APEL DO MIESZKAŃCÓW

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sicienku serdecznie dziękuje za przekazane dary oraz informuje, że na dzień dzisiejszy  rodzina z Wierzchucinka, która ucierpiała w wyniku pożaru domu, posiada już wystarczającą ilość artykułów w formie: odzieży, obuwia, pościeli, ręczników, kołder, poduszek, zabawek, itp.  W związku z powyższym prosimy o nie przekazywanie tych darów.

Nadal potrzebna jest pomoc w postaci materiałów budowlanych, którymi można by było obdarować poszkodowaną rodzinę. W tej sprawie prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sicienku (tel. 52 5870759, 52 5541214)

Rodzina nadal potrzebuje środków finansowych na odbudowę i remont budynku. Wpłat można dokonywać na specjalnie otwarte w tym celu konto:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej- pomoc dla pogorzelców z Wierzchucinka

Nr konta: 16 8142 0007 0100 0039 2000 0110

Serdecznie prosimy o wsparcie!!!

WYCIECZKA EDUKACYJNA DO BORÓW TUCHOLSKICH

23 października wybraliśmy się do Nadleśnictwa Osie. Mieliśmy  okazję zapoznać się z florą i fauną występującą w tym regionie. Podczas spotkania w sali edukacyjnej pan Leśniczy przedstawił dzieciom przyrządy, z których korzysta w swej pracy, a także wskazał czynniki zagrażające przyrodzie. Dzieci poznały wyroby przemysłu drzewnego i zawody związane z lasem. Leśniczy bardzo ciekawie opowiadał o ptakach, leśnych zwierzętach i roślinności.

Następnie udaliśmy się do Zamku Krzyżackiego w Świeciu, gdzie pan Przewodnik oprowadził nas po ruinach zamku i opowiedział historie z nim związane.

Mimo deszczowej pogody, humory nam dopisywały, a wycieczka była udana.

AP

XVIII DZIEŃ PAPIESKI „PROMIENIOWANIE OJCOSTWA”

We wtorek 16 października br. odbył się w naszej Szkole apel z okazji XVIII Dnia Papieskiego.

Z tej okazji uczniowie klasy IV pod opieką wychowawczyni i katechetki pani Patrycji Belińskiej-Gąsior zaprosili społeczność szkolną w podróż do przeszłości, a mianowicie do czasów, w których żył i działał Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II.

Uczniowie podkreślili niezwykłość tegorocznych obchodów, gdyż w 2018 r. przypada:

– 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę;

60. rocznica sakry biskupiej Karola Wojtyły;

40. rocznica wyboru na papieża.

Podczas apelu zostały również ogłoszone wyniki konkursu na najciekawiej wykonany różaniec, a pomysły były bardzo ciekawe: od różańca z żelków czy chrupek, przez klocki lego aż po  orzechy i kasztany. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Brawo!

PB

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek 12 października z okazji Święta KEN odbył się w naszej Szkole uroczysty apel, na który przybyli ks. Proboszcz Wiesław Skiba, Wójt Gminy Sicienko pan Jan Wach oraz Główny Specjalista ds. Oświaty Gminy Sicienko pani Anna Rudniak.

Podczas uroczystości do społeczności szkolnej zostali przyjęci uczniowie klasy I, którzy pod kierunkiem wychowawczyni, pani Elżbiety Bąk udowodnili wszystkim, że są gotowi złożyć ślubowanie na sztandar Szkoły. Zostali bowiem przez Wróżki z klasy IV wprowadzeni w tajniki nauki. W dalszej części bibliotekarka pani Anna Piotrowska pasowała pierwszoklasistów na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Dzieci otrzymały liczne upominki, przygotowane przez Rodziców i starszych Uczniów.

Następnie pan Wójt Jan Wach w towarzystwie pani Anny Rudniak wręczył pani Annie Piotrowskiej Nagrodę Wójta Gminy Sicienko, a pani Dyrektor Alina Mombo-Mabiala Nagrody Dyrektora, dziękując jednocześnie wszystkim pracownikom za owocną współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz Szkoły.

W dalszej części uczniowie klasy I wraz z Rodzicami przeszli do sali na słodki poczęstunek. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

Święto KEN to jednocześnie Święto Szkoły i Dzień Samorządności, toteż uczniowie klasy ósmej tradycyjnie już wcielili się w swoich nauczycieli i poprowadzili lekcje, nauczyciele zaś na jeden dzień w roku wrócili do szkolnej ławy. Okazało się, że wcale to nie jest takie proste!!! Niespodzianką dla wszystkich uczniów była natomiast „Żywa lekcja przyrody” w sali gimnastycznej z kolekcjonerem motyli i chrabąszczów panem Malinowskim.

EB

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA W NASZEJ SZKOLE!!!

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W piątek  21 września, uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów zbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS : „ZRÓB COŚ Z ODPADÓW”

WRĘCZONO NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

DZIĘKUJĘ ZA ZAANGAŻOWANIE