Pielgrzymka do Byszewa

W niedzielę 4 września 2016 roku harcerze z drużyny ,, Obrońcy Przyrody” wzięli udział w pieszej pielgrzymce z kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej w Wierzchucinku do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny w Byszewie. Harcerze byli pod opieką drużynowej Marzeny Łodygowskiej. Mimo niesprzyjającej pogody harcerzom dopisywał dobry humor i z radością brali udział we wspólnych modlitwach i pieśniach kościelnych. W Gogolinie wszyscy pielgrzymi posilili się i po półgodzinnym odpoczynku kontynuowali pielgrzymkę. W Byszewie harcerze uczestniczyli w uroczystym nabożeństwie z okazji 50-lecia poświęcenia obrazu Matki Bożej Królowej Krajny oraz procesji.

Gminny Konkurs Historyczny

26 października uczniowie klasy VI wzięliśmy udział w Gminnym Konkursie Historycznym pn. ,,Zaiste ślepą była przedtem Polska” 1050 rocznica Chrztu Polski, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie.
Do konkursu zgłosiło się 6 drużyn. Rywalizacja była zespołowa. Uczniowie w grupach pracowali ze źródłami historycznymi – kroniką Galla Anonima, z mapą i ikonografią. Odpowiadali na pytania zamknięte i otwarte z wiedzy o Chrzcie Polski, Mieszku I i Bolesławie Chrobrym. Nasi chłopcy z VI klasy walczyli dzielnie. Małe potknięcie na imionach biskupów z Cesarstwa, , spowodowało, że zajęli III miejsce tuż za drużyną gospodarzy i Sicienka. Brawo!!! Gratulacje.