CZERWCOWE SPOTKANIA TEATRALNE

W piątek 2 czerwca b.r. w ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie, współfinansowanego przez Gminę Sicienko uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska” oraz baśń „Pinokio” w wykonaniu aktorek Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku.

Perypetie bohaterów skłoniły dzieci do refleksji nad własnym zachowaniem, a szczególnie stosunkiem do kolegów i koleżanek oraz rodziców, nad rolą takich wartości w życiu, jak przyjaźń, miłość, życzliwość, obowiązki i nauka. Najważniejsze, aby w życiu podobnie jak na scenie dobro zwyciężyło zło.

V ZLOT HARCERZY HUFCA NAKŁO N.NOTECIĄ

27 maja 2017 r. nasza drużyna harcerska ,,Obrońcy Przyrody” wzięła udział w V Zlocie Harcerzy Hufca ZHP Nakło nad Notecią pod hasłem ,,Drewniany Jubileusz”, który odbył się                 w Borku w Samostrzelu. Zlot rozpoczął się Mszą Świętą.

Następnie poszczególne drużyny harcerskie wzięły udział w biegu patrolowym w okolicznym lesie. W trakcie biegu harcerze wykazywali się znajomością szyfrowania, udzielaniem pierwszej pomocy oraz wyznaczaniem współrzędnych geograficznych. Po ukończonym biegu harcerze zagrali w ,, ROK RZEKI WISŁY”.

V Zlot Harcerzy Hufca Nakło n. Notecią zakończył się przeglądem piosenki harcerskiej i pląsami przy ognisku obrzędowym.

ŚWIĘTO RODZINY

We wtorek 30 maja b.r. odbyło się w naszej szkole Święto Rodziny, a było co świętować: Dzień Rodziny, Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca w jednym dniu.

Najpierw uczniowie klas IV-VI przedstawili spektakl pt. „Calineczka na ratunek Ziemi”, przygotowany pod kierunkiem pani I. Ostrowskiej i A. Piotrowskiej. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego z panią H. Szymkowiak i klasy I z panią M. Modrakowską zaprezentowały piosenki dla mamy i taty.

W dalszej części na terenie przed szkołą odbył się tradycyjny już festyn rodzinny. Było wiele atrakcji, jak: pokaz sokolnika, animacje pani A. Werra, konkursy, gry  i zabawy sportowe, przeprowadzane przez wychowawców klas i pana A. Antczaka oraz samochód do transportu krwi, którym przyjechał pan T. Kurkiewicz. Dzieci otrzymały symboliczne nagrody zasponsorowane przez Radę Rodziców.

Nie zabrakło tez czegoś dla ciała, a więc słodkich rogalików i wianuszków oraz kiełbaski z grilla. Wszystkim dopisywał apetyt, humory i piękna pogoda.

Byliśmy na wycieczce… Cudze chwalicie…

W piątek 26 maja b.r. uczniowie klas IV-VI wybrali się na wycieczkę do Nakła n/Notecią. Jednakże po drodze zwiedzili kilka ciekawych miejsc, a mianowicie drewniany kościół z XVIII w. p.w. św. Mikołaja w Ślesinie, Kanał Bydgoski w Gorzeniu, hitlerowski obóz przejściowy oraz cmentarz w Potulicach, a także pałac i grobowiec Anieli hr. Potulickiej. Po tej dawce historii, przyszedł czas na rozrywkę, tj. na Lunapark w Nakle na Przystani. Bawiliśmy się świetnie nawet na najstraszniejszych karuzelach, skosztowaliśmy pysznych lodów i odpoczęliśmy na słonecznej przystani.

Tak blisko Trzemiętowa zobaczyliśmy miejsca, w których wielu z nas jeszcze nie było. Potwierdziło się stare przysłowie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”.

MAJOWE SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ

W piątek 19 maja b.r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole artystów Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Tym razem skupiliśmy się na znanych i popularnych motywach muzycznych, które towarzyszą nam w życiu codziennym, np. jako granie na czekanie w smartfonie można usłyszeć Bacha lub Vivaldiego i nikogo to nie dziwi. Dzieci wspaniale kojarzyły najbardziej popularne motywy muzyczne i nawet z sukcesem nuciły je.

To była bardzo ciekawa lekcja muzyki. Czekamy na więcej!!!