Święto Ziemniaka

W piątek 26 września 2014 roku po lekcjach nasi harcerze z drużyny „Obrońcy Przyrody” wzięli udział w pikniku pod nazwą „Święto Ziemniaka” zorganizowanym przez druhnę Bernadetę Nikodem w Strzelewie. Nasi harcerze brali udział w zabawnych konkursach o tematyce ziemniaczanej. Były to: wykopki z użyciem zabawek do piaskownicy i własnych rąk, slalom z ziemniakiem na łyżce, zakopywanie ziemniaków i obieranie ziemniaka. Po pełnych wysiłku konkurencjach harcerze zaprzyjaźnionych drużyn i zaproszeni goście siedli w kręgu przy ognisku i śpiewali piosenki przy dźwiękach gitary. Imprezę zakończyło wspólne biesiadowanie przy ognisku. Wszyscy jedli z ogromnym apetytem kiełbaski z ogniska, ziemniaki, chleb ze smalcem i różne słodkości. Obfity posiłek popijaliśmy zdrową, aromatyczną herbatą z miętą. Pożegnaliśmy gospodarzy w wyśmienitych nastrojach. Dziękujemy nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej im. KEN w Strzelewie za przygotowanie tak wspaniałej zabawy. Do zobaczenia ponownie!

Dzień Chłopaka

30 września w Szkole Podstawowej w Trzemiętowie uczniowie świętowali Dzień Chłopaka. Z tej okazji odbył się konkurs na „Mistera Szkoły”. Dziewięciu chłopców, po trzech z klas IV-VI, wytypowanych przez dziewczyny zmagało się w różnych konkurencjach, jak przygotowanie kanapek, taniec z hula-hop, sprawdzian z wiedzy ogólnej, przynoszenie od publiczności różnych przedmiotów oraz taniec. Zwyciężył Dawid Jezierski, uczeń klasy VI. Śmiechu było co nie miara. Potem odbyła się dyskoteka szkolna. Dzień z pewnością należał do udanych.


IO

Sprzątanie Świata 2014

W piątek 19 września 2014 r. uczniowie Naszej Szkoły, jak co roku, włączyli się w akcję „Sprzątanie Świata”. Młodsze dzieci sprzątały teren wokół szkoły, a starsze ruszyły po różnych drogach wsi Trzemiętowo. Okazało się, ze znaleźć można „cuda”: parasol, oponę, butelki itd. Do szkoły powróciliśmy z satysfakcją, że chociaż na jakiś czas piękniejszy stał się świat wokół nas.
Natomiast w sobotę 27 września 2014 r. teren wokół świetlicy wiejskiej i sali gimnastycznej sprzątali rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz mieszkańcy wsi Trzemiętowo. Inicjatywie sprzyjała piękna pogoda i szczere chęci. Aż miło popatrzeć, jak tam teraz ładnie, a wiosną będzie jeszcze ładniej.

AM

I Hufcowe Manewry w Rościminie

Nasi harcerze z drużyny „Obrońcy Przyrody” wzięli udział w I Hufcowych Manewrach Harcerskich 4 października 2014 r. Manewry odbywały się w Rościminie, malowniczo położonej wsi nad jeziorem w okolicach Mroczy. Organizatorem był Związek Harcerstwa Polskiego Hufca Nakło nad Notecią, a patronem Starostwo Powiatowe Nakło nad Notecią. Impreza rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w stanicy harcerskiej nad jeziorem. Następnie drużyny harcerskie wzięły udział w biegu patrolowym w okolicznych lasach, gdzie musieli wykazać się znajomością czytania mapy, używania kompasu i wyznaczania azymutu. W dalszej części wszyscy harcerze odbyli przeszkolenie w zakresie pierwszej pomocy i strzelania. Wszystkie medale w konkurencji strzelania zdobyli harcerze z naszej drużyny: złoty medal zdobył Jędrzej Sperkowski, srebrny Dawid Jezierski i brązowy Staś Sperkowski. Brawa dla naszych dzielnych strzelców! Pod koniec harcerskich manewrów przybyli zmotoryzowani goście z licznych klubów fanów militariów z II wojny światowej. Harcerze podziwiali historyczne pojazdy, broń i umundurowanie polskich i niemieckich żołnierzy z wojennego okresu. Imprezę zakończyła pyszna grochówka i degustacja ciast upieczonych przez mamy harcerzy.
Święto Szkoły

W piątek 10 października 2014 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Tym uroczystym dniem pragnęliśmy podkreślić trzy okazje : Dzień Patrona Szkoły, Dzień Papieski i Święto Komisji Edukacji Narodowej. Również wystrój Naszej Szkoły przypominał nam o tych świętach.
Od rana uczniowie klasy VI wcielili się w role nauczycieli i podjęli trud nauczania, a nauczyciele znowu mieli okazję przypomnieć sobie swoje szkolne lata i zasiąść w ławkach.
Następnie był czas na czytanie poezji Jana Brzechwy i wykonanie klasowych plakatów do utworów Patrona Naszej Szkoły. Nagrodą były słodkości przygotowane przez Radę Rodziców, za które serdecznie dziękujemy.
Następnie odbył się uroczysty apel z okazji Święta KEN, na który przybyli nie tylko nauczyciele i pracownicy Naszej szkoły, ale także zaproszeni goście, tj. nauczyciele emeryci, ks. Proboszcz i sołtysi. Uczniowie klas IV-VI pod okiem p. J. Świątkowskiej i p. E. Bąk przygotowali montaż słowno-muzyczny, wszystkie dzieci odśpiewały „Sto lat” i wręczyły własnoręcznie przygotowane kwitki i życzenia.
Pani Dyrektor natomiast nagrodziła wyróżniających się w pracy nauczycieli i pracowników Szkoły. Następnie Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Emeryci, ks. Proboszcz i Rodzice miło spędzili czas przy kawie.
AM

Gminne Zawody w Piłce Nożnej w Zielonczynie

W środę 17 września 2014 r. dziewczęta z Naszej Szkoły pod opieką Pani Dyrektor Aliny Mombo-Mabiala wzięły udział w Gminnych Zawodach w Piłce Nożnej na Orliku w Zielonczynie. W skład drużyny weszły: Sabina Bereta, Aleksandra Kopeć, Lena Kulberda, Celia Mombo-Mabiala, Klaudia Ramion, Lilianna Szpener, Natalia Werra. Zabrakło Klaudii Gackowskiej. Dziewczyny walczyły jak lwy z rywalkami z Samsieczna i Strzelewa. Niestety zajęły III miejsce. W czwartek 18 września 2014 r. natomiast na tym samym boisku rywalizowali chłopcy z pięciu szkół Gminy Sicienko. Nasza szkołę reprezentowali: Bruno Bereta, Adam Burchard, Dawid jezierski, Przemysław Kowalczyk, Mateusz Mazurkiewicz, Arkadiusz Modrzejewski, Jędrzej Sperkowski. Zabrakło Wiktora Myggi. Mimo jednego świetnie rozegranego meczu, chłopcy zajęli dopiero IV miejsce. Szczerze gratulujemy najlepszym.


AM

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Dnia 1 września 2014 r. w Naszej Szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Najpierw cała społeczność szkolna wzięła udział we Mszy Św., którą celebrował ks. Wiesław Skiba, proboszcz parafii p.w. MB Szkaplerznej w Wierzchucinku. Następnie Pani Dyrektor Szkoły Alina Mombo-Mabiala powitała zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników w pięknie wyremontowanej szkole. Jednocześnie przedstawiła wychowawców klas i nauczycieli uczących poszczególnych przedmiotów. Później dzieci wraz z rodzicami rozeszły się do klas, by spotkać się ze swoimi wychowawcami po raz pierwszy lub po wakacyjnej przerwie. W nowym roku szkolnym uczniom życzymy wielu sukcesów, rodzicom zadowolenia z postępów dzieci, a nauczycielom cierpliwości i inspiracji.

AM

Święto Ziemniaka

Pielgrzymka do Byszewa

Biwak ZHP

Harcerze z drużyny „Obrońcy Przyrody” wzięli udział w dwudniowym biwaku na terenie naszej szkoły pod opieką druhny Marzeny Łodygowskiej i katechetki Jadwigi Świątkowskiej. Harcerską brać odwiedziły również pani dyrektor Alina Mombo-Mabiala i pani pedagog Ewa Duda oraz rodzice. Pierwszy dzień biwaku (05.09.2014) harcerze rozpoczęli pieszym rajdem do kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej w Wierzchucinku, gdzie wzięli udział w Mszy Świętej. Kolejny etap rajdu był niespodzianką dla naszych harcerzy i wiódł polnymi i leśnymi drogami do posesji rodziców jednego z harcerzy. Gospodarze przygotowali dla nas ognisko i ciepłą herbatę. Harcerze śpiewali znane piosenki i bawili się w kręgu przy ognisku. Pan domu przeprowadził musztrę dla harcerzy i zaproponował różne gry i zabawy ruchowe oraz łamigłówki. Po wspaniałej gościnie harcerze wrócili pieszo, przy świetle latarek i księżyca w pełni, do naszej szkoły na nocleg. Drugi dzień biwaku (06.09.2014) rozpoczął się poranną gimnastyką. Po śniadaniu harcerze wykonali szkolną gazetkę ZHP. Następnie wzięli udział w grach i zabawach ruchowych na terenie wokół szkoły.