TRAGICZNA ŚMIERĆ

Z informujemy, iż we wtorek 24 lutego 2015 r. w tragicznych okolicznościach pod lodem Jeziora Wierzchucińskiego zginął nasz Kolega Adam Burchard.
Msza pogrzebowa odbędzie się dnia 2 marca 2015 r. w Kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Wierzchucinku o godz. 14.00, a pogrzeb na cmentarzu parafialnym.
Pogrążona w żałobie Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie.

Śpieszmy się

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego

Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna
zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście
przychodzi jednocześnie jak patos i humor
jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej
tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dzwięk troche niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widziec naprawde zamykają oczy
chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzec
kochamy wciąż za mało i stale za późno

Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze
a bedziesz tak jak delfin łagodny i mocny

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
i nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci
czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą

ks. Jan Twardowski

Bal karnawałowy dla dzieci

W piątek 13 lutego 2015 r., tj. w ostatni dzień przed feriami, jak każdego roku, odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla dzieci.
Najpierw cała społeczność szkolna obejrzała piękne przedstawienie pt. „Dwanaście miesięcy” w wykonaniu uczniów klasy I i II, przygotowane pod kierunkiem pani Elżbiety Bąk i pani Marii Modrakowskiej.
Następnie odbył się bal, który poprowadził tajemniczy klown Bobek. Wszyscy bawili się świetnie, zarówno mali, jak i duzi. Wspaniałe stroje oraz występy wokalne i taneczne nagradzane były słodkościami, i drobnymi upominkami, które zasponsorowała Rada Rodziców.
Dla starszych uczniów była to jednocześnie zabawa walentynkowa i okazja do wręczenia walentynki miłej sercu osobie. Dzień wcześniej bowiem odbył się finał konkursu na kartkę walentynkową, który zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką pani Izabeli Ostrowskiej.

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Imprezę poprzedziło wiele przygotowań, a mianowicie wykonanie kwiatów z bibuły przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem pani Elżbiety Bąk i pani Jadwigi Świątkowskiej, a także pięknych zaproszeń dla naszych miłych gości oraz przygotowanie programu artystycznego przez dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klasy I pod kierunkiem pani Hanny Szymkowiak i pani Danuty Dornowskiej.
Imprezę rozpoczęliśmy częścią oficjalną, a więc występem, w którym nie brakowało słów miłości i szacunku dla naszych seniorów. W dalszej części babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na kawę i słodki poczęstunek przygotowany przez radę rodziców.
Częścią organizacyjną zajęli się nasi niezawodni harcerze z drużyny „Obrońcy Przyrody” pod wodzą pani Marzeny Łodygowskiej.

Pomocna dłoń

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wolontariusze ze szkolnego koła „Caritas”, a więc Sabina Bereta, Marcin Giza, Ola Kopeć, Przemek Kowalczyk, Celia Mombo-Mabiala, Mateusz Mazurkiewicz, Stasiu i Jędrzej Sperkowscy, Lilianna Szpener, Natalia Werra pod opieką pani Ewy Duda sprzedawały wigilijne świece oraz zbierały do koszy w okolicznych sklepach, tj. w Trzemiętowie, Wierzchucinku, Słupowie, Łukowcu i Murucinie, za zgodą ich właścicieli, artykuły pierwszej potrzeby do szlachetnej paczki, by dla wszystkich Święta stały się czasem radości i pokoju.
Ponadto, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w WOŚP, zbierając datki do puszki na terenie szkoły, a następnie uczestnicząc w Finale WOŚP w Zespole Szkół im. M. Kopernika w Sicienku poprzez finansowe wsparcie akcji oraz atrakcyjny występ dziewcząt z klasy VI, tj. solo – Roksana Stylińska oraz Zespół SOK w składzie Sabina Bereta, Ola Kopeć i Klaudia Gackowska.

III Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 15 stycznia odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski, zorganizowany przez p. Izabelę Ostrowską i p. Marię Modrakowską. Wzięli w nim udział uczniowie z naszej szkoły, jak również z Zespołu Szkół w Sicienku i Zespołu Szkół w Wojnowie. W pierwszej części konkursu dzieci z klas I-III zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce zajęła Klaudia Golon (Zespół Szkół w Sicienku) – „Ptasi mózg”
II miejsce zajął Borys Gutowski (Zespół Szkół w Wojnowie) – „Zapałka”
III miejsce zajął Mateusz Górski (Szkoła Podstawowa w Trzemiętowie) – „Entliczek – Pentliczek”
Wyróżnienie otrzymały: Weronika Guziołek – „Samochwała” (Zespół Szkół w Wojnowie), Konstancja Karkowska „Jeż” (Szkoła Podstawowa w Trzemiętowie) i Zuzanna Rutkowska – „Hipopotam” (Zespół Szkół w Sicienku)
W drugiej części wystąpili uczniowie z klas IV-VI. Przedstawiali głosowe interpretacje wybranych wierszy z twórczości: Doroty Gellner, Agnieszki Frączek i Danuty Wawiłow.
A oto wyniki:

I miejsce zajęła Natalia Ciężka (Zespół Szkół w Wojnowie) – „Wędrówka” Danuty Wawiłow
II miejsce zajął Jakub Staniszewski (Zespół Szkół w Sicienku) – „Czekoladki dla sąsiadki” Doroty Gellner
III miejsce zajął Dawid Płotka – „Spacerek” Doroty Gellner (Szkoła Podstawowa
w Trzemiętowie)
Wyróżnienia otrzymali: Marcin Giza – „Miasteczko” Doroty Gellner (Szkoła Podstawowa w Trzemiętowie) , Michalina Kaczmar „Znajdę psa” Agnieszki Frączek (Zespół Szkół w Sicienku) i Wiktor Łodygowski – „Zapach czekolady” Danuty Wawiłow (Zespół Szkół w Wojnowie).
I.O.