PASOWANIE NA CZYTELNIKA

We wtorek 5 listopada br. uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią, panią Marią Modrakowską odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie zostali pasowani na czytelników.

Najpierw zapoznali się z regulaminem biblioteki i poznali działy w bibliotece. Następnie musieli rozwiązać zagadki związane ze znanymi baśniami. Na koniec wysłuchali próśb książki, złożyli przyrzeczenie, a pani dyrektor Alina Mombo-Mabiala „Akademią Pana Kleksa” Jana Brzechwy – Patrona Szkoły pasowała ich na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, zakładki i folder z radami dla czytelników.

Wreszcie mogli wypożyczyć swoją pierwszą książeczkę z oferty specjalnie dla nich przygotowanej.