Ogólnopolski Konkurs Matematyczny z elementami rywalizacji.

12-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym.  Konkurs ten daje szansę na zwiększenie aktywności przedmiotami ścisłymi  oraz kształci nieszablonowe myślenie matematyczne, czyli to, z czym spora grupa uczniów ma największe problemy.

W naszej zabawie zachęcamy wszystkich uczniów, do spojrzenia na matematykę szkolną z innego punktu widzenia i przekonania się, że jest ona prosta, piękna, interesująca i radosna, a zabawa nią może sprawiać sporo frajdy i satysfakcji.

Na rozwiązanie 58 zadań uczniowie mają miesiąc, po czym 5% najlepszych uczniów z całej Polski przejdzie do II etapu konkursu. Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom i trzymamy  kciuki.

AN