SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 28 – 30 marca 2017 r. odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas IV-VI, które prowadził ks. Wiesław Skiba i pani katechetka Jadwiga Świątkowska.

Podczas Rekolekcji skupiliśmy się na objawieniach fatimskich, ponieważ w tym roku przypada 100 rocznica tych wydarzeń. Poznaliśmy treść przesłania, jakie Maryja skierowała do trojga dzieci: Łucji, Hiacynty i Franciszka, obejrzeliśmy film o ich życiu, a także odwiedziliśmy Kościół p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Św. na zakończenie naszych dni skupienia. Ponadto wysłuchaliśmy nauki miejscowego księdza proboszcza ks. kanonika Józefa Orchowskiego oraz zostaliśmy zaproszenie na słodki poczęstunek. Bóg zapłać!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przeżyć ten szczególny czas w łączności z Maryją i Jezusem.

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Szanowni Rodzice,
W związku ze zmianami w prawie oświatowym rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I szkoły podstawowej rozpocznie się po 18.04.2017 roku.
Dokumenty dostępne będą na stronie internetowej oraz w sekretariacie szkoły.
Zapraszamy Państwa w drugiej połowie kwietnia.

ŚWIĘTO WIOSNY

We wtorek 21 marca 2017 r. obchodziliśmy, jak co roku Święto Wiosny. Do tego dnia przygotowywaliśmy się już wiele dni wcześniej w związku z konkursami ogłoszonymi przez panią Izabelę Ostrowską i panią Annę Piotrowską.
Podczas gali finałowej przedszkolaki i uczniowie klas IV-VI zaprezentowali
swoje wszechstronne talenty, wykonując następujące zadania :
plakat pt. „Wiosna”
list do Wiosny
wiosenne zdjęcie
wiosenny strój
wiosenna potrawa.
Wręczenie nagród i dyplomów dla poszczególnych klas poprzedził skecz w
wykonaniu uczniów klasy VI pod kierunkiem pani Jadwigi Świątkowskiej.

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział w zabawie.

SU