Święto Niepodległości

Harcerze z drużyny „Obrońcy Przyrody” uroczyście obchodzili Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie we wtorek 10.11.2015 r. Starsi harcerze z klas V i VI oraz jeden ochotnik na harcerza z kl. IV recytowali wiersze patriotyczne. Te piękne polskie utwory były przeplatane piosenkami patriotycznym w wykonaniu wszystkich harcerzy klas IV – VI. Do śpiewu włączyli się uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Oprawę dla uroczystości stanowiły gazetki szkolne oraz kotyliony wykonane przez naszych uczniów.
W środę 11 listopada harcerze z naszej szkoły uświetnili parafialne obchody Święta Niepodległości w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Szkaplerznej w Wierzchucinku. Na początku obchodów Święta Niepodległości harcerze wciągnęli flagę Polski na maszt przed kościołem. Wierni odśpiewali hymn Polski i przemaszerowali do kościoła, by wziąć udział w uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny. Po wzruszającym kazaniu, wygłoszonym przez księdza proboszcza Wiesława Skibę, nastąpił akt poświęcenia proporca 19 Drużyny Harcerskiej „Obrońcy Przyrody”.
Po Mszy świętej harcerze wraz z nauczycielami i członkiniami Zespołu Wrzos przedstawili montaż słowno-muzyczny.
Następnie zaproszeni goście udali się na plebanię, by miło spędzić czas przy kawie. Słodki poczęstunek przygotowały panie z lokalnego Stowarzyszenia Kobiet Współczesnych.
Drużynowa Marzena Łodygowska składa podziękowania pani Elżbiecie Bąk za pomoc w przygotowaniu piosenek, zaproszeń i kotylionów.