ZAPROSZENIE – uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I – VIII oraz rodziców klasy pierwszej (jeden rodzic każdego pierwszoklasisty) na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie we wtorek 01 września 2020 roku.

Uczniów klas I – VI oraz rodziców klasy I zapraszamy najpierw na wyznaczone miejsca na sali gimnastycznej, natomiast uczniów klasy VII i VIII zapraszamy do sal edukacyjnych nr 11 oraz 13 na piętro szkoły.

Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w godz. 7.30 – 9.00 ze względów bezpieczeństwa (COVID19) szkoła będzie otwarta tylko dla uczestników uroczystości.

Uprzejmie przypominam o obowiązku noszenia maseczek w obiektach publicznych oraz autobusach szkolnych.

Podaję godziny dowozu do szkoły:

• Teresin – 7.00
  • Michalin – 7.05
  • Gliszcz Kolonia – 7.15
  • Gliszcz – 7.20
  • Samsieczynek – 6.55
  • Marynin – 7.15
  • Łukówiec – 6.45
  • Słupowo – 7.00
  • Trzemiętowo (przystanek na razie przy szkole) – 7.15
  • Trzemiętowo Kolonia – 6.50
  • Trzemiętówko – 7.00
  • Wierzchucinek – 7.05

Odwóz uczniów: 9.00

Przedszkolakom w tym dniu zapewniamy odwóz po planowych zajęciach o godz. 12.30.

Teresa Szmelter – Woźniak
Dyrektor SP Samsieczno

Komunikat dla rodziców dzieci przedszkolnych!

W związku z epidemią COVID-19  działamy obecnie w reżimie sanitarnym ustalonym przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Uniemożliwiło to organizację zajęć otwartych w takiej formie, w jakiej odbywały się one u nas w latach ubiegłych.

Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z dziećmi na zebranie w czwartek 27 sierpnia 2020 roku, na którym podane zostaną szczegóły organizacyjne dotyczące nowego roku szkolnego.

WAŻNE! Bardzo prosimy o zabranie z sobą wyposażenia dziecka do przedszkola – umieścimy je już w indywidualnych szafkach dzieci.

Ze względów sanitarnych zebranie odbędzie się w dwu grupach:

Starszaki (sześciolatki) – godz. 15.30 – dolny hol szkoły w Samsiecznie.
Średniaki oraz Maluchy (trzy-, cztero- i pięciolatki) – godz. 17.30 – dolny hol szkoły w Samsiecznie.

Uprzejmie przypominam o obowiązku noszenia maseczek w obiektach publicznych.

Teresa Szmelter – Woźniak
Dyrektor SP Samsieczno

Bezpieczne wakacje 2020

Życząc wszystkim udanych wakacji, zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia. Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku letniego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie przypomina o konieczności zapewnienia dzieciom i młodzieży bezpiecznych i higienicznych warunków wypoczynku oraz właściwej opieki w czasie wakacji:

Zalecenia dla kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce:

Alina Mombo-Mabiala

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/20

Tym razem zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe. Spotkaliśmy się na boisku szkolnym w maseczkach i rękawiczkach,  zachowując odległości. Czasami uczniowie stali ze swoimi rodzinami. Poszczególne klasy przybywały o różnych porach.

Ale nastrój pozostał ten sam: radość i wzruszenie, wdzięczność i zadowolenie, bo wreszcie byliśmy razem, nie zdalnie jak od trzech miesięcy. Były kwiaty, ciepłe słowa i podziękowania nie tylko dla nauczycieli, ale także dla uczniów, i rodziców. Ci ostatni zasłużyli na świadectwa z czerwonym paskiem za wsparcie, które okazali dzieciom i współpracę z nauczycielami.

Wyróżniający się uczniowie klas IV-VII to: Martyna Gąsior, Pola Kościecha, Daniela Szymocha (kl. IV); Natalia Musiał, Maciej Gąsior, Zuzanna Górka, Maria Radzik, Mateusz Nietz (kl. V), Martyna Koziarska, Damian Bobrowski, Mateusz Górski, Fabian Warszczyński, Nikola Cyrus, Przemysław Janic (kl. VI), Kacper Górski, Izabela Marszałek (kl. VII).

W piątek pożegnaliśmy klasę ósmą. Wśród najlepszych absolwentów (świadectwa z wyróżnieniem) znaleźli się: Julia Koziarska (Nagroda Rady Rodziców) i Remigiusz Popkiewicz (Nagroda Rady Pedagogicznej). Niejednemu łezka zakręciła się w oku, kiedy został wyświetlony filmik nagrany specjalnie na ich pożegnanie.

Nasi absolwenci z kolei zdalnie przygotowali dla nas kilka wersów na tę okazję. No cóż, „szczęśliwej drogi już czas” i tego Drodzy Ósmoklasiści życzymy Wam z całego serca.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

W dniach 16-18 czerwca br. odbył się egzamin ósmoklasisty. W naszej szkole przystąpiło do niego 11 uczniów klasy VIII.

Na egzamin przybyli zwarci i gotowi, odpowiednio zabezpieczeni, bo przecież niestety mamy czas pandemii.

Z relacji ósmoklasistów wynika, że zadania były możliwe do przejścia. Jak im poszło pokażą wyniki, na które trzeba będzie czekać aż do końca lipca.

DZIEŃ OJCA

Z okazji Dnia Ojca wszystkim Tatom
spełnienia marzeń, zdrówka, uśmiechu na każdy dzień,
radości i miłości oraz jak najmniej trosk