Powiatowy Konkurs Recytatorski „Strofka”

W dniach 3 – 4 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół im. M. Kopernika w Sicienku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Strofka”. Naszą Szkołę reprezentowali zarówno uczniowie klas I-III, jak i IV-VI.

Kacper Górski (kl. I) : „W kraju Bajbaju” T. Kubiak
Konstancja Karkowska (kl. II) : „Samochwała” J. Brzechwa
Dawid Płotka (kl. III) : „Wiosenna pobudka” K. Marciniak

Sabina Bereta (kl. V) : „ Pomidor” J. Brzechwa
Marcin Giza (kl. IV) : „Dwa jeże” L.J. Kern
Roksana Stylińska (kl. V) : „Chmury” A. Fronczak

W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Sicienko. Poziom recytacji był bardzo wysoki. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się najlepsi.

Gminny Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego

W czwartek 10 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie odbył się Gminny Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego. Uczestniczyło w nim 17 laureatów szkolnych eliminacji, ze szkół podstawowych Gminy Sicienko. Naszą Szkołę reprezentowali :
Klaudia Gackowska (kl. V) : „Którędy”
Aleksandra Kopeć (kl. V) : „Nam się dziwić”
Stanisław Sperkowski (kl. IV) : „O mędrcach” – wyróżnienie.
Dzieci pięknie i wzruszająco recytowały trudne utwory ks. Jana Twardowskiego.

Bóg, Honor, Ojczyzna

Drużyna harcerska „Obrońców Przyrody” z Naszej Szkoły pod opieką druhny Marzeny Łodygowskiej w Wielką Sobotę, dnia 19 kwietnia 2014 r. pełnili honorową wartę przy symbolicznym grobie Jezusa Chrystusa w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej w Wierzchucinku. Swoje zadanie wykonali z godnością, odpowiedzialnością i powagą.

W świątecznym nastroju!

W środę , 16 kwietnia 2014 r. tuż przed Wielkanocą w Naszej Szkole panował świąteczny nastrój. Dzieci odwiedził Zając, który ukrył niespodzianki w gniazdkach wokół szkoły. Następnie uczniowie klasy I, pod czujnym okiem p. Marii Modrakowskiej, prezentowali swoje rozliczne talenty wokalno-taneczne, plastyczne, recytatorskie, a nawet kulinarne. Następnie dzieci z Koła Biblijno-Misyjnego pod kierunkiem p. Kamili Lahutta , przedstawiły wymowny montaż słowno-muzyczny, a p. Marzena Łodygowska ogłosiła wyniki Konkursu na angielską kartkę świąteczną. Wśród nagrodzonych znaleźli się : Aleksandra Kowalczyk (kl. VI), Przemysław Kowalczyk (kl. IV) i Liliana Szpener (kl. V). Jednocześnie poinformowała, iż piękne świąteczne kartki z życzeniami od społeczności szkolnej wysłano do instytucji, z którymi Szkoła współpracuje. Na zakończenie Dyrektor Szkoły, p. Alina Mombo-Mabiala, złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom Szkoły serdeczne życzenia świąteczne.

Występ w Kruszynie

Dnia 11 kwietnia 2014 r. w Wiejskim Domu Kultury w Kruszynie odbył się Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku. „Dziesiątka z Zakątka” ze Szkoły Podstawowej w Trzemiętowie, pod kierunkiem p. Elżbiety Bąk zaśpiewała 2 utwory; „Niepokorna, niepodległa” oraz „Miejcie nadzieję”. Dziewczęta z klasy szóstej w eleganckim biało- chabrowym stroju scenicznym godnie i dostojnie z wiadomą im werwą śpiewały o polskim patriotyzmie.

Warsztaty rękodzielnicze

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, nie zawiodły nas panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Trzemiętowie, które 11 kwietnia przybyły do szkoły by kolejny raz przekazać swoją wiedzę i umiejętności młodszemu pokoleniu. Młodsze dzieci z klas 1-3 i oddziału przedszkolnego pod czujnym okiem pań: Barbary Manys, Krystyny Łukasiewicz, Hanny Łassa, Elżbiety Sobczak i Marty Borowicz wykonywały dekoracje wielkanocne z papieru i filcu. Podczas warsztatów powstały piękne wytwory w postaci ozdób okiennych oraz elementów wystroju stołu wielkanocnego. W podziękowaniu dzieci wręczyły swoim instruktorkom drobne upominki, zapraszając ponownie na kolejne spotkanie.

Igrzyska Sportowe -Samsieczno

We wtorek 25 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej w Samsiecznie odbyły się VIII Krajeńskie Igrzyska Sportowe, w których wzięli udział uczniowie klas I-III szkół gminy Sicienko. Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona po 2 reprezentantów (dziewczynki i chłopca) z klas I-III: kl. I – Izabela Marszałek i Dawid Nadolski, kl. II – |zabela Linowiecka i Łukasz Arkuszewski oraz III – Katarzyna Linowiecka i Bruno Bereta. Uczestnicy igrzysk wzięli udział w pięciu konkurencjach sportowych, w których liczyły się szybkość, zwinność i precyzja. Radość była ogromna, gdy ogłoszono wyniki, ponieważ zajęliśmy II miejsce. W nagrodę zawodnicy otrzymali puchar i dyplom.

Wielkanocne stroiki

W sobotę, 5 kwietnia 2014 r. uczennice klasy IV : Celia Mombo-Mabiala, Klaudia Ramion, Natalia Werra i V- Aleksandra Kopeć naszej szkoły wzięły udział w warsztatach rzemiosła artystycznego w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie. Dziewczynki uczyły się pleść koszyki i zające wielkanocne ze słomy. Zajęcia wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę. Teraz liderki z naszej szkoły z panią pedagog, Ewą Duda, będą mogły zorganizować warsztaty dla innych uczniów, by podzielić się zdobytymi umiejętnościami.

ED

Rekolekcje