KWIETNIOWE SPOTKANIA TEATRALNE

W poniedziałek 24 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu interaktywnym w ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie współfinansowane przez Gminę Sicienko.

Aktorzy ze studia artystycznego „Akada” z Suwałk zaprosili nas do wspólnej zabawy podczas przedstawienia pt. „Wiara w siebie może wszystko”. Podczas spektaklu dzieci utrwaliły sobie zasady zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, segregacji śmieci, tolerancji i właściwego zachowania, a jednocześnie świetnie się przy tym bawiły.

Z kolei w p iątek 28 kwietnia br. z interaktywnym  spektaklem pt. „Alicja w Krainie Wagarów” przyjechali do nas aktorzy z Fundacji „Pomarańczowy Cylinder”. W humorystyczny sposób ukazali negatywne skutki przesadnego używania komputera i telewizora oraz palenia tytoniu, a także pozytywne wartości, płynące z chodzenia do przedszkola i do szkoły. Dzieci za namową sympatycznego Królika przeniosły się do Krainy Wagarów, gdzie starały się pomóc wielu zagubionym postaciom. Zabawy było co niemiara !

MAJOWE ŚWIĘTA

Uczniowie naszej szkoły uczcili przede wszystkim Święto Konstytucji 3 Maja, ale pamiętali również o Święcie Pracy, Dniu Flagi, Narodowym Dniu Zwycięstwa, Dniu Europy i Dniu Unii Europejskiej.

W salach lekcyjnych i na holach pojawiły się tematyczne gazetki ścienne, w bibliotece wystawka książek, dotyczących historii Polski i Unii Europejskiej. Dzieci uczyły się pieśni patriotycznych oraz wykonywały biało-czerwone chorągiewki i emblematy. Uczniowie klas IV-VI na lekcjach historii wysłuchali prelekcji na temat majowych świąt w kontekście historycznym i współczesnym. Od 1 do 8 maja na budynku szkoły powiewała flaga Polski.

3 maja b.r. natomiast wzięliśmy udział w uroczystej Mszy za Ojczyznę w kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Wierzchucinku. Szczególne honory pełnili harcerze z 19 DH „Obrońcy Przyrody” z druhną Marzeną Łodygowską.

MAJOWE SPOTKANIA TEATRALNE

W poniedziałek 8 maja br. odbyły się w naszej szkole spotkania teatralne w ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie współfinansowane przez Gminę Sicienko.

Ponownie gościliśmy studio artystyczne „Akada” z Suwałk. Wzięliśmy udział w dwóch spektaklach interaktywnych, dzięki którym poprzez zabawę zostaliśmy wprowadzeni w świat wartości. Dzieci miały okazję doskonalić umiejętności społeczne. Śledząc losy bohaterów spektaklu pt. „Kto jest najpiękniejszy?” przekonały się, że nie warto być leniwym, zapatrzonym w siebie egocentrykiem. To właśnie pracowitość i altruizm przynoszą wiele satysfakcji. Z kolei dzięki przedstawieniu pt. „Podróż do Krainy Zabawek” dzieci mogły docenić wartość książki. Główny bohater bowiem jest wielbicielem laptopa i telewizora. Nie przepada za książkami. Dopiero po wielu perypetiach zaczyna doceniać ich wartość.

Dzieci chętnie korzystały z zaproszenia artystów do wspólnej zabawy i aplauzem reagowały na komiczne sceny. Czekamy na więcej !

MSZA ŚW. ZA OJCZYZNĘ

W rocznicę Święta Konstytucji 3 Maja, harcerze z drużyny ,,Obrońcy Przyrody’’ wzięli udział w uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny z w kościele parafialnym w Wierzchucinku. Uroczystość rozpoczęła się wciągnięciem flagi Polski na maszt przed kościołem przez harcerzy. Po zaśpiewaniu hymnu państwowego i odmówieniu modlitwy w intencji Ojczyzny zebrani przeszli do kościoła, gdzie rozpoczęła się msza święta. Celebransem był poprzedni proboszcz parafii ks. Jerzy Bunikowski, który obchodził tego dnia 60-lecie kapłaństwa. Drużynowa Marzena Łodygowska dziękuje obecnym harcerzom.

MŁ

Festyn Rodzinny w Sicienku