Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Brzechwy dla klas I-III

We wtorek 18 listopada b.r. w naszej Szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III, który przeprowadziła p. Maria Modrakowska. W rywalizacji wzięło udział 7 uczniów klas I-III, zwycięzców konkursów klasowych. Troje najlepszych recytatorów będzie nas reprezentowało w III Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się dnia 27 listopada b.r. w naszej Szkole.
I miejsce zajęła Konstancja Karkowska z kl. III
II miejsce zajęła Izabela Marszałek z klasy II
III miejsce zajął Mateusz Górski z klasy I
W konkursie wzięli również udział:
Fabian Warszczyński z klasy I
Zuzanna Mikołajewska i Kacper Górski z klasy II
Marta Jędrzejewska z klasy III

Wszystkim dzieciom należą się duże brawa!

Święto Niepodległości

Dnia 7 listopada b.r. uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Najpierw uczniowie klasy V i VI przedstawili pełen symboliki montaż słowno-muzyczny, przygotowany pod kierunkiem p. E. Bąk, p. M. Łodygowskiej i p. I. Ostrowskiej. Następnie dla naszej społeczności szkolnej wystąpił zespół Wrzos, w którym m.in. śpiewa p. M. Modrakowska, nauczycielka z naszej szkoły oraz emerytowane nauczycielki p. E. Jasik i p. M. Wejna. Był to wspaniały i wzruszający występ. Oprawę dla uroczystości stanowiły wystawy, m.in. czapek wojskowych z prywatnej kolekcji ks. Proboszcz W. Skiby, tematyczne gazetki ścienne, biało-czerwone flagi oraz kotyliony, przygotowane przez uczniów.
We wtorek 11 listopada natomiast uczniowie naszej Szkoły wraz z opiekunami uświetnili parafialne obchody Święta Niepodległości. Uczestniczyli we Mszy Św. w Kościele p.w. MB Szkaplerznej w Wierzchucinku, a następnie przedstawili program artystyczny.
Po części oficjalnej zaproszeni goście – weterani II wojny światowej miło spędzili czas przy kawie i cieście, przygotowanym przez KGW na plebanii z inicjatywy ks. Proboszcza i opiekunki świetlicy wiejskiej w Wierzchucinku, p. Doroty Kowalczyk.

Teatrzyk profilaktyczny

W piątek 31 października 2014 r. przedszkolaki i wszyscy uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu pt. „Mały Człowiek w Wiosce Wielkoludów”. Główna bohaterka Ela pochodzi z Wioski Muchomorów i, zupełnie przypadkiem, trafiła do Krainy Wielkoludów. Treść przedstawienia nawiązywała do początku roku szkolnego i zawieranych nowych znajomościach oraz przyjaźniach. W Wiosce Wielkoludów, gdy kończyło się lato małe latorośle szły do szkoły i uczyły się na temat jabłko znawstwa. Nagle dołączyła do nich Ela, która różniła się od pozostałych wyglądem. Ela nie znalazła przyjaciół, była wyśmiewana i nieakceptowana. Dziewczynka znalazła pomocną dłoń w postaci szkolnego kolegi Filka, który pokazał społeczności szkolnej zalety małej Eli. Od tej pory wszyscy żyli w zgodzie i przyjaźni. Historia małej Eli ukazała dzieciom, jak bolesne i trudne jest dyskryminowanie w szkole, a z drugiej, jak ważne jest wsparcie innych osób i uświadomienie sobie, że każdy posiada jakieś zalety. Mamy pewność, że ta lekcja wpłynęła na rozwój przyjaźni i nikt w naszej szkole nigdy nie będzie dyskryminowany.

Spotkanie z panem weterynarzem

24 października br. zagościł w naszej szkole w klasach „0” – III pan doktor Maciej Kierski, weterynarz z lecznicy zwierząt w Sicienku, który przybył w towarzystwie uroczej suczki rasy york, wabiącej się Teqilla. Podczas spotkania dzieci wysłuchały wskazówek jak mają opiekować się domowymi zwierzątkami, kiedy potrzebna jest pomoc weterynarza. Pan Maciej opowiedział na czym polega jego praca oraz uświadomił dzieciom, że zwierzęta nie są zabawkami. Wymagają bowiem odpowiedzialnej opieki, ponieważ także chorują, cierpią, bolą je zęby. Wówczas potrzebują pomocy i leczenia w gabinecie lekarskim. Pan doktor przypomniał również o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami oraz konieczności szczepienia przeciwko wściekliźnie. Dzieci natomiast wykazały się ogromną wiedzą na temat opieki nad zwierzętami.

MM

Pamiętamy o bohaterach narodowych

W środę 29 października b.r. drużyna harcerska „Obrońcy Przyrody” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie z opiekunką druhną, Marzeną Łodygowską odwiedzili miejsce pamięci w Słupowie, gdzie został pochowany bohater we wrześniu 1939r., ułan Józef Palacz. Harcerze oddali hołd poległemu za Ojczyznę, złożyli kwiaty i zapalili symboliczny znicz.

Ślubowanie Pierwszoklasistów

W piątek 24 października b.r. odbyło się w Naszej Szkole uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów. Najpierw dzieci przedstawiły montaż słowno – muzyczny, przygotowany pod okiem wychowawczyni, pani Danuty Dornowskiej, na który złożyły się utwory Jana Brzechwy, Patrona Szkoły. Swoim występem Pierwszoklasiści udowodnili swoim starszym kolegom, iż zasłużyli na miano uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie. Następnie uczniowie klasy I złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły, a pani dyrektor Alina Mombo-Mabiala specjalnym ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia. Na koniec na scenę wkroczył jeden z bohaterów utworów Jana Brzechwy – Miś, który obdarował wszystkie dzieci upominkami, przygotowanymi przez rodziców uczniów klasy I. Po części oficjalnej odbyło się miłe spotkanie przy stole ze wspaniałym tortem w roli głównej. To był piękny i ważny dla całej Społeczności szkolnej dzień.