Spotkanie z Filharmonią Pomorską

W czwartek 17 marca 2016 mielimy okazję wysłuchać wspaniałego koncertu w wykonaniu artystów Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Przenieśliśmy się w krainę polskiej muzyki narodowej za sprawą S. Moniuszki, F. Wielowiejskiego i F. Chopina. Usłyszeliśmy wspaniałe arie operowe i zobaczyliśmy znane tańce narodowe, jak oberek czy polonez. Mielimy okazję wziąć udział w aktywnej lekcji muzyki i tańca.

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 9 – 11 marca 2016 r. odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły, które prowadził Proboszcz Parafii p.w. MB Szkaplerznej, ks. Wiesław Skiba. Tematyka tegorocznych Rekolekcji związana była z Chrztem Polski i Światowymi Dniami Młodzieży. Towarzyszył nam hymn i flaga ŚDM 2016.
W środę, w związku z przypadającą w tym roku, 1050. rocznicą Chrztu Polski mieliśmy okazję przybliżyć sobie niezwykle ważne w historii naszego kraju wydarzenie, jakim był przyjęcie chrztu przez Polskę za czasów Mieszka I.
W czwartek mówiliśmy o chrzcie jako sakramencie i ceremonii w kościele katolickim. Dzieliliśmy się pamiątkami z tego niezwykłego dnia w życiu każdego chrześcijanina.
W piątek wybraliśmy się do Doliny Śmierci w Fordonie, by odbyć wspólną Drogę Krzyżową i pomodlić się za bydgoszczan zamordowanych przez hitlerowców w 1939 r.

Dzień Żołnierzy Wyklętych

We wtorek 1 marca 2016 r. obchodziliśmy Dzień Żołnierzy Wyklętych, którzy w latach 1943 – 1963 walczyli o niepodległość Ojczyzny i stawiali opór sowietyzacji Polski. Z tej okazji na budynku szkolnym została wywieszona flaga państwowa, na holu przygotowano gazetkę ścienną, poświęconą żołnierzom wyklętym, a na lekcjach historii, w przededniu święta, pani Dyrektor Alina Mombo-Mabiala przybliżyła uczniom klas IV-VI działania i sylwetki żołnierzy niezłomnych. Ponadto uczniowie klasy VI obejrzeli film pt. „Ja jedna zginę. Inka. 1946”, przedstawiający losy 18-letniej Danuty Siedzikówny, sanitariuszki z oddziału mjr. Łupaszki, która oddała życie za wolną i niepodległą Polskę.
Cześć Ich pamięci!

Spotkanie z Filharmonią Pomorską

W czwartek 25 lutego 2016 r. po raz kolejny gościliśmy muzyków z Filharmonii Pomorskiej. Tym razem konferansjer zaprowadził nas do Krainy Dźwięków. Podczas tej niezwykłej lekcji wszyscy mieliśmy okazję brać udział w tworzeniu muzyki, wykorzystując ręce, nogi i głosy. Chociaż na moment każdy z nas mógł poczuć się artystą. Spotkanie było fantastyczne. Czekamy na więcej…

Z wizytą w teatrze

W środę 24 lutego 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III, pod opieką swoich pań wychowawczyń, wybrały się do Kinoteatru „Adria” w Bydgoszczy na spektakl pt. „Zuzia i jej tajna misja”. Tytułowa bohaterka to mała, rezolutna dziewczynka, która wyrusza na poszukiwanie Księżyca. Bez pięknego, okrągłego światełka czuje się bowiem nieswojo. Na swej drodze spotyka ciekawe postaci, które uczą i bawią. Kot Klemens uczy ją dobrych manier, a Żaba, jak być szczęśliwą. Zuzia również ma im wiele do zaoferowania. Potrafi zaradzić samotności Babci Krysi, a Żabę uczy segregacji śmieci. Ciekawą i pouczająca historię dopełnia kolorowa i dynamiczna scenografia oraz wpadające w ucho piosenki.

Harcerskie Przyrzeczenie

W piątek 19 lutego 2016 r. do 19 Drużyny Harcerskiej „Obrońców Przyrody” zostali przyjęci nowi członkowie, przede wszystkim uczniowie klasy IV naszej szkoły. Harcerskie ślubowanie złożyli na sztandar drużyny, powtarzając słowa przysięgi za druhną Marzeną Łodygowską, w obecności starszych kolegów i pani Dyrektor. Nowo przyjęci harcerze otrzymali krzyże i książeczki harcerskie. Cała uroczystość miała podniosły charakter.