Ferie Zimowe

BAL KARNAWAŁOWY

W piątek 9 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole doroczny bal karnawałowy dla dzieci z udziałem Clowna Bobka.
Najpierw dzieci, przebrane w piękne stroje, bawiły się przy muzyce z Clownem Bobkiem. Wzięły udział w licznych konkursach, m.in. na najpiękniejszy strój i taniec. Słodkie nagrody zakupiła dla dzieci Rada Rodziców. Dziękujemy!
Następnie obejrzeliśmy wspaniałe przedstawienie pt. „Calineczka” w wykonaniu uczniów klasy II i III, przygotowane pod kierunkiem pani E. Bąk i M. Modrakowskiej. Byliśmy zachwyceni zarówno grą aktorską, jak i choreografią oraz scenografią.
Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami spotkały się w klasach na słodkim poczęstunku.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

W czwartek 8 lutego 2018 r. odwiedzili nasza szkołę policjanci, którzy przeprowadzili zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Sierżant sztabowy Rafał Wolhfeil na wizytę do dzieci udał się wraz ze starszym aspirantem Krzysztofem Dąbrowskim i jego partnerem Harym, który był największa atrakcją spotkania.
Dzieci dowiedziały się, jak czworonożny policjant został wyszkolony i, jak wygląda jego dzień pracy. Przy okazji przypomniały sobie zasady bezpiecznych zachowań w kontakcie z psem, również agresywnym.
Następnie omówiono tematykę związaną z bezpiecznymi feriami zimowymi. Szczególnie zwrócono uwagę na zakaz organizowania kuligów z wykorzystaniem ciągnika lub samochodu. Policjanci przypomnieli również o zakazie wchodzenia na zamarznięte akweny, prezentując jednocześnie sprzęt, jakiego używają podczas ratowania zdrowia i życia osób, które wpadły pod lód. Uczniowie próbowali swoich sił i przekonali się, że nawet z pomocą odpowiedniego sprzętu, ratowanie nie jest proste.
W nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Alarmowego, który przypadał 11 lutego 2018 r., policjant przypomniał numery alarmowe, a w szczególności nr 112. Przy okazji dzieci uczyły się, co należy powiedzieć dyspozytorowi linii 112 w sytuacji, gdy będą świadkami załamania się pod kimś tafli lodu.
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Dziękujemy i zapraszamy do naszej szkoły przed wakacjami letnimi!

ŻYWA LEKCJA EKOLOGII

W piątek 15 grudnia 2017 roku gościliśmy w szkole pana Tomasza Karmowskiego z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych „Corimp” w Bydgoszczy.
Pan Tomasz opowiedział uczniom, jak należy dbać o środowisko oraz jak prawidłowo segregować śmieci. Przeprowadził konkurencje, które polegały na prawidłowym wrzuceniu różnych opakowań do odpowiednich pojemników. Następnie rozdał upominkowe odblaski i plany lekcji.
Spotkania z przedstawicielem CORIMPU odbyły się w dwóch grupach wiekowych – klasy I – III oraz IV – VII. Dzieci zostały też zaproszone do siedziby CORIMPU na wycieczkę.

Dziękujemy za ciekawe zajęcia!

AP

SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ

W piątek 26 stycznia 2018 r. odbyło się w naszej Szkole, kolejne już, Spotkanie z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy.
Tym razem artyści przenieśli nas do Ameryki Łacińskiej na Karnawał. Mieliśmy okazję poznać sambę, rumbę, czaczę i salsę. Zarówno muzyka, jak i tańce w wykonaniu tancerzy były zachwycające. Tak nam się podobały, że wszyscy ochoczo podrygiwaliśmy.
Znalazły się wśród nas na tyle odważne dzieci, iż zatańczyły razem z artystami i nawet nieźle im poszło.

MM

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ POŻARNĄ

W poniedziałek 29 stycznia 2018 r. odbyło się w naszej Szkole spotkanie ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Bydgoszczy.
Pan kapitan Kłos bardzo ciekawie i przystępnie przypomniał dzieciom, i młodzieży szkolnej zasady bezpiecznych zabaw na lodzie. Towarzyszący mu strażacy natomiast, zaprezentowali stroje strażackie i ratownicze oraz przedmioty, które warto mieć przy sobie podczas wyprawy na zamarznięte stawy i jeziora.
Dzieci i uczniowie z uwagą i aktywnie wysłuchały pogadanki, zadając pytania i dzieląc się własnymi spostrzeżeniami. Dziękujemy i zapraszamy latem!

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

W czwartek 25 stycznia 2018 r. odbyła się w naszej Szkole żywa lekcja przyrody, którą poprowadził pan Jarosław Rejmer.
Dzieci i młodzież szkolna miały okazję obejrzeć wspaniałe okazy gadów, owadów i pajęczaków oraz wysłuchać ciekawych opowieści na temat ich życia. Wśród nich były zwierzęta małe i duże, szare i kolorowe, piękne i budzące skrajne emocje na czterech, sześciu, ośmiu i kilkuset nogach. Można było dokładnie im się przyjrzeć, dotknąć, a nawet zakupić zwierzątko.
To była wspaniała lekcja, pełna wrażeń i ciekawostek.

AP

ŚWIĄTECZNA AKCJA „CARITAS”

Jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia, wolontariusze z naszej Szkoły wzięli udział w akcji „Tak, pomagam”, by wspomóc potrzebujących z Gminy Sicienko.
Wraz z opiekunką szkolnego koła „Caritas”, panią Ewą Duda, w sobotę 9 grudnia br. dzieci uczestniczyły w zbiórce żywności w sklepach w Trzemiętowie i w Wierzchucinku.
Z zebranej żywności przygotowano paczki dla pięciu rodzin.
Dziękujemy zarówno uczniom, jak i właścicielom sklepów za okazane serce.
ED