Podziwu godna liczba PI!

               14 marca 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby PI” – to wielki dzień bo właśnie wtedy  matematyka ma swoje święto.  Niezależnie od wieku wszystkich uczniów zafascynowała ta liczba. Bogato przyozdobiony korytarz szkoły, prezentacje multimedialne, przedstawienie przybliżające magię LUDOLFINY to tylko niektóre atrakcje dzisiejszego dnia.

Wbrew pozorom liczba ta ma wielu swoich wielbicieli, bowiem z okazji jej święta tworzone są np. śmieszne wierszyki i opowiadania, w których długość każdego kolejnego słowa jest równa kolejnej cyfrze w rozwinięciu dziesiętnym liczby pi.  W związku z Dniem Liczby Pi odbył się  konkurs na najdłuższy pi-emat, uczniowie rozwiązywali pi-rebusy, pi-szyfry oraz pi-zagadki. Dzięki zaangażowaniu rodziców wszyscy mogli dzisiaj udekorować słodką niespodziankę symbolami nieskończoności a następnie posmakować efekty swojej pracy. 

Uwieńczeniem tego święta będzie udział uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur – 2019”.

AN, AP