Wakacyjne Życzenia

Przepis na udane WAKACJE:

„Zabierz ze sobą swoją ciekawość,

zachwycaj się urokiem miejsc,

poddawaj się nastrojom, dźwiękom,

smakuj zapachy, wypełniaj się pięknem,

utrwalaj je w pamięci,

aby móc je potem znowu wskrzeszać

w czterech ścianach własnego domu”.

UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY WSPANIAŁYCH, SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI

ŻYCZY

DYREKTOR SZKOŁY

ALINA MOMBO-MABIALA

SZKOLNE KONKURSY EKOLOGICZNE

Przez cały rok w naszej szkole trwała zbiórka surowców wtórnych, tj. makulatury i plastikowych nakrętek oraz baterii, a także pokarmu dla zwierząt ze schroniska. W akcji wzięli udział uczniowie wszystkich klas i dzieci z oddziału przedszkolnego.

Zwycięzcy w konkursie „Nakrętki”:

I miejsce – Maksymilian Kubacki – kl. III

II miejsce – Natalia Musiał – kl. II

III miejsce – Przemysław Janic – kl. III

Zwycięzcy w konkursie „Baterie”:

I miejsce – Zuzanna Popkiewicz – kl. III

II miejsce – Maksymilian Kubacki – kl. III

III miejsce – Zuzanna Górka – kl. II

Zbiórka makulatury była wspólnym sukcesem wszystkich klas bez określania miejsc. W zbiórce żywności dla zwierząt ze schroniska najlepsi okazali się uczniowie klasy I.

Działania koordynowały pani Anna Piotrowska i Jadwiga Świątkowska.

AP

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

W poniedziałek 19 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Z każdej klasy zostało wytypowanych trzech uczestników. Każdy z nich zaprezentował fragment wybranego utworu z literatury dla dzieci i młodzieży. Uczniowie pięknie przeczytali  swoje teksty. W jury zasiadły: pani dyrektor Alina Mombo-Mabiala, pani Ewa Duda i pani Izabela Ostrowska.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasa „0”

I miejsce – Julia Koziarska

II miejsce – Konstancja Karkowska

III miejsce – Roksana Ramion

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

I.O.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

W piątek 23 czerwca b.r. uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017. Najpierw wzięliśmy udział we Mszy św., którą celebrował ks. proboszcz Wiesław Skiba. Następnie uczniowie klasy I i V przedstawili krótki program pt. „Witajcie Wakacje”, a dzieci z kl. II zaśpiewały piosenkę dla tatusiów z okazji przypadającego Dnia Ojca. Wyjątkowo nie było łez na pożegnanie, ponieważ w tym roku nie mieliśmy absolwentów. Uczniowie klasy VI, w myśl reformy oświaty, otrzymali promocję do klasy VII i pozostają w murach naszej szkoły.

W dalszej części nauczyciele wręczyli świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe najlepszym uczniom z klas I-VI, a pani Izabela Ostrowska wyróżniła najlepszych czytelników. Następnie pani dyrektor, Alina Mombo-Mabiala podziękowała uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za kolejny rok wspólnej pracy na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego. Najbardziej zaangażowani rodzice otrzymali dyplomy z podziękowaniami.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami rozeszli się do klas, by pożegnać się ze swoimi wychowawcami na czas wakacji.

Konkursów czas…

Wiosna to wzmożony czas konkursów dla uczniów, którzy zmagają się w różnych dziedzinach.

I Konkursy recytatorskie:

1. Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III w Szkole Podstawowej w Samsiecznie:

Fabian Warszczyński – kl. III – wyróżnienie.

2. Powiatowy Konkurs Recytatorski „Strofka” w Zespole Szkół w Sicienku

Kacper Górski – kl. IV.

3. Gminny Konkurs Recytatorski „O Pióro Wójta” w Bibliotece Publicznej Sicienku:

Przemysław Janic – kl. III.

II Konkursy przedmiotowe

1. Gminny Konkurs Ekologiczny dla klasy III w Szkole Podstawowej w Strzelewie:

Przemysław Janic, Zuzanna Popkiewicz, Fabian Warszczyński – II miejsce.

2. Konkurs Ekologiczny dla klas IV-VI w Szkole Podstawowej w Warlubiu:

Zuzanna Mikołajewska – I miejsce w kategorii – praca plastyczna

Remigiusz Popkiewicz – I miejsce w kategorii – praca literacka.

3. Gminny Konkurs Myśliwsko-Łowiecki w Zespole Szkół w Sicienku dla klas IV-VI:

Julia Koziarska, Kacper Górski, Izabela Marszałek, Zuzanna Mikołajewska.

4. Gminna Konkurs Matematyczny dla kl. III w Zespole Szkół w Wojnowie:

Damian Bobrowski, Mateusz Górski, Fabian Warszczyński – III miejsce.

5. Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej w Szkole Podstawowej w Strzelewie:

Zuzanna Mikołajewska.

III Zawody sportowe:

1. Kujawsko-Pomorska Halowa Liga Orlika: III miejsce drużyna „Gryfu Sicienko”:

Karol Mombo-Mabiala – tytuł „Najlepszego Bramkarza”.

2. Turniej „Eurometropolia 2017” o puchar Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz:

Karol Mombo-Mabiala.

3. Turniej Piłki Nożnej o Puchar dyrektora Zespołu Szkół w Łochowie: IV miejsce

drużyna „Gryfu Sicienko”: Karol Mombo-Mabiala.

4. Turniej Orlików Piłki Nożnej Rocznik 2006 i Młodsi „Decimas Cup 2017”: IV miejsce

Drużyna „Gryfu Sicienko”: Karol Mombo-Mabiala – tytuł „Najlepszego Bramkarza”.

BOŻE CIAŁO

W czwartek 15 czerwca 2017 r. tradycyjnie harcerze z drużyny ,,Obrońcy Przyrody” wzięli udział w uroczystości Bożego Ciała w kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Wierzchucinku. Z wielką godnością nieśli w procesji figurkę Matki Bożej Fatimskiej.

Drużynowa Marzena Łodygowska składa podziękowania obecnym harcerzom za udział w tym ważnym dla nas święcie. Jednocześnie dziękuje harcerzom za całoroczną pracę na rzecz drużyny, szkoły i środowiska lokalnego. Czuj, czuj, czuwaj!

CZERWCOWE SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMORSKĄ

We wtorek 13 czerwca b.r. odbyło się ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie z filharmonią.

Tym razem artyści wprowadzili nas w wakacyjne klimaty, prezentując znane utwory  muzyczne z różnych części świata. Byliśmy nie tylko w Hiszpanii i Grecji, ale również w Ameryce Łacińskiej. Jak zwykle dzieci chętnie współtworzyły muzyczny spektakl, aktywnie w nim uczestnicząc.

Następne spotkanie na pewno w nowym roku szkolnym 2017/18.