Sprzątanie Świata

W dniu 20 września br. odbyła się 30 jubileuszowa  edycja akcji „Sprzątanie Świata”. Od kilku lat nauczyciele naszej Szkoły wraz z uczniami uczestniczą w tej akcji. Choć jest już ona kampanią ogólnoświatową i uczestnictwo w niej, uczniowie uznają za coś oczywistego, to jednak nie u wszystkich dbałość o estetykę otoczenia jest trwałym nawykiem.

Hasło przewodnie tegorocznej kampanii brzmiało „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

W ramach akcji uczniowie klasy V z panią Anną Piotrowską przygotowali krótką prezentację na temat tak aktualny jak GLOBALNE OCIEPLENIE. Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły. Do zobaczenia za rok!

KONKURS  „Daj odpadom drugie życie” rozstrzygnięty!!!

Wszystkim uczestnikom wręczono nagrody ! Dziękujemy  za tak duże zainteresowanie dzieciom i ich rodzicom.

Blanka Szeloch  i Krystian Jędrzejczak

Magdalena Szulc i Karol Mocny

Aleksandra Bobrowska, Maria Radzik, Allan Kleissa, Jakub Lemańczyk

Wyróżnienie

Klasa”0”

Dziękujemy wszystkim!!!

NIEZWYKŁA LEKCJA W PLANETARIUM

W poniedziałek 9 września 2019 r. przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach w mobilnym Planetarium w ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie współfinansowanego przez Gminę Sicienko pn. „Spotkania z Nauką”.

Podczas seansu uczniowie udali się w podróż do najdalszych zakątków Kosmosu. W specjalnym namiocie w kształcie kopuły obserwowali wędrówkę po powierzchniach planet i księżyców. Jednocześnie mogli spojrzeć na Układ Słoneczny z różnych perspektyw i odległości oraz zaobserwować rozmieszczenie obiektów na niebie, co pomogło im zrozumieć otaczający nas świat.

Pokaz w mobilnym Planetarium pozwolił rozbudzić zainteresowania, uzupełnić wiedzę oraz zaspokoić ciekawość uczniów naszej szkoły.

NARODOWE CZYTANIE

W piątek 6 września br. nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Nowele polskie”. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Wybrane zostały utwory: Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza, Władysława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza oraz Henryka Rzewuskiego.

Społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się do udziału w tak niezwykłym  wydarzeniu. Uczniowie, nauczyciele i rodzice głośno czytali „Katarynkę” Bolesława Prusa pod czujnym okiem „samego autora”, w którego wcielił się uczeń klasy V- Piotr Mazurkiewicz. Uczniowie mieli również okazję poznać życie i twórczość pisarza.

Nad całością wydarzenia czuwały panie Patrycja Belińska-Gąsior, Izabela Ostrowska i Anna Piotrowska.

80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

2 września 2019 r. harcerze z 19 DH „Obrońcy Przyrody” wzięli udział w gminnych obchodach 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.

Najpierw jako poczet sztandarowy ze sztandarem szkoły pod opieka pani dyrektor Aliny Mombo-Mabiala i druhny Marzeny Łodygowskiej udali się na miejsce pamięci do Osówca, by oddać hołd pomordowanym w 1939 r. mieszkańcom naszej gminy.

We wtorek natomiast uczniowie klasy VIII odwiedzili grób ułana Józefa Palacza w Słupowie. Tam zmówili modlitwę, złożyli wieniec i zapalili znicz.

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

W poniedziałek 2 września 2019 r. odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Najpierw cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy św., którą odprawił ks. Wiesław Skiba, proboszcz parafii w Wierzchucinku. Oprawę liturgiczną przygotowała katechetka, pani Patrycja Belińska-Gąsior wraz z uczniami klasy V i VIII.

Następnie uczestniczyliśmy w oficjalnym otwarciu roku szkolnego 2019/2020. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły, pani Alina Mombo-Mabiala, odczytała list Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, pana Marka Gralika na rozpoczęcie nowego roku szkolnego oraz powitała uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, przekazując najważniejsze informacje dotyczące organizacji roku szkolnego 2019/2020.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami rozeszli się do sal lekcyjnych, by spotkać się z wychowawcami poszczególnych klas.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie 02 września 2019. Serdecznie zapraszamy dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I VIII wraz z rodzicami na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

Harmonogram:

 Dowozy według harmonogramu z ubiegłego roku szkolnego.

 7. 30 – Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny i katechetyczny w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie.

 8.00 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

 8.20 – Spotkania w salach lekcyjnych z wychowawcami klas.

 9. 20 – Odwóz autobusami do domów