Warsztaty papiernicze


W świątecznym nastroju

Świąteczny czas w naszej szkole rozpoczął się odwiedzinami Św. Mikołaja a zakończył spotkaniami przy wigilijnych stołach. Przed Świętami Bożego narodzenia dzieci wraz z nauczycielami zadbały o świąteczny wystrój szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych, wykonały piękne kartki i stroiki świąteczne, piekły tradycyjne pierniczki, harcerze przynieśli do szkoły światełko betlejemskie. W dzień Wigilii Szkolnej uczniowie klasy IV wraz z panią Jadwigą Świątkowską przemienili się w kolędników i zaprosili wszystkich do wspólnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Była to też okazja do nagrodzenia dzieci, które wzięły udział w świątecznych konkursach.

Wyniki konkursu na stroik świąteczny zorganizowanego przez panią Agnieszkę Hyżyk.

Klasy I-III:

I miejsce: Zuzanna Mikołajewska kl.II

II miejsce: Zosia Rachubińska kl.I

III miejsce: Blanka Szeloch kl.0

Klasy IV-VI:

I miejsce: Dawid Płotka kl. IV

II miejsce: Sabina Bereta kl. VI

III miejsce: Aniela Sperkowska kl. IV

Wyróżnienia: Zuzia Popkiewicz, Dominik Kawała, Klaudia Ramion, Mateusz Mazurkiewicz.

Wyniki konkursu na kartkę świąteczną dla klas IV-VI w języku angielskim zorganizowanego przez panią Marzenę Łodygowską.

I miejsce: Przemysław Kowalczyk kl. V

II miejsce: Klaudia Ramion kl. V

III miejsce: Marcin Giza kl. V

Po części oficjalnej dzieci i nauczyciele spotkali się w klasach przy wigilijnych stołach, by podzielić się symbolicznym opłatkiem i złożyć sobie świąteczno-noworoczne życzenia. Nie zabrakło też słodkości i ludzkiej życzliwości.

AM

Odwiedziny Świętego Mikołaja

5  grudnia do dzieci z naszej szkoły przybył Św. Mikołaj. Uczniowie klas 0-IV zgromadzili się na świątecznie przystrojonym holu wokół wspaniałej choinki. Św. Mikołaj serdecznie przywitał się z dziećmi, zasiadł na tronie i z uwagą wysłuchał programu słowno-muzycznego w wykonaniu dzieci. Następnie każde dziecko miało okazję podejść do Św. Mikołaja, który przygotował dla wszystkich słodkie upominki. Na koniec dzieci również obdarowały Św. Mikołaja i zrobiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia.

EB

Pasowanie na czytelnika

21 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników. Najpierw pani bibliotekarka, Izabela Ostrowska, przeprowadziła dla dzieci lekcję biblioteczną, w czasie której pierwszoklasiści mieli okazję wykazać się znajomością literatury dla dzieci, a także poznać zasady panujące w bibliotece i postępowania z wypożyczoną książką. W dalszej części pani dyrektor szkoły, Alina Mombo-Mabiala, książką z baśniami, dokonała uroczystego pasowania uczniów na czytelników. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i mogły wypożyczyć do domu wybraną przez siebie książeczkę. Dobrą radą służyły wychowawczyni klasy, pani Danuta Dornowska i pani bibliotekarka, Izabela Ostrowska.

I.O.

Otrzęsiny

28 listopada odbyły się w naszej szkole Otrzęsiny klasy IV. Tego dnia czwartoklasiści zostali uroczyście przyjęci do grona starszych uczniów. Zanim jednak to nastąpiło musieli przejść kilka prób, jak: piękna recytacja, taniec z miotłą i z balonem, skosztowanie nektaru bogów, picie mleka z miseczki i karmienie kisielem z zawiązanymi oczami. Następnie uczniowie klasy VI „obcięli” młodszym kolegom „znienawidzone ogony” i pomalowali twarze „symbolami mądrości”. Na koniec czwartoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą przestrzegać praw i regulaminów obowiązujących w szkole, a ich głowy zostały posypane „magicznym proszkiem”, który pozwoli im wydorośleć. W nagrodę za próby dzielności otrzymali słodką przepustkę do grona starszaków. Wszystkim próbom poddano również panią Jadwigę Świątkowską, która po raz pierwszy w swojej karierze zawodowej została wychowawcą klasy. Trzeba przyznać, że świetnie dała sobie radę!

Andrzejki

25 listopada uczniowie klas IV-VI pod opieką wychowawców wzięli udział w imprezie andrzejkowej. W sali nr 4 na wszystkich, którzy chcieli poznać swą przyszłość, czekały wróżki i wróżbici z klasy V. Kiedy tradycji stało się zadość, przyszedł czas na wspólną zabawę przy muzyce elektronicznej, którą przygotowali uczniowie klasy VI. Najodważniejsi dali popis karaoke. Słodki poczęstunek dla wszystkich serwowali natomiast czwartoklasiści. Takiej zabawy dawno nie było!

Śniadanie Daje Moc

Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. 6 listopada nasza szkoła kolejny raz włączyła się do akcji ogólnopolskiej. W tym dniu zorganizowaliśmy śniadanie we wszystkich klasach począwszy od dzieci z oddziału przedszkolnego a kończąc na klasie VI. Daliśmy szansę dzieciom, aby mogły wspólnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Dzieci miały nie tylko możliwość dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków oraz poznania gustów kolegów i koleżanek, a także zasad zdrowego odżywiania się według Instytutu Matki i Dziecka.

 1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.
 2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
 3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
 4. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
 5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
 6. Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.
 7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.
 8. Dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku to dzień stracony.
 9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.
 10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
 11. Dobrą wodą gaś pragnienie.
 12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

EB

XII Finału Konkursu Plastycznego „Jestem bezpieczny na drodze”

14 listopada 2014r. w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy odbył się XII Finał Konkursu Plastycznego „Jestem bezpieczny na drodze” zorganizowanego przez Policję wspólnie ze Starostwem Powiatowym. Do konkursu zgłoszonych zostało około 200 prac z 15 szkół podstawowych, spośród których wyłoniono 30 laureatów w dwóch kategoriach: praca przestrzenna i praca plastyczna. Wszyscy autorzy prac zakwalifikowanych do finału otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy. Z naszej szkoły wysłano ponad 30 prac uczniów klas I-III, spośród których wyłoniono trzech finalistów:

Klasa I – Natalia Baczor
Klasa II – Filip Perliński
Klasa III – Julia Koziarska

EB