FASCYNUJĄCY ŚWIAT MRÓWEK

We wtorek 10 grudnia 2019 r. w ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie przy współfinansowaniu Gminy Sicienko odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z nauką.

W zajęciach wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz wszyscy uczniowie klas I-VIII. Warsztaty były przewidziane dla trzech grup wiekowych. Przyrodnik z Bożej Pasieki w bardzo przystępny sposób opowiadał o życiu i zwyczajach mrówek. Jednocześnie zaprezentował uczniom królową mrówek i mrowisko. Dzieci otrzymały certyfikaty, drewniane linijki z mrówką oraz model mrowiska do wykonania.

Spotkanie było bardzo ciekawe. Uczniowie w aktywny i obrazowy sposób mieli okazję przyswoić sobie wiedzę, wykorzystując wszystkie zmysły.