postaci uświadamiając, jak dużo możemy zrobić dla ochrony Ziemi.
Klasa II pod opieką pani Maria Modrakowskiej zatańczyli taniec motyli. Natomiast maluchy z oddziału przedszkolnego przy wsparciu pań Hanny Szymkowiak i Magdaleny Filipczak zaśpiewały piosenkę i recytowały wierszyk o tematyce ekologicznej.
Harcerze z druzynyy „Obrońcy Przyrody” z druhną Marzeną Łodygowską zaprezentowali społeczności szkolnej piosenki, z którymi wystąpili na XIII Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Nakle n. Notecią.
Następnie wszyscy w dobrych humorach spotkaliśmy się na dworze przy wspólnym ognisku, by pośpiewać i posilić się upieczonymi przez siebie kiełbaskami.
BYŁO SUPER!!!

AP

Msza za Ojczyznę

W niedzielę dnia 3 maja 2015 r. harcerze z drużyny „Obrońcy Przyrody” wraz z druhną Marzeną Łodygowską wzięli udział we Mszy Św. za Ojczyznę w 224. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Wierzchucinku. Mszę Św. celebrował proboszcz ks. Wiesław Skiba. Harcerze mieli zaszczyt wciągnąć flagę na maszt i służyć do Mszy Św.

Wizyta w Schronisku Dla Zwierząt

W czwartek, 7 maja 2015 r. nasi harcerze z drużyny ,,Obrońcy Przyrody” odwiedzili Schroniska Dla Zwierząt na Osowej Górze z darami dla milusińskich mieszkańców. Przez dwa miesiące harcerze zbierali podarunki dla zwierzaków: suchą karmę i w puszkach, ryż, makaron, kaszę, zabawki i kocyki. Harcerze zostali oprowadzeni po schronisku przez Panią Dyrektor Izabellę Szolginia, która z pasją opowiadała o swoich podopiecznych. Zapoznała naszych harcerzy z rasami psów i kotów, ich temperamentach i upodobaniach. Harcerzy wzruszył los dużej liczby bezpańskich zwierząt i dlatego postanowili wrócić tu za jakiś czas z kolejnymi darami.

Tragiczna śmierć

W czwartek, dnia 23 kwietnia 2015 odbył się pogrzeb śp. Krystiana Lemańczyka, tragicznie zmarłego absolwenta naszej szkoły. Delegacja uczniów i nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyła we Mszy Św. żałobnej za śp. Krystiana oraz uroczystości pogrzebowej na cmentarzu parafialnym w Wierzchucinku. Śp. Krystian utonął 24 lutego b.r. w Jeziorze Wierzchucińskim wraz z Adamem Burchardem i Adamem Morawski. Odnaleziony został dopiero 19 kwietnia b.r. Jako społeczność szkolna jesteśmy głęboko poruszeni tragiczną śmiercią naszego absolwenta i starszego kolegi uczniów naszej szkoły.

AM

Święto Konstytucji 3 Maja

W czwartek, 30 kwietnia 2015 r. obchodziliśmy uroczyście Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji Samorząd Uczniowski ogłosił Konkurs na świąteczną gazetkę dla klas 0, I-III i IV-VI. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
W kategorii – przedszkole : I miejsce zajął oddział przedszkolny.
W kategorii klas I-III :

I miejsce zajęła klasa II
II miejsce – klasa III
III miejsce – klasa I
W kategorii klas IV-VI : I miejsce – klasa IV
II miejsce – klasa V
III miejsce – klasa VI
Zarówno montaż słowno-muzyczny, jak i praca podczas gromadzenia materiałów gazetki ścienne w klasach i na holach pozwoliły nam przybliżyć sobie to piękne Święto.

SU

Gminny konkurs ekologiczny dla klas III

W środę, 29 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy III naszej szkoły w składzie: Marta Jędrzejewska, Julia Koziarska i Remigiusz Popkiewicz wzięli udział w X Jubileuszowym Gminnym Konkursie Ekologicznym dla klas III w Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Strzelewie.
Drużyna świetnie poradziła sobie z zadaniami dotyczącymi ekologii, wody, powietrza i ziemi. Wykazała się również znajomością przysłów i zagadek przyrodniczych. Nasi reprezentanci zajęli II miejsce.
GRATULACJE DLA UCZNIÓW I PANI ELŻBIETY BĄK !

AM

Gminy konkurs recytatorski dla klas I-III

We wtorek, 21 kwietnia 2015 r. uczniowie z naszej szkoły w składzie: Jakub Olwig z kl. I, Kacper Górski z kl. II i Konstancja Karkowska z kl. III wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim dla klas I-III pt. „Wiersze na cztery pory roku” w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie.
Sukces odniósł Kacper Górski, który zajął II miejsce oraz Jakub Olwig, który otrzymał wyróżnienie. GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA WYCHOWAWCÓW KLAS I-III!

AM

Przegląd pieśni harcerskiej

18 kwietnia 2015 r. harcerze z drużyny „Obrońcy Przyrody” pod opieką druhny Marzeny Łodygowskiej wzięli udział w Przeglądzie Pieśni Rycerskiej ,, Zawisza Miecz Nam Poda, od rycerza do harcerza ’’ pod patronatem Burmistrza Nakła nad Notecią. Był to już XIII Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej. O godz. 9 00 harcerze i obecni goście wzięli udział we mszy świętej w Kościele Świętego Wawrzyńca w Nakle nad Notecią. Po mszy zostały zapalone znicze przy tablicy upamiętniającej pomordowanych Polaków w Katyniu i Kozielsku. Następnie harcerze przeszli przez park do budynku Nakielskiego Ośrodka Kultury. Harcerze z różnych drużyn naszego Hufca zaśpiewali po dwie piosenki przygotowane na festiwal. Między występami wszyscy uczyli się tańców rycerskich. Celem festiwalu było zapoznanie z dziedzictwem kulturowym naszego regionu i historią walk w obronie naszej Ojczyzny poprzez podkreślenie zasług polskiego rycerstwa. Nasi harcerze serdecznie dziękują Pani Elżbiecie Bąk za muzyczne przygotowanie do festiwalu.

Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty

W czwartek 16 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy III napisali swój pierwszy w życiu poważny sprawdzian. Składał się z dwóch części: polonistycznej i matematycznej. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli po 45 minut, a między testami 15-minutową przerwę na złapanie oddechu. Tegoroczny sprawdzian nosił tytuł: „Franek czyta” i, jak mówią uczniowie, nie był trudny, ale to się dopiero okaże.

EB

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Dnia 27.03.2015 r. uczeń klasy V naszej szkoły, Przemysław Kowalczyk, został wyróżniony w Solcu Kujawskim w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, przeprowadzonym przez Zarząd Oddziału Powiatowego w Bydgoszczy pt. „Zapobiegajmy pożarom” na szczeblu powiatowym. GRATUJUJEMY!

EB