Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 i pożegnanie Absolwentów

W piątek 27 czerwca 2014 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Najpierw cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy Św. dziękczynnej, którą sprawował Proboszcz Parafii M.B. Szkaplerznej w Wierzchucinku, ks. Wiesław Skiba. Następnie wychowawca klasy VI, p. Mariusz Leśniewski wraz z p. dyrektor Aliną Mombo-Mabiala wręczyli uczniom klasy VI świadectwa, nagrody i wyróżnienia.
Najlepsi absolwenci:
Mirella Nitka 5,0 (Nagroda Rady Rodziców)
Aleksandra Kowalczyk 4,9
Julia Picz 4,8
Jan Nitka 4,6
Stefania Padewska 4,6 i najwyższy wynik Sprawdzianu w kl. VI (Nagroda Radnych Powiatu).
Również rodzice otrzymali podziękowania za trud wychowania i owocną współpracę.
Następnie absolwenci przedstawili montaż słowno-muzyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawcy i p. Elżbiety Bąk. Chociaż żegnali swoją starą szkołę na wesoło, łzy także popłynęły z ich oczu. No cóż, żal się rozstawać po tylu latach!
W dalszej części szóstoklasiści przekazali sztandar szkoły uczniom klasy V. Piątoklasiści zaś wraz w wychowawczynią, p. Marzeną Łodygowską, godnie ich pożegnali.
Po tej części zostali wyróżnieni najlepsi uczniowie z pozostałych klas:
klasa 0: Mateusz Górski, Przemysław Janic, Martyna Pisera-Błaszczyk, Martyna Koziarska, Zuzanna Popkiewicz i Fabian Warszczyński,
klasa I: Kacper Górski, Zuzanna Mikołajewska, Izabela Marszałek, Oliwia Grynwald i Bartosz Dankowski,
klasa II: Julia Koziarska, Remigiusz Popkiewicz i Maciej Mazurkiewicz,
klasa III: Robert Flisikowski, Jakub Torkowski i Bruno Bereta,
klasa IV: Mateusz Mazurkiewicz 4,81, Klaudia Ramion 4,81, Marcin Giza 4,63
oraz Celia Mombo-Mabiala, Stanisław Sperkowski i Natali Werra 4,2,
Klasa V: Tomasz Wiśniewski 4,36
oraz Sabina Bereta, Klaudia Gackowska i Dawid Jezierski 4,3.
Uczniowie podziękowali nauczycielom za trud włożony w wychowanie i nauczanie. Pani Dyrektor zaś złożyła podziękowania całej społeczności szkolnej, pożegnała p. Kamilę Lahutta i życzyła wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Zlot ZHP w Samsiecznie

7 czerwca 2014 r. drużyna ZHP „Obrońcy Przyrody” wzięła udział w Zlocie Przyjaciół „Wędrownych Ptaków” w Samsiecznie. Nasi dzielni harcerze i harcerki pod opieką drużynowej Marzeny Łodygowskiej wzięli udział w biegu patrolowym pod hasłem „Jestem bezpieczny, umiem pomagać”. Bieg liczył ponad 7 km ale nasi wytrwali harcerze ukończyli go w dobrym czasie, z uśmiechem na twarzy i piosenką na koniec podchodów. Trasa wiodła po pięknych okolicznych lasach i drogach wśród malowniczych pól. Podczas biegu nasi harcerze wykazali się znajomością udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zachowania ostrożności w lesie, a także biegłą znajomością gatunków drzew, szyfrów, wiedzą harcerską i pionierską. Po ukończeniu biegu patrolowego nowi harcerze złożyli Przyrzeczenie Harcerskie w obecności Komendanta Hufca ZHP w Nakle nad Notecią harcmistrza Teresy Bachta i zaproszonych gości. Po tym ważnym wydarzeniu harcerze piekli tradycyjne kiełbaski przy ognisku oraz śpiewali piosenki harcerskie razem z harcerzami drużyn „Kamyki” ze Strzelewa i „Wędrowne Ptaki” z Samsieczna. W pląsach harcerskich uczestniczyli rodzice oraz przyjaciele obecnych drużyn.

Szkoła Współpracy

Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak nauczyciele i rodzice, wzięli udział w wielkiej debacie na temat współpracy wszystkich organów szkoły. Debatę z uczniami poprowadzili chłopcy z klasy V: Dawid Jezierski i Tomasz Wiśniewscy. Uczestniczyli w niej przedstawiciele wszystkich klas, nawet oddziału przedszkolnego. Najpierw był czas na refleksję o szkole, a więc dzieci spróbowały odpowiedzieć sobie na pytania: Jaka jest nasza szkoła? Jak wygląda współpraca nauczycieli, rodziców i uczniów? W jakim stopniu czujemy się współodpowiedzialni za naszą szkołę? Następnie przyszedł czas na burzę mózgów, w wyniku której uczniowie stworzyli listę pomysłów na owocną współpracę i ciekawe zmiany. Efektem wspólnej pracy przedstawicieli nauczycieli, rodziców i uczniów jest plakat, wykonany techniką kolażu pt. „Szkoła Marzeń”, który powstał podczas warsztatów w ramach projektu „Szkoła Współpracy”.

AM

Uroczystość Bożego Ciała

W czwartek 19 czerwca 2014 r. harcerze z drużyny „Obrońcy Przyrody” pod opieką druhny Marzeny Łodygowskiej włączyli się w organizację uroczystości Bożego Ciała w kościele p.w. MB Szkaplerznej w Wierzchucinku. Najpierw kierowali ruchem przed kościołem, następnie wzięli udział we Mszy Św. i procesji do czterech ołtarzy, podczas której nieśli symbole religijne.

Niezwykła wycieczka

Nie lada atrakcją okazała się wycieczka najmłodszych uczniów klas „0” – III z Naszej Szkoły do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Niezwykłość tego miejsca polega na tym, że głównym eksponatem w tym miejscu jest mydło. Dzieci dowiedziały się, z jakich urządzeń sanitarnych korzystali nasi przodkowie, począwszy od średniowiecza, a także jak dbano o higienę na przestrzeni wieków. Zapoznały się z kolekcją mydeł z różnych zakątków świata. Największą atrakcją był udział w warsztatach mydlarskich, podczas których każde dziecko wyczarowało własne mydełko. Na koniec w sklepiku można było dokonać zakupów przeróżnych mydlanych arcydzieł ( w kształcie ciasteczek, samochodzików, babeczek itp.), które kusiły wyjątkowymi aromatami.

Dzieci dziękują Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży w Trzemiętowie za zorganizowanie kolejnej wycieczki.


MM

Święto Rodziny

W sobotę 31 maja b.r. odbył się w Naszej szkole festyn z okazji Święta Rodziny. Najpierw dzieci przedstawiły montaż słowno-muzyczny zadedykowany swoim kochanym Rodzicom. Były wierszyki, taniec, śpiew i koncert na dzwonkach, a także laurki z życzeniami i własnoręcznie pieczone ciasteczka. Po części oficjalnej przed szkołą odbył się Festyn Rodzinny. Nauczyciele zorganizowali konkursy dla dzieci. Rodzice uprzątnęli teren wokół szkoły, zakupili nagrody, przygotowali słodki poczęstunek i kiełbaski z grilla. Rodzice i uczniowie rozegrali mecz w piłkę ręczną i siatkową. Gra była zacięta i z pełnym poświęceniem. Po meczu można było też zmierzyć sobie ciśnienie. Dodatkową atrakcją był dmuchany zamek, lody włoskie i wata cukrowa, a także przejażdżki rikszą.
Tego dnia nie tylko dopisała nam wspaniała pogoda, ale także wyśmienite humory.

AM

I Gminne Zawody Pierwszej Pomocy

W czwartek 29 maja b.r. w Naszej Szkole odbył się I Gminny Konkurs „Życie jest jedno”. Wzięły w nim udział drużyny z czterech szkół w naszej gminie, tj. ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie, Zespołu Szkół w Sicienku i Wojnowie oraz ze Szkoły Podstawowej w Trzemiętowie. Uczestnicy konkursu najpierw zmagali się z testem teoretycznym, następnie przyszedł czas na część praktyczną, w której należało wykazać się umiejętnością ratowania człowieka. W skład jury weszły: p. Anna Piotrowska (organizator Konkursu), p. Elżbieta Bąk i Izabela Ostrowska. W rolę pielęgniarki wcieliła się p. Marta Balcerak.

Wyniki konkursu:
I miejsce exeqvo :
Drużyna Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Trzemiętowie
Drużyna z Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Sicienku
II miejsce:
Drużyna z Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie
III miejsce:
Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie

Organizatorzy konkursu kierują podziękowania do opiekunów drużyn:
p. Marleny Bartkowiak, p. Mieczysława Lisieckiego, p. Romualda Wiśniewskiego za wkład w profesjonalne przygotowanie uczniów.


AM

Dzień Dziecka w Myślęcinku

W sobotę 24 maja b.r. uczniowie klas IV-VI z Naszej Szkoły, udzielający się w Szkolnym Kole „Caritas” pod opieką p. pedagog Ewy Duda i p. katechetki Kamili Lahutta wzięli udział w imprezie z okazji Dnia Dziecka w Myślęcinku. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji i upominki. Mimo pochmurnej pogody i deszczu, dzieci wróciły z wyprawy bardzo zadowolone.


AM

Warsztaty świecowe

W ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie dofinansowanego przez Gminę Sicienko we wtorek 20 maja b.r. odbyły się w Naszej Szkole warsztaty świecowe. Wzięły w nich udział przedszkolaki i wszyscy uczniowie Naszej Szkoły. Dzieci podczas zajęć z profesjonalistami wykonały wspaniałe świece zapachowe dla swoich rodziców z okazji ich święta. Warsztaty zostały przyjęte z entuzjazmem. Są one pierwszymi z cyklu pn.„Lekcje rzemiosła artystycznego”, który realizowany do grudnia 2014r.


AM