W MIKOŁAJKOWYM NASTROJU

W piątek 2 grudnia w mikołajkowy nastrój wprowadzili nas aktorzy Fundacji „Pomarańczowy Cylinder” z Torunia. Jak zwykle śmiechu było co niemiara, tym razem za przyczyną Świętego Mikołaja, Wesołego Renifera i Wielkanocnego Zająca. Ponadto wraz z bohaterami przedstawienia pt. „Pierwsza Gwiazdka” uczyliśmy się jak istotne w życiu są obowiązkowość, zaufanie, tolerancja i wybaczanie.
We wtorek 6 grudnia natomiast do naszej szkoły przybył prawdziwy Święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Przyjechał samochodem, bo zabrakło śniegu. Spotkaliśmy się z nim w sali gimnastycznej. Najpierw każda klasa musiała zaprezentować swoje talenty wokalno-recytatorskie, a następnie Święty Mikołaj, upewniwszy się, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na upominki, każdego obdarzył miłą niespodzianką. Był też czas na sesję zdjęciową.
Do Siego Roku Mikołaju !!!

OTRZĘSINY KLASY IV

W piątek 2 grudnia odbyły się w naszej szkole Otrzęsiny klasy IV, które przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Jadwigi Świątkowskiej.
Aby stać się pełnoprawnymi „starszakami”, czwartoklasiści musieli przejść wiele ciężkich prób, jak test na sprawność (karmienie jogurtem i rysowanie krowy z zawiązanymi oczami, czołganie się z plecakiem, taniec z ogonem), wytrzymałość (malowanie twarzy, siłowanie się z szóstoklasistami, ważenie i mierzenie „kota”) oraz inteligencję (test z różnych dziedzin nauki).
Następnie „koty” wraz ze swoją wychowawczynią, panią Izabelą Ostrowską, złożyły uroczyste ślubowanie i zostały przyjęte do „starszaków”, co przypieczętowały odciskiem palca na dyplomie.

IO

MISTRZOSTWA POWIATU BYDGOSKIEGO W UNIHOKEJU

We wtorek 29 listopada chłopcy z naszej szkoły pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, pana Andrzeja Antczaka, po raz pierwszy wzięli udział w zawodach unihokeja, które odbyły się w Zespole Szkól w Wojnowie i zajęli II miejsce w powiecie bydgoskim. Wielkie brawa!!!
Wśród mistrzów znaleźli się: Karol Mombo-Mabiala i Filip Perliński (kl. IV), Łukasz Arkuszewski i Maciej Mazurkiewicz (kl. V), Bruno Bereta, Dawid Płotka i Jakub Torkowski (kl. VI). Życzymy dalszych sukcesów !!!

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

We wtorek 22 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości.
W tym dniu wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły włączyli się do akcji
„JESTEM ŻYCZLIWY, JESTEM SZCZĘŚLIWY”.
Wspólną zabawę rozpoczęliśmy już w czwartek 17 listopada. Uczniowie wybierali spośród siebie „Najbardziej życzliwych” z klas I-III oraz klas IV-VI. W poniedziałek 21 listopada uruchomiliśmy Szkolną Skrzynkę Dobrych Uczynków. Przez miesiąc można wrzucać do skrzynki kartki z dobrymi uczynkami. Należy zgłosić, co dobrego ktoś dla nas zrobił i kiedy.
Dzień 22 listopada był dniem kolorowym i radosnym. W tym dniu w naszej szkole dominowały kolory: żółty, zielony i niebieski. Każdy z nas miał na sobie coś w jednym z wymienionych kolorów (do wyboru). Mogła to być np. żółta koszulka albo zielone korale. Ważne, aby było kolorowo.
Obejrzeliśmy przedstawienie „Dobro wraca” przygotowane przez uczniów z klas IV-VI pod kierunkiem pani Anny Piotrowskiej i Izabeli Ostrowskiej. Najbardziej życzliwym wręczono upominki. Klasy przygotowały plakaty o życzliwości, które zostały wywieszone na szkolnym holu.
Może ten dzień spowodował, że DALIŚMY SIĘ SPROWOKOWAĆ DO SPOJRZENIA NA CODZIENNOŚĆ INACZEJ: SKOŃCZYMY Z NARZEKANIEM, DĄSANIEM SIĘ,
ZAPOMNIMY O SMUTKU …
Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Życzliwość rodzi życzliwość.
BĄDŹMY ŻYCZLIWI NIE TYLKO W TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ – 22 LISTOPADA – ALE PRZEZ CAŁY ROK!

AP

SPOTKANIA TEATRALNE

W środę 16 listopada b.r. w ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci

i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie pn. „Spotkania Teatralne” współfinansowanych przez Gminę Sicienko uczniowie z naszej szkoły wzięły udział w niezwykłej podróży, w która zabrali nas aktorzy ze studia artystycznego „Akada” z Suwałk pt. „Po Polsce podróże małe i duże”.
Dzieci miały okazję w towarzystwie Smoka Bazylego odwiedzić palcem po mapie najciekawsze miasta w Polsce, poznać ich historię i legendy z nimi związane. Przedstawienie pt. „Po Polsce podróże małe i duże” to niezwykła lekcja patriotyzmu, w którą chętnie włączyli się nasi uczniowie, niosąc pomoc Smokowi w odnalezieniu drogi do Krakowa.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W czwartek 10 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości.
Na uroczystość przybył Wójt Gminy Sicienko – pan Jan Wach, dyrektor BOSS w Sicienku – pani Anna Rudniak, dyrektor GOK w Sicienku – pani Anna Rychławska, dyrektorzy szkół Gminy Sicienko, kierownik Zakładu Komunalnego – pan Marcin Wawrzyniak, ksiądz proboszcz Wiesław Skiba oraz radni i sołtysi.
Wzruszającą lekcję historii przygotowali harcerze z naszej szkoły oraz sympatycy harcerstwa z klas IV-VI pod kierunkiem druhny Marzeny Łodygowskiej i nauczyciela muzyki – pani Elżbiety Bąk. Uczniowie w przystępny sposób ukazali sytuację Polski w latach 1772-1918 oraz uczcili wierszem i piosenką bohaterów narodowych.
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na marcińskie rogaliki i papieskie kremówki.
Z kolei w piątek 11 listopada b.r. harcerze uświetnili swą obecnością i występem parafialne obchody Święta Niepodległości w kościele p.w. M.B. Szkaplerznej w Wierzchucinku oraz złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie ułana – Józefa Palacza w Słupowie.

ŚNIADANIE DAJE MOC

We wtorek 8 listopada 2016 r., jak co roku, przedszkolaki i uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pn. „Śniadanie daje moc”.
Tego dnia dzieci pod czujnym okiem rodziców i nauczycieli przygotowywały w klasach smaczne i pożywne śniadania.
Nie zabrakło kolorowych kanapeczek z szyneczką, serkiem czy jajeczkiem oraz warzyw i owoców. Były też jogurciki do picia i aromatyczna jesienna herbatka.
Takie śniadanie zapewniło dzieciom moc energii na cały dzień nauki i zabawy!

SU