5 rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia b.r. przypada 5. rocznica katastrofy samolotu TU-154M w Smoleńsku, w której zginął prezydent RP, Lech Kaczyński i jego małżonka Maria oraz 94 pasażerów tragicznego lotu – prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, najważniejsi w Polsce wojskowi, duchowni i parlamentarzyści. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
Rocznicowym obchodom towarzyszyć będą oficjalne uroczystości państwowe, tj. delegacja rządowa odda hołd ofiarom na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu, pod pomnikiem Ofiar Katastrofy Lotniczej Pod Smoleńskiem na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, msze św. w całym kraju, koncerty, wystawy i marsze ku czci ofiar.
Również my pamiętamy o tych tragicznych wydarzeniach na kartach naszej historii i będziemy modlić się 10 kwietnia zarówno za ofiary zbrodni stalinowskiej w 75. rocznicę mordu katyńskiego oraz za ofiary katastrofy smoleńskiej w 5. rocznicę katastrofy samolotu w kościele parafialnym p.w. MB Szkaplerznej w Wierzchucinku.
SU

Szlachetna paczka

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w sobotę 14 marca b.r. uczniowie naszej szkoły, działający w Szkolnym Kole Caritas pod opieką pani Ewy Dudy i pani Jadwigi Świątkowskiej, wzięli udział w akcji pn. „Szlachetna Paczka”.
Dzięki życzliwości właścicieli sklepów w Łukowcu, Słupowie, Trzemiętowie i Wierzchucinku, dzieci zebrały artykuły spożywcze, które później w postaci świątecznych paczek zostały przekazane rodzinom potrzebującym.

ED

Harcerze przy Grobie Pańskim

W Wielką Sobotę harcerze z drużyny „Obrońcy Przyrody” pod opieką druhny Marzeny Łodygowskiej pełnili honorowa wartę przy symbolicznym grobie Pana Jezusa w kościele p.w. M.B. Szkaplerznej w Wierzchucinku. Jednocześnie mieli okazję zdobyć sprawność wartownika. Swoją służbę pełnili bowiem z godnością i honorem

10 Rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 po długotrwałej chorobie nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II „powrócił do domu Ojca”, jak ogłosił wówczas zgromadzonym wiernym na Placu Św. Piotra w Rzymie arcybiskup Leonardo Sandri.

Rocznicę tę obchodzimy w Wielki Czwartek w Dniu Kapłana i ustanowienia Eucharystii, dlatego zachęcamy do rozważania Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek wraz ze Świętym Janem Pawłem II. Niech towarzyszą nam Jego słowa uwiecznione na kamieniach przed kościołem    p.w. Św. Kazimierza Królewicza w Kruszynie.

I WYROK

XIII ZDJĘCIE Z KRZYŻA

„Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara” /Kraków 1983 JP II/

XIV GRÓB

„Męka, krzyż, zmartwychwstanie naszego Zbawiciela pomogą wam rozjaśnić tajemnicę waszego cierpienia” /Kraków 1997 JP II/

SU

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, pogodnych
Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie
rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja

w imieniu Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie

Wielkanoc, 2015 r.

Sprawdzian Szóstoklasisty

W środę 1 kwietnia b.r. w Prima Aprilis szóstoklasiści napisali pierwszy w swoim życiu poważny Sprawdzian i to w nowej formule. Najpierw przez 80 minut zmagali się z językiem polskim i matematyką, a następnie po ponad godzinnej przerwie, podczas której był czas na posiłek i regenerację szarych komórek, przystąpili do 45 minutowego testu z języka angielskiego. Po długich zmaganiach opuścili szkołę około godziny 13.00 z uśmiechami na twarzach pytanie tylko czy dlatego, że nie było trudne, czy z radości, ze wreszcie można pomyśleć o Świętach Wielkanocnych?

Powitanie wiosny

W czwartek 19 marca b.r. uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę. Do tego dnia przygotowywali się już wcześniej, bowiem imprezie towarzyszyły liczne konkursy klasowe, w których dzieci miały okazję ujawnić swoje talenty. Finał zaś odbył się w Dzień Wiosny. Zadaniem każdej klasy było : przygotować marzannę lub plakat o wiośnie, wiosennego ptaka albo stroik, strój wiosenny i piosenkę. Poza tym dziewczęta z klas IV- VI wzięły udział w konkursie na Miss Szkoły, a została nią Weronika Niedbała z kl. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami. To był wspaniały dzień!

Cyrk „HECA”

W czwartek 19 marca b.r. nasza szkołę odwiedził ukraiński cyrk „Heca”. Zabawy było co niemiara! Mieliśmy okazję poznać różne sztuczki cyrkowe, a także spróbować swoich możliwości. Trzeba przyznać, że nie było łatwo. Szczególnie nie wyszła nam jazda na małym rowerku. Niektórym z nas brakło odwagi na spotkanie oko w oko z wężem dusicielem. Za to ubawiliśmy się na widok przesympatycznego dmuchanego słonika. Z zapartym tchem oglądaliśmy chód na szczudłach oraz rewelacyjny pokaz kręcenia hula hopem, również w wykonaniu dziewcząt z naszej szkoły. Wprost niesamowity był występ małej Zosi z kl. I!

Rekolekcje Wielkopostne 2015

Rekolekcje w naszej szkole odbywały się w dniach 18 – 20 marca. Prowadził je Proboszcz parafii p.w. M.B. Szkaplerznej ks. Wiesław Skiba. Pierwszego dnia Rekolekcji skupiliśmy się na służbie ołtarza. Ksiądz przybliżył wszystkim zadania ministrantów, hymn, godło i strój. Drugiego dnia dzieci poznały flagę i hymn Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Polsce w roku 2016. Trzeciego dnia natomiast uczniowie naszej szkoły odwiedzili kościół p.w. św. Kazimierza Królewicza w Kruszynie, gdzie najpierw miejscowy ks. Proboszcz opowiedział dzieciom o kościele i wręczył pamiątkowe foldery, a następnie została odprawiona Msza św. Rekolekcje zakończyliśmy udziałem w niezwykłej drodze krzyżowej na zewnątrz świątyni, rozważając kolejne stacje i słowa św. Jana Pawła II.
Wyjazd do Kruszyna stał się również okazją do odwiedzenia skansenu historyczno-wojskowego „Przedmoście Bydgoskie”, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć schron i okopy z czasów kampanii wrześniowej w 1939 r.