Rekrutacja 2015/2016

Szanowni Państwo!

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego.
Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016 dzieci ubiegających się po raz pierwszy o miejsce w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie trwać będzie w dniach 17-24.03.2015r.
Wniosek o przyjęcie wraz z odpowiednimi załącznikami można pobrać w zakładce dla Rodziców na strony internetowej lub w sekretariacie szkoły.
Szczegóły dotyczące rekrutacji, w tym kryteria uwzględniane na kolejnych etapach postępowania rekrutacyjnego, zawiera tabela w zakładce dla Rodziców.

Rekrutacja do klasy I.
Rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie odbywać się będzie w terminach określonych w tabeli wg zasad zapisanych w Statucie Szkoły.
Kryteria uwzględniane na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej dla uczniów spoza obwodu szkoły:

1. Kandydat kontynuuje obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej w Trzemiętowie – 1 punkt.
  2. Kandydat posiada rodzeństwo realizujące wychowanie przedszkolne lub obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej w Trzemiętowie – 2 punkty.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładce dla Rodziców.

Alina Mombo-Mabiala

Tragedia na lodzie

We wtorek dnia 24 lutego 2015 na Jeziorze Wierzchucińskim w tragicznych okolicznościach utonął absolwent naszej szkoły, Adam Morawski. Pogrzeb śp. Adama odbył się dnia 3 marca b.r. na cmentarzu parafialnym w Wierzchucinku. Delegacja nauczycieli i uczniów z naszej szkoły uczestniczyła we Mszy św. żałobnej w intencji śp. Adama oraz ceremonii pogrzebowej na cmentarzu.
Jako społeczność szkolna jesteśmy głęboko poruszeni tragiczną śmiercią naszego absolwenta i starszego kolegi uczniów naszej szkoły.

Wizyta księdza biskupa Jana Tyrawy

W środę, 4 marca b.r. naszą szkołę odwiedził Ksiądz Biskup Jan Tyrawa. Gościowi towarzyszył dziekan dekanatu Mrocza, ksiądz Wojciech Cierniak i proboszcz parafii Wierzchucinek, ksiądz Wiesław Skiba.
Najpierw dyrektor szkoły, pani Alina Mombo-Mabiala oprowadziła Księdza Biskupa po szkole. Następnie w szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie przy kawie przedstawicieli parafii z Księdzem Biskupem. Uczestniczyli w nim Wójt Gminy Sicienko pan Jan Wach, profesor UTP pan Zbigniew Skinder, radni gminy i parafialni, sołtysi oraz nauczyciele i emeryci z naszej szkoły.
Spotkanie rozpoczęło się występem uczniów klasy V pt. „Wypłyń na głębię”, przygotowanym pod kierunkiem pani katechetki, Jadwigi Świątkowskiej. Następnie Ksiądz Biskup skierował swoje słowo do zebranych, poruszając ważne dla chrześcijan tematy.

Warsztaty filmowe

W środę 4 lutego b.r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Nakielskim Ośrodku Kultury w warsztatach filmowych, prowadzonych przez ekipę Teatr Show. Zajęcia miały na celu przybliżyć dzieciom arkana sztuki filmowej. Uczestnicy warsztatów poznali terminy związane z pracą na planie, zadania filmowców, a także triki filmowe.
Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Młodsze dzieci pracowały nad filmikiem pt. „Tajemnicza Księga Przygód”, a starsze – „Świat Fantasy”. Wrażenia były niesamowite, szczególnie dla tych, którzy mieli okazję na scenie wcielić się w rolę młodych aktorów. Na pewno warsztaty filmowe pozwoliły uczniom rozgraniczyć rzeczywistość od fantastyki.

Ferie zimowe 2015

W okresie ferii zimowych dzieci z naszej szkoły dwukrotnie odwiedziły bydgoskie kina. We wtorek 17 lutego b.r. starsi uczniowie pod opieką pani dyrektor Aliny Mombo-Mabiala i wychowawczyni klasy V, pani Izabeli Ostrowskiej odwiedzili kino Cinema City, by obejrzeć film pt. „Pingwiny z Madagaskaru 2”, a później posilić się w Focusie. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
W środę 18 lutego b.r. natomiast do kina Helios wybrały się dzieci z klas 0-III pod opieką pani Danuty Dornowskiej, pani Magdy Filipczak, pani Marii Modrakowskiej i pani Hanny Szymkowiak na film pt. „Dzwoneczek i bestia z Nibylandii”. Dzieci Maluchy wróciły pełne wrażeń.
W sobotę 28 lutego b.r. zaś maluchy pod opieką pani Marii Modrakowskiej i rodziców świetnie bawiły się na basenie w Nakle.

Pogrzeb śp. Adama Burcharda

W poniedziałek 2 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami licznie uczestniczyli we Mszy św. żałobnej w swojego kolegi Adama Burcharda kościele p.w. M.B. Szkaplerznej w Wierzchucinku i ceremonii pogrzebowej na cmentarzu parafialnym. Uroczystość uświetnił poczet sztandarowy i delegacje z kwiatami.
Cała społeczność szkolna jest głęboko poruszona tragicznym wydarzeniem.