Wycieczka do Myślęcinka

W środę 10 czerwca 2015 r. dzieci z klasy 0, I, II, III i V wraz ze swoimi wychowawczyniami Hanną Szymkowiak, Magda Filipczak, Danutą Dornowską, Marią Modrakowską i Elżbietą Bąk pojechały na wycieczkę do Myślęcinka.

Najpierw odwiedziły ZOO, gdzie mogły podziwiać przeróżne zwierzęta. Oczywiście największe wrażenie zrobił na dzieciach piękny tygrys. Następnie zwiedziły Zaginiony Świat, który zamieszkuje 46 dinozaurów naturalnych wymiarów. Największy z nich, diplodok, ma ponad 27 metrów długości. Na ogromnym terenie (ponad 5 ha) znajduje się ścieżka edukacyjna wyposażona w tablice informacyjne, które w przystępny sposób opisują historię rozwoju życia na naszej planecie. Duże wrażenie na odwiedzających zrobiła imponująca brama wejściowa i odgłosy dinozaurów pobudzające wyobraźnię. Ciekawostką był Makroświat z 16 modelami owadów w olbrzymim powiększeniu.

Po wyczerpującym zwiedzaniu dzieci udały się na smaczny obiad, który dodał sił do dalszej zabawy, pod czujnym okiem opiekunów, na wielofunkcyjnym placu zabaw                               z karuzelami, zjeżdżalniami, piłeczkami, huśtawkami, autodromem i rollercoasterem. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Trzemiętowa.

EB

Konkurs Myśliwsko-Łowiecki

Dnia 22 maja b.r. nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie powiatowym „Żyjmy w zgodzie z przyrodą”, który odbył się w Zespole Szkół w Sicienku. Konkurs obejmował zagadnienia o tematyce łowieckiej: gwara, rozpoznawanie elementów budowy zwierzyny łownej, sygnały oraz z zadaniami związanymi z ochroną środowiska.

Nasz zespół w składzie:

1. Klaudia Ramion
  2. Mateusz Mazurkiewicz
  3. Stanisław Perkowski
  4. Marcin Giza

zajął IX miejsce w Powiecie Bydgoskim.

GRATULUJEMY!!!

TRZYMAMY KCIUKI W PRZYSZŁYM ROKU !!!

Święto Rodziny

W sobotę 30 maja 2015 r. bawiliśmy się wspólnie z rodzicami i wychowawcami na imprezie z okazji Święta Rodziny, zorganizowanej przez pracowników Domu Dziecka, nauczycieli i naszych rodziców.
Był to dzień pełen wrażeń. Uczestnicy imprezy mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Były wyścigi indywidualne na miotłach i na taczkach, bieg na trzy nogi, mecz uni mopa, malowanie na streczu, zawody rowerowe o Puchar Sołtysa Trzemiętowa i strzeleckie pod okiem instruktora. Chętni mogli zatańczyć Zumbę, zjechać ze zjeżdżalni czy spróbować swoich sił na symulatorze jazdy, a także wymalować sobie twarz.
Podczas imprezy można było obejrzeć ciekawe pokazy, tj. strażacki, motocykli i samochodów wyścigowych oraz mody, sztuk walki, tańca nowoczesnego hip-hop, występ młodzieżowego zespołu muzycznego, żonglerki.
Było coś dla ciała i dla ducha. Nie zabrakło słodkości w postaci ciast i cukierków oraz konkretów, jak kiełbaska z grilla i grochówka. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem i balonikiem do nieba.
30 maja b.r. również odbył się Pikinik Rodzinny, zorganizowany przez Gminę i Sołectwo Sicienko. Podczas imprezy miały okazję zaprezentować się dzieci ze szkół Gminy Sicienko. Naszą szkołę swym pięknym wokalem reprezentowała Roksana Stylińska, uczennica klasy VI, która zaśpiewała 2 piosenki w języku angielskim i 1 w języku polskim oraz uczniowie klasy II, którzy zaprezentowali inscenizację wokalno-taneczną do tekstu „Mała żabka”. Poza tym uczestnicy imprezy mieli okazję obejrzeć wspaniałą wystawę prac plastycznych, wykonanych przez utalentowanych uczniów klas IV-VI naszej szkoły. Tu także na dzieci czekało wiele atrakcji w wesołym miasteczku i pyszności na stoiskach kulinarnych.

Wycieczka edukacyjna do Mochla

W czwartek 21 maja 2015 r. uczniowie klas IV – VI z naszej szkoły pod opieką wychowawców: pani Marzeny Łodygowskiej, Izabeli Ostrowskiej i Jadwigi Świątkowskiej wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Gospodarstwa Agroturystycznego – Stadniny Koni „Pola” w Mochlu.
Celem wyjazdu była realizacja treści programowych z zakresu edukacji przyrodniczej. Dzieci brały udział w warsztatach edukacyjno – przyrodniczych „ECHA WIEJSKIEJ ZAGRODY” oraz „PRZYGODY MAŁEGO FARMERA”, które obejmowały teoretyczne i praktyczne zdobywanie wiedzy o hodowli zwierząt gospodarskich, uprawie roślin i agrotechnice.
Właścicielka gospodarstwa, Pani Krystyna Drzewiecka, ciekawie opowiadała o swoich zwierzętach, budowie ich ciała, diecie, zabiegach pielęgnacyjnych i upodobaniach. Pani Krystyna hoduje konie różnych ras, m.in.: kuca szetlandzkiego, kuca walijskiego, hucuła, konie wielkopolskie i czystej krwi arabskiej. Ciekawostką jest, że w gospodarstwie są hodowane dwa konie rasy belgijskiej niespotykane w naszym rejonie. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć zwierzęta nie hodowane w polskich gospodarstwach. Były to: sympatyczny dzik, lama, muły i osły. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem z pysznymi kiełbaskami.