Spotkanie z panem weterynarzem

24 października br. zagościł w naszej szkole w klasach „0” – III pan doktor Maciej Kierski, weterynarz z lecznicy zwierząt w Sicienku, który przybył w towarzystwie uroczej suczki rasy york, wabiącej się Teqilla. Podczas spotkania dzieci wysłuchały wskazówek jak mają opiekować się domowymi zwierzątkami, kiedy potrzebna jest pomoc weterynarza. Pan Maciej opowiedział na czym polega jego praca oraz uświadomił dzieciom, że zwierzęta nie są zabawkami. Wymagają bowiem odpowiedzialnej opieki, ponieważ także chorują, cierpią, bolą je zęby. Wówczas potrzebują pomocy i leczenia w gabinecie lekarskim. Pan doktor przypomniał również o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami oraz konieczności szczepienia przeciwko wściekliźnie. Dzieci natomiast wykazały się ogromną wiedzą na temat opieki nad zwierzętami.

MM