DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W piątek 19 stycznia 2018 r., jak co roku, odbyła się w naszej Szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Najpierw dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I pod kierunkiem pani Hanny Szymkowiak i pani Danuty Dornowskiej przedstawiły montaż słono-muzyczny, na który złożyły się wierszyki, piosenki, taniec i śpiew. Następnie uczniowie klasy IV przedstawili baśń pt. „Czerwony Kapturek” w wersji anglojęzycznej, którą przygotowali w ramach zajęć „Teatrzyku Angielskiego” z panią Marzeną Łodygowską. Występy były wspaniałe, toteż zostały nagrodzone przez publiczność dużymi brawami.

Po przedstawieniu dzieci złożyły swoim Babciom i Dziadkom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Następnie goście spotkali się przy wspólnej kawie, na którą słodkości przygotowały Mamy, zaangażowane w działalność w Rady Rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tak pięknej uroczystości.

26. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Jak co roku wzięliśmy udział w Finale WOŚP w Sicienku. W tym roku do puszek z logiem WOŚP zbieraliśmy symboliczne złotówki na specjalistyczny sprzęt medyczny ratujący zdrowie i życie noworodków. Udało nam się zebrać 260,00 zł, które przekazaliśmy na ręce organizatorów 26. WOŚP w Sicienku w niedzielę 14 stycznia b.r.

Ponadto uczniowie naszej Szkoły uświetnili imprezę finałową swymi występami na scenie Szkoły Podstawowej w Sicienku. Dzieci z klasy II pod opieką wychowawczyni, pani Marii Modrakowskiej przedstawiły jasełka, a grupa taneczna „Gabi” kilka tańców współczesnych, przygotowanych pod kierunkiem instruktorki, pani Aleksandry Werra.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim ludziom dobrej woli! Się ma!!!

SU

CYRK O’BIMBOLANDO

W środę 3 stycznia 2018 r. gościliśmy w naszej Szkole cyrk O’Bimbolando. Nowy rok zaczęliśmy więc od radości i zabawy.

Mieliśmy okazję zobaczyć pokazy iluzji, akrobacje na wałkach, gimnastykę artystyczną i żonglerkę, jazdę na monocyklu, chód na szczudłach, sztukę balansu, taniec hula-hop, clowna i występy ze zwierzętami. Niektórzy z nas mieli okazję spróbować swoich sił w niełatwej sztuce cyrkowej.

SU

ŚWIATEŁKO POKOJU

W środę przed południem 20 grudnia 2017 r. harcerze z 19 DH „Obrońcy przyrody” z druhną Marzeną Łodygowską odebrali światełko pokoju ze Szkoły Podstawowej w Samsiecznie.

Wieczorem zaś podczas Mszy św. uroczyście wnieśli do kościoła p.w. M.B. Szkaplerznej w Wierzchucinku wraz z harcerskim pozdrowieniem.

W czwartek 22 grudnia b.r. natomiast delegacja harcerzy udała się ze światełkiem pokoju i własnoręcznie wykonanymi życzeniami do Sicienka do władz gminy i instytucji współpracujących ze Szkołą Podstawową w Trzemiętowie.

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

W świąteczny nastrój wprowadzili nas artyści z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy wspaniałym koncertem kolęd i pastorałek w czwartek 14 grudnia 2017 r. Mieliśmy okazję wysłuchać zarówno dawnych, znanych kolęd, jak i nowych, mniej znanych, ale równie pięknych.

Z kolei we wtorek 19 grudnia b.r. gościliśmy w naszej Szkole osoby samotne i starsze z naszej Gminy, które spotkały się na Mszy św., którą odprawił ks. Wiesław Skiba i przy ogromnym wigilijnym stole. Potrawy i upominki zostały sfinansowane przez GOPS w Sicienku, natomiast przygotowane przez pracowników naszej Szkoły. Wśród nas był również Wójt Gminy Sicienko pan Jan Wach, przewodniczący Rady Gminy Sicienko pan Marek Nadolny oraz Radni i Sołtysi. Gości witali harcerze, a program artystyczny przygotowali uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem pani katechetki Patrycji Belińskiej-Gąsior.

Natomiast w piątek 22 grudnia b.r. cała społeczność szkolna uczestniczyła w wigiliach klasowych. Były jasełka, opłatek i życzenia, a także choinka, prezenty, i dużo słodkości. Wspólny śpiew kolęd wprawił nas w wyjątkowy nastrój, jaki mogą mieć tylko Święta Bożego Narodzenia.